Raidījumu cikla “Žik!” 8. raidījums par karavīriem!

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 7 novembris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Šoruden Latgales reģionālā televīzija (LRT) turpina iepriekšējos trīs gados uzsākto projektu un veido jaunus raidījumus ģimenēm ar bērniem un pusaudžiem “Žik!” latgaliešu valodā. Astotais raidījums televīzijas ekrānos būs skatāms jau 13. novembrī pl. 16:00 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē un 14. novembrī pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē LRT logā, kā arī 21. novembrī pl. 15:00 kanālā TV 24.

“Žik!” ceturtās sezonas noslēdzošajā 8. raidījumā kopā ar žurnālisti Ausmu Sprukti-Kozuli un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolnieci Adrianu Goroščaku viesosimies Zemessardzes 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljonā, kur par zemessargu un karavīru profesiju informēs galvenais virsseržants Guntars Lizdiks, kopā ar viņu ekskursijā aplūkosim arī ekipējumu un bruņutransportieri “Patria”. Tam sekos ieskats Valsts aizsardzības mācības norisē Rēzeknes tehnikumā, kur to vada Jaunsargu instruktors Ēriks Kudrjavcevs, bet plašāk par šī projekta priekšrocībām un trūkumiem attālināti intervijā stāstīs Jaunsardzes centra direktors, pulkvedis Aivis Mirbahs. Savukārt raidījuma noslēgumā Zemessardzes 3. Latgales brigādes Operatīvās pārvaldes dežūrnodaļas dežurants, seržants Jānis Gailišs savās dzimtajās mājās Feimaņu pagastā dalīsies pieredzē par to, kas ir kopīgs karavīru ikdienai ar viņa vaļasprieku – darbošanos ar bitēm un medus ražošanu.

Raidījumu cikla mērķis ir veicināt lokālpatriotismu, mīlestību pret savu ģimeni un dzimto valodu, kā arī motivēt bērnus un pusaudžus savu nākotni un profesionālo darbību saistīt ar Latgali un pierādīt, ka arī reģionā var sasniegt augstus mērķus un panākumus. Astoņu raidījumu ciklā iepazīsim tādas profesijas kā ugunsdzēsējs, mūziķis, ārsta palīgs, žurnālists/pasākumu vadītājs, blogeris, karavīrs, robežsargs un skolotājs.

Priecāsimies, ja atsauksmes par raidījumu un idejas par savām nākotnes iecerēm/vecāku profesijām zīmējumu, mīklu, dzejoļu vai citu radošo darbu formātā iesūtīsiet mums pa pastu uz adresi: Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālās televīzijas raidījumam “Žik!” vai LRT sociālo tīklu lapās. Interesantāko darbu autoriem būs balvas!

Cikla “Žik!” astoņi raidījumi sākot ar 25. septembri līdz 21. novembrim tiks pārraidīti ik svētdienu pl. 16:00 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē un ik pirmdienu pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē LRT logā, kā arī nedēļu vēlāk pirmdienās pl. 15:00 kanālā TV 24.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī vietnēs https://www.facebook.com/ZIKraidiejums, https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Žik!” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. Liels paldies Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu “Breinumu myužs”. #SIF_MAF2022

Ausma Sprukte-Kozule

LRT žurnāliste

e-pasts: ausma.sprukte-kozule@lrtv.lv

Dalies:

ŽIK! 6. raidiejums par žurnalistim i pasuocīņu vadeituojim

Jau dreiži raidiejumu cykla “Žik!” 8. raidiejums par karaveirim!

Līdzīgi raksti