Latvijas Republikas proklamēšanas 104.gadadienas svētku koncerts Balvos

Autors: Beatrise Borise - 23 novembris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Svētku koncerts īpašos apstākļos – tā varētu raksturot Balvos Latvijas Republikas proklamēšanas 104.gadadienai veltīto koncertu, kas daudzu balveniešu vidū uzbūra svētku noskaņojumu.

Latvijas Republikas proklamēšanas 104.gadadienā svētku koncertu Balvu Kultūras un atpūtas centra laukumā dāvāja mūziķi Aleksandra Špicberga, Toms Rudzinskis, Atis Andersons un Reinis Zariņš. Mūziķiem šis bija īpašs koncerts, kas paliks atmiņā ne vien kā pirmā uzstāšanās Balvos, bet arī kā pieredze koncertēt ārā, kad termometra stabiņš noslīdējis zem nulles un no debesīm bagātīgi krīt sniega pārslas.

Toms, Atis, Aleksandra, Reinis mūziķi

Al: Es teikšu godīgi – pirmo reizi es dziedāju, varbūt ne pirmo, bet, kad sniegs tieši pūš sejā, bet man liekas, ka tas bija brīnišķīgi. Nu, man dziedāt bija labi, man bija viss kārtībā. Es nezinu, kā tur… —Jā, kā ar spēlēšanu? R:Tas tāds milzīgs piedzīvojums. Kad var uzvilkt cimdus, kad jāvelk nost cimdi, kad sildīt rokas, kad… visu paspēt izdarīt un vēl nospēlēt koncertu, nu, interesanti! T: Spēlēt kaut kādos tādos svētkos un tādos apstākļos, tas arī ir kaut kādā ziņā interesants piedzīvojums, man tā liekas, mums pašiem un arī gan jau cilvēkiem arī.

Svētku sajūta ir rasta – tā atzina ikviens uzrunātais balvenietis, kas apmeklēja koncertu pie Balvu un Kultūras centra. Godinot Latviju dzimšanas dienas svētkos, iedzīvotāji dalījās pārdomās par dzimtās valsts vērtībām, kas viņiem šķiet svarīgas.

Anda balveniete

Citiem nav…?! Nu, es domāju daba! Bērni nav tādi kā mums, tik jauki, citu nav tādu. Es strādāju bērnudārzā, tāpēc es saku.

Gunta balveniete

Ir prieks, ir kaut kur arī kaut kāda smeldze nedaudz noteikti, bet pāri visam liela cerība, ka būs labi. Mēs varam lepoties katrs ar sevi, mēs varam lepoties ar to, ko mēs darām, mēs varam lepoties ar mūsu pilsētām, ar mūsu dabu. Mums ir daudz, ar ko lepoties!

Guntars balvenietis

Mēs esam atšķirīgi, mēs esam mazi, bet stipri! —Kas ir tas, ko jūs novēlētu varbūt pārējiem? —Būt stipriem… turpināt būt stipriem un mīlēt Latviju!

Svētku koncerta laikā galvenokārt izskanēja komponista Imanta Kalniņa dziesmas un latviešu tautasdziesmas.

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā ar Balvu novada domes apbalvojumu arī godināti tie iedzīvotāji, kas ar savu degsmi un darbu devuši nozīmīgu ieguldījumu Balvu novada attīstībā.

Sergejs Maksimovs Balvu novada domes priekšsēdētājs

Paldies katram nodokļu maksātājamšeit uz skatuves.

Dalies:

Valsts svētkos sumina arī Rēzeknes novada iedzīvotājus

Ukraiņu skolēni mācās Latvijas izglītības iestādēs

Līdzīgi raksti