Aizvadīts Latgales atklātais čempionāts spiningošanā

Autors: Beatrise Borise - 19 oktobris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Latgales atklātais čempionāts spiningošanā kļuvis par dziļi iesakņojušos tradīciju. Šogad tas norisinājās Preiļu novadā un pulcēja 41 ekipāžu.

Īsi pirms Latgales atklātā čempionāta spiningošanā starta makšķernieki saņem pēdējās norādes veiksmīgai sacensību norisei. Pirmo reizi šis čempionāts organizēts jau pirms aptuveni 20 gadiem. Šoreiz sacensību dalībnieku laivas iepeldēja Preiļu novada Rušona ezerā.

Elgasts Dimants Latgales atklātā čempionāta spiningošanā organizators

Ezers pasakaini skaists, viņš ir grūts. Bet ar to arī ir lielāka interese, tāpēc cilvēki arī labprāt brauc. Viltīgs reljefs. Jābūt ir veiksmei, meistarībai un, kā saka, ‘ņuham’ jābūt, ožai jābūt.

Laura Liepiņa Latgales atklātā čempionāta spiningošanā līdzorganizatore

Rušonā vispār bija manas pirmās sacensības, kurās es piedalījos. Tas bija pirms kaut kādiem 7-8 gadiem. Ar gumijas laivu, mēs kopā ar vīru makšķerējām laivā. Un tā pirmā pieredze bija ļoti pozitīva. Tas, ka draudzīgi uzņem tajā kolektīvā tevi, krastā tur visi pasēž un pārrunā, kā kuram ir gājis un padalās ar saviem makšķerēšanas noslēpumiem citi tur vīri. Nu jā, un tā mēs arī katru gadu uz šejieni braucām un tad pamazām nonācām līdz tam, ka mēs ar Elgastu runājām, ka vajag to pasākumu popularizēt un padarīt tādu plašāk zināmu.

Šogad Latgales atklātais čempionāts spiningošanā pulcējis rekordlielu dalībieku skaitu – 41 ekipāžu jeb vairāk nekā 80 spiningotājus.

Elgasts Dimants Latgales atklātā čempionāta spiningošanā organizators

Te sabrauc praktiski no visas Latvijas – rīdzinieki, ziemeļblāzma, Koknese, Aizkraukle, nu, no visurienes, Preiļi, Daugavpils – mūsu mīļā pilsēta –, Jēkabpils.

Andis un Aleksandrs Latgales atklātā čempionāta spiningošanā dalībnieki

Mēs jau šeit esam padsmito reizi un pacilājošas sajūtas. Ļoti priecīgs, ļoti priecīgs, jo šīs ir lielākās sacensības Latgalē, mūsu mīļākais ezers. Braucam šurp satikt draugus. —Kādi jums ir noslēpumi varbūt, lai labi veiktos?-Tāpēc jau tie ir noslēpumi, lai neteiktu. Bet īstenībā tikai darbs, darbs un darbs. Ir, protams, ir savi noslēpumi katram zvejniekam un katrai komandai, noslēpumainie punkti.

Laura Liepiņa Latgales atklātā čempionāta spiningošanā līdzorganizatore

Šeit nav tas, ka par katru varīti visi grib uzvarēt. Ir tas sacensību azarts iekšā, bet te nav tie milzīgie noslēpumi, kas ir, piemēram, varbūt tajā nopietnajā sportā. Šis ir vairāk kā tāds spiningošanas festivāls.

Latgales atklātais čempionāts spiningošanā rit divu dienu garumā. Kopumā ezerā tiek pavadītas vairāk nekā 10 stundas, pēc kurām balvas tiek piešķirtas gan individuāli, gan komandu vērtējumā.

Laura Liepiņa Latgales atklātā čempionāta spiningošanā līdzorganizatore

Mēs apbalvojam individuāli pirmās trīs vietas, tātad, pirmās trīs ekipāžas, kam ir lielākais zivju svars pa divām dienām, apbalvojam komandas un tad vēl papildus apbalvojam par garāko asari, garāko līdaku, garāko zandartu.

Šogad Latgales atklātā čempionāta spiningošanā laikā tā organizētāji aicināja dalībniekus ievērot ‘ķer un atlaid’ principu, proti, uzreiz pēc svēršanas un nomērīšanas noķertās zivis tika palaistas atpakaļ ezerā.

Dalies:

Mācību vielu apgūst mājmācības ceļā

Autoservisos aizvien problēmas ar atkritumu apsaimniekošanu

Līdzīgi raksti