Dalās pieredzē par veselības stāvokļa uzlabošanu

Autors: Beatrise Borise - 10 novembris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Multifunkcionālā atbalsta un izaugsmes centrā “Skaladar” Rēzeknē turpmāk tiks organizētas Veselības skolas “VESELS ES” lekcijas un praktiskās nodarbības. Ideja par to nākusi Valērijam un Daigai Stavskiem, kuri šaipus raduši patvērumu no karadarbības Ukrainā. #SIF_MAF2022

“Veselība – tas nav nekas! Bez veselības – viss apkārt paliek mazsvarīgs!” – šāds nosaukums dots pirmajai Veselības skolas lekcijai Rēzeknē. To vadīja Valērijs un Daiga Stavski, kuri, sākoties karam Ukrainā, ieradās Latvijā kā bēgļi. Izvēle patverties tieši Rēzeknē nebija nejaušība, tā ir Daigas dzimtā pilsēta.

Daiga Stavska veselības lekciju līdzorganizatore

Kad mēs dzīvojām Ukrainā, mēs tādas lekcijas jau vadījām. Mums notika tādas nodarbības. Un tagad tā kā mēs pus gadu esam Rēzeknē, mēs arī sapratām, ka mums gribas arī tālāk dalīties ar cilvēkiem – katrs var būt vesels! Pateicoties covida karantīnai, divus gadus mēs mācījāmies par veselā dzīvesveida speciālistiem, tāpēc ka viss bija slēgts, mēs divus gadus izmantojām tālākai apmācībai un ieguvām jaunas specialitātes.

Valērijs Stavskis veselības lekciju organizators

Es esmu tas “produkts”, kuru vienalga, kur iestādi, tas izaugs. Es saprotu, ka es nevaru neaugt. Man ir pienākums dāvāt cilvēkiem to, ko māku… dot, atdot. Palīdzu kā vien varu. Palīdzu ar padomu, palīdzu ar tiem pašiem instrumentiem. Daru tā, lai cilvēki saprastu, ka viņi ir savas rītdienas valdnieki. Gribējās tikai vienu – lai katrs cilvēks saprastu, ka viņš pats ir atbildīgs par savu veselības stāvokli.

Aicināt līdzcilvēkus aizdomāties par savu veselību laikus Valēriju un Daigu pamudināja personīgā pieredze. Valērijs pārcietis trīs insultus, pēc kuriem aizvadīts neatlaidīgs darbs ar sevi, lai sekas būtu pēc iespējas mazākas.

Valērijs Stavskis veselības lekciju organizators

Es saņēmu rezumē – Valērij, jūs esat invalīds. Bet būt par invalīdu man negribējās. Tāpēc tas, ko es izdarīju… jā, es pēc noteikta laika atnācu pie ārsta un parādīju savu izstrādni. To, kura mani uzcēla kājās. Uz šodienu man ir noteikts skaits cilvēku, kuri, pateicoties maniem vingrinājumiem, jūtas atkal laimīgi. Viņi var dejot savas meitas dzimšanas dienā, ņemot vērā, ka cilvēkam ir 76 gadi. Pirms tam ārsti teica – savāciet viņu, nav zināms, cik viņš nodzīvos.

Daiga Stavska veselības lekciju līdzorganizatore

Man atkal bija savas problēmas kā daudziem, kas ir iedzinuši sevi darbā līdz tādam stāvoklim, ka tu nezini vairs, kas rīt, jo tu vairs nejūties ne atpūties. Šodien piecēlies un jūties tāpat kā vakar vakarā, kad likos gulēt. Un mēs sapratām, ka vajag meklēt atbildes uz saviem jautājumiem. Mēs sākām, pirmkārt, lietot produkciju. Trīs gadus mēs lietojām, saņēmām savus rezultātus, uzlabojām savu veselību, aizmirsām par aptiekām. Mums viss ir mājās to, ko mums vajag – gan vitamīni, gan mikroelementi, gan viss, kas ir vajadzīgs pilnvērtīgai labsajūtai.

Rast atbildes uz jautājumiem par sava veselības stāvokļa uzlabošanu bija galvenā motivācija ierasties uz Veselības skolas “VESELS ES” pirmo lekciju daudziem uzrunātajiem klātesošajiem.

Tatjana Mironova biedrības “SkalaDar” valdes priekšsēdētāja

Noteikti, jā, ikviens saskārās ar to, ka kādreiz mēs saslimām, kaut kāds bezspēks varbūt veidojas un tad meklējam. Un ārsti diemžēl ne vienmēr var pateikt laikus, ka mēs varam kaut ko darīt savā labā.

Ināra rēzekniete

Jums bija kaut kādi arī konkrēti jautājumi, ar kuriem nācāt uz šejieni? —Jā, bija konkrēti pret reiboņiem galvas, pret muguras sāpēm. Īstenībā nav tik vienkārši, jo tu vari iet pie speciālistiem, tu uztaisi visas analīzes asinsvadiem, mugurkaulam, bet rezultāts īstenībā neatrod to problēmu. Izraksta zāles, bet tas neko tālāk, teiksim, nekur tu neaizej. Pēc Valērija tiem instrumentiem, kas viņam ikdienā ir un ko es esmu redzējusi, tas nozīmē, ka to mēs varam dabūt katrs mājās, neiegādājoties ļoti dārgas un speciālas ierīces.

Valērijs Stavskis veselības lekciju organizators

Kad dienēju armijā, mūs apmācīja: stāvot sardzē pie karoga, nedrīkst gulēt. Un kad jau sāc migt ciet, tad sāc taisīt šādus vingrinājumus. Ar vienu no šādiem vingrinājumiem noslogo muskuļus. Tā kā man sākās mugurkaula deformācija, paralizēja visu labo pusi, es sapratu, ka man ar šiem muskuļiem jāsāk strādāt. Pirkstu motorika, pirmkārt, ir bērniem, kam palēnināta attīstība, tāpēc es sāku nodarboties ar pirkstu motoriku. Es sāku “Sveiki, sveiki, tjom, tjom, tjom”, kas ir ļoti primitīvi un vienkārši, bet tas ir šodien. Bet, kad es nevarēju rokas salikt kopā un šie divi pirksti bija nejūtīgi, tas bija sarežģīti.

Veselības skolas tikšanās gan lekciju, gan fizisko aktivitāšu veidā multifunkcionālā atbalsta un izaugsmes centrā “Skaladar” notiks arī turpmāk. Iecerēts, ka tās notiks vismaz vienreiz nedēļā.

Dalies:

Preiļos vizītē ieradās pārstāvji no Ukrainas pilsētas Ņižinas

Rēzeknē demontēts padomju laika piemineklis “Aļoša”

Līdzīgi raksti