Raidījumu cikla “Žik!” 7. raidījums par pedagogiem!

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 31 oktobris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Šoruden Latgales reģionālā televīzija (LRT) turpina iepriekšējos trīs gados uzsākto projektu un veido jaunus raidījumus ģimenēm ar bērniem un pusaudžiem “Žik!” latgaliešu valodā. Septītais raidījums televīzijas ekrānos būs skatāms jau 6. novembrī pl. 16:00 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē un 7. novembrī pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē LRT logā, kā arī 14. novembrī pl. 15:00 kanālā TV 24.

“Žik!” ceturtās sezonas 7. raidījumā kopā ar žurnālisti Ausmu Sprukti-Kozuli un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolnieci Adrianu Goroščaku dosimies uz Kaunatas vidusskolu, kur matemātikas skolotāja Irēna Broliša 4. un 5. klasēm māca arī novadmācību, tā rūpējoties par latgalisko vērtību popularizēšanu. Tāpat par pedagoga darba priekšrocībām un trūkumiem stāstīs Daugavpils Valsts ģimnāzijas angļu valodas skolotājs Juris Daugavietis un 10. klases skolēni. Juris ir arī skolotāju izglītības projekta “Mācītspēks” dalībnieks. Par iespējām viņam piebiedroties arī citiem dažādu jomu profesionāļiem Rīgā informēs projekta vadītāja Ruta Zaharova. Savukārt raidījuma noslēgumā tiksimies ar Gunu un Aldi Kisēm, kas abi ir mūziķi, kā arī pedagogi. Viņi ir arī vecāki trīs talantīgiem bērniem un nu kopā ar vecāko dēlu Gintu lauž stereotipus par mājmācību.

Raidījumu cikla mērķis ir veicināt lokālpatriotismu, mīlestību pret savu ģimeni un dzimto valodu, kā arī motivēt bērnus un pusaudžus savu nākotni un profesionālo darbību saistīt ar Latgali un pierādīt, ka arī reģionā var sasniegt augstus mērķus un panākumus. Astoņu raidījumu ciklā iepazīsim tādas profesijas kā ugunsdzēsējs, mūziķis, ārsta palīgs, žurnālists/pasākumu vadītājs, blogeris, karavīrs, robežsargs un skolotājs.

Priecāsimies, ja atsauksmes par raidījumu un idejas par savām nākotnes iecerēm/vecāku profesijām zīmējumu, mīklu, dzejoļu vai citu radošo darbu formātā iesūtīsiet mums pa pastu uz adresi: Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālās televīzijas raidījumam “Žik!” vai LRT sociālo tīklu lapās. Interesantāko darbu autoriem būs balvas!

Cikla “Žik!” astoņi raidījumi sākot ar 25. septembri līdz 21. novembrim tiks pārraidīti ik svētdienu pl. 16:00 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē un ik pirmdienu pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē LRT logā, kā arī nedēļu vēlāk pirmdienās pl. 15:00 kanālā TV 24.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī vietnēs https://www.facebook.com/ZIKraidiejums, https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Žik!” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. Liels paldies Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu “Breinumu myužs”. #SIF_MAF2022

Ausma Sprukte-Kozule

LRT žurnāliste

e-pasts: ausma.sprukte-kozule@lrtv.lv

Dalies:

ŽIK! 5. raidiejums par rūbežsorgim

Jau dreiži raidiejumu cykla “Žik!” 7. raidiejums par pedagogim!

Līdzīgi raksti