Preiļu parkā uzdarbojas bebri

Autors: Beatrise Borise - 2 novembris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Jau vairākus mēnešus Preiļu iedzīvotājus uztrauc bebri, kas ieviesušies Preiļu parkā un bojā kokus. Preiļu parka administrācija norāda, ka paši organizēt un veikt darbības bebru likvidēšanā nedrīkst. Turpretī pašvaldība atļauju neizsniedz, kamēr nav pieņemti saistošie noteikumi par medībām pilsētas teritorijā.

Pirmās pazīmes, ka pilsētas parkā dzīvo bebrs, Preiļu parka administrācija konstatēja jau pavasarī. Pašlaik tās jau ir vairākas bebru saimes, kas būvē arvien lielākus aizsprostus parka kanālos, gan nodara būtiskus postījumus parkā augošajiem kokiem. Lai ierobežotu bebru nodarīto kaitējumu, Preiļu parka administrācija daļai no kokiem ap stumbriem aptinuši metāla sietu, taču, viņuprāt, šāds risinājums esot kā cīņa ar vējdzirnavām.

Sanda Čingule Preiļu muižas kompleksa un parka vadītāja

Parkā ir ļoti daudz koku. Un visiem pilnīgi, uzliekot tūkstošiem koku sietus, tas visdrīzāk arī reāli nav iespējams gan finansiāli, gan arī darbinieku kapacitātes dēļ. Tā ir tikai cīņa ar sekām, bet mums patiesībā ir jācīnās ar šo invazīvo sugu – bebriem. Viņus arī ir jālikvidē.

Tomēr rocība likvidēt parkā mītošos bebrus Preiļu parka administrācijas darbiniekiem nav. Tam nepieciešama Preiļu novada pašvaldības Medību koordinācijas komisijas izsniegta atļauja, kurā norādīta bebru nomedīšana kārtībā atbilstoši likumam.

Sanda Čingule Preiļu muižas kompleksa un parka vadītāja

Mums ir jāievēro, protams, ka šī likumiskā puse. Un šeit ir tā problēma, ka šī likumiskā puse diemžēl uz doto brīdi nav sakārtota. Šīs birokrātiskās un dokumentālās lietas kavē visu.

Preiļu novada domes priekšsēdētājs sola, ka darbu pie saistošo noteikumu izstrādes par medībām pilsētā, nosakot teritorijas, kurās atļauts medīt, deputāti sāks jau šonedēļ.

Ārijs Vucins Preiļu novada domes priekšsēdētājs (Apvienība “Iedzīvotāji”, LRA, JKP)

Acīmredzot nāksies sasaukt ārkārtas novada domes sēdi, kurā mēs pieņemsim šos saistošos noteikumus. Attiecīgi paies mēnesis, lai VARAM tos apstiprina. Šis ir viens no tādiem delikātiem jautājumiem, kur jāievēro gan dzīvnieku aizsardzības visu šo biedrību un šo, teiksim, cilvēku uzskatus, jāievēro samērīgums, atbilstība visiem likumdošanas aktiem un sakarā ar to acīmredzot arī ir pāris mēneši varbūt novēloti šīs šobrīd jau rīcības. Nu, jā, mēs ceram, ka līdz medību sezonas beigām, kas ir nākošā gada aprīlis, mēs faktiski šo, teiksim tā, bebru problēmu Preiļos atrisināsim.

Šādi saistošie noteikumi par medībām pilsētā, ja medījamie dzīvnieki apdraud sabiedrisko kārtību un drošību vai rada postījumus, jau pieņemti Siguldā – tā ir vienīgā pašvaldība Latvijā, kas reaģējusi jaunajiem grozījumiem Medību likumā. Iepriekš likums aizliedza rīkot medības pilsētā jebkurā situācijā.

Dalies:

“Runoj Latgola” – speciālizlaidums pierobežā par atbalsta punktiem ukraiņiem

RTA īsteno projektu par trauksmes mazināšanu kara skartajos reģionos Ukrainā

Līdzīgi raksti