Raidījumu cikla “Žik!” 5. raidījums par robežsargiem!

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 17 oktobris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Šoruden Latgales reģionālā televīzija (LRT) turpina iepriekšējos trīs gados uzsākto projektu un veido jaunus raidījumus ģimenēm ar bērniem un pusaudžiem “Žik!” latgaliešu valodā. Piektais raidījums televīzijas ekrānos būs skatāms jau 23. oktobrī pl. 16:00 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē un 24. oktobrī pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē LRT logā, kā arī 31. oktobrī pl. 15:00 kanālā TV 24.

“Žik!” ceturtās sezonas 5. raidījumā kopā ar žurnālisti Ausmu Sprukti-Kozuli un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolnieci Adrianu Goroščaku dosimies uz Valsts robežsardzes koledžu Rēzeknē, kur ar Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra vecāko inspektoru, kapteini Sergeju Gailumu izzināsim kinologa profesijas noslēpumus, gan iemācīsimies sunim dod komandas un kopā meklēsim pazaudētas mantas. Tāpat atcerēsimies, kā jau kopš dzimšanas sekojam līdzi septiņu kucēnu liktenim, kas nākotnē kļūs par dienesta suņiem un pildīs darba pienākumus Valsts robežsardzē. Viesosimies arī Ludzā, Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldē, kur Pirmā helikopteru posma helikoptera jaunākais pilots, leitnants Andis Caune iepazīstinās ar savu darba ikdienu. Savukārt raidījuma noslēgumā Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta galvenais inspektors, kapteinis Alvis Donskis izstāstīs vairāk par saviem talantiem dziedāt, dejot un veidot darbus no metāla.

Raidījumu cikla mērķis ir veicināt lokālpatriotismu, mīlestību pret savu ģimeni un dzimto valodu, kā arī motivēt bērnus un pusaudžus savu nākotni un profesionālo darbību saistīt ar Latgali un pierādīt, ka arī reģionā var sasniegt augstus mērķus un panākumus. Astoņu raidījumu ciklā iepazīsim tādas profesijas kā ugunsdzēsējs, mūziķis, ārsta palīgs, žurnālists/pasākumu vadītājs, blogeris, karavīrs, robežsargs un skolotājs.

Priecāsimies, ja atsauksmes par raidījumu un idejas par savām nākotnes iecerēm/vecāku profesijām zīmējumu, mīklu, dzejoļu vai citu radošo darbu formātā iesūtīsiet mums pa pastu uz adresi: Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālās televīzijas raidījumam “Žik!” vai LRT sociālo tīklu lapās. Interesantāko darbu autoriem būs balvas!

Cikla “Žik!” astoņi raidījumi sākot ar 25. septembri līdz 21. novembrim tiks pārraidīti ik svētdienu pl. 16:00 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē un ik pirmdienu pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē LRT logā, kā arī nedēļu vēlāk pirmdienās pl. 15:00 kanālā TV 24.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī vietnēs https://www.facebook.com/ZIKraidiejums, https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Žik!” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. Liels paldies Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu “Breinumu myužs”. #SIF_MAF2022

Ausma Sprukte-Kozule

LRT žurnāliste

e-pasts: ausma.sprukte-kozule@lrtv.lv

Dalies:

ŽIK! 3. raidiejums par uorsta paleigim

Jau dreiži raidiejumu cykla “Žik!” 5. raidiejums par rūbežsorgim!

Līdzīgi raksti