Raidījumu cikla “Žik!” 6. raidījums par žurnālistiem un pasākumu vadītājiem!

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 24 oktobris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Šoruden Latgales reģionālā televīzija (LRT) turpina iepriekšējos trīs gados uzsākto projektu un veido jaunus raidījumus ģimenēm ar bērniem un pusaudžiem “Žik!” latgaliešu valodā. Sestais raidījums televīzijas ekrānos būs skatāms jau 30. oktobrī pl. 16:00 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē un 31. oktobrī pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē LRT logā, kā arī 7. novembrī pl. 15:00 kanālā TV 24.

“Žik!” ceturtās sezonas 6. raidījumā kopā ar žurnālisti Ausmu Sprukti-Kozuli un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolnieci Adrianu Goroščaku par žurnālistikas darba niansēm intervēsim latgaliešu kultūras ziņu portāla lakuga.lv redaktori, rakstu autori žurnālā “A12” Lauru Melni no Rēzeknes novada, tāpat arī dosimies uz Balvu pusi, kur Bērzpils pamatskolā notiek žurnālistikas pulciņa nodarbības un tiek veidota skolas avīze “Stars”. Šeit par bērnu un jauniešu aktivitātēm vēstīs latviešu valodas un literatūras skolotāja Lolita Kokoreviča, kā arī skolnieces – Līva Raciborska, Beāte Žikare un Aiva Zdanoviča. Savukārt raidījuma noslēgumā komiķis, aktieris, mūziķis, TV raidījumu un pasākumu vadītājs Mārtiņš Kozlovskis jeb Kozmens dalīsies pieredzē par to, kādas ir būtiskākās priekšrocības un trūkumi tik daudz un dažādām radošām profesijām.

Raidījumu cikla mērķis ir veicināt lokālpatriotismu, mīlestību pret savu ģimeni un dzimto valodu, kā arī motivēt bērnus un pusaudžus savu nākotni un profesionālo darbību saistīt ar Latgali un pierādīt, ka arī reģionā var sasniegt augstus mērķus un panākumus. Astoņu raidījumu ciklā iepazīsim tādas profesijas kā ugunsdzēsējs, mūziķis, ārsta palīgs, žurnālists/pasākumu vadītājs, blogeris, karavīrs, robežsargs un skolotājs.

Priecāsimies, ja atsauksmes par raidījumu un idejas par savām nākotnes iecerēm/vecāku profesijām zīmējumu, mīklu, dzejoļu vai citu radošo darbu formātā iesūtīsiet mums pa pastu uz adresi: Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālās televīzijas raidījumam “Žik!” vai LRT sociālo tīklu lapās. Interesantāko darbu autoriem būs balvas!

Cikla “Žik!” astoņi raidījumi sākot ar 25. septembri līdz 21. novembrim tiks pārraidīti ik svētdienu pl. 16:00 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē un ik pirmdienu pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē LRT logā, kā arī nedēļu vēlāk pirmdienās pl. 15:00 kanālā TV 24.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī vietnēs https://www.facebook.com/ZIKraidiejums, https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Žik!” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. Liels paldies Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu “Breinumu myužs”. #SIF_MAF2022

Ausma Sprukte-Kozule

LRT žurnāliste

e-pasts: ausma.sprukte-kozule@lrtv.lv

Dalies:

ŽIK! 4. raidiejums par influencerim i blogerim

Jau dreiži raidiejumu cykla “Žik!” 6. raidiejums par žurnalistim i pasuocīņu vadeituojim!

Līdzīgi raksti