Sportiskās aktivitātēs Preiļos vieno esošās un topošās audžuģimenes

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 14 oktobris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Ģimeņu sporta dienā nupat vienojās Preiļu novada iedzīvotāji; viņu vidū arī audžuģimenes, kas ar savu piemēru motivēja arī citus aktīvāk iesaistīties audžuģimeņu kustībā. Tāpat arī pasākuma gaitā notika dažādas radošās nodarbības, ēdienu degustācijas, izzinošas un sportiskas aktivitātes.

Ģimenes ar bērniem un ikviens cits interesents nedēļas nogalē satikās Preiļu pilsētas parkā pie staļļiem un vienojās kopīgās sporta un veselīga uztura aktivitātēs kopā ar Preiļu boksa kluba “13TH Round” vadītāju Raimonds Šņepstu.

Esat gatavi? JĀ! Malači. Super! Bravo! Tātad sagatavojamies visi un aiziet – starts! Pirmās 30 sekundes. Bum-bum-bum. Aiziet! Aiziet, strādājam.

“Ģimenes diena” notika projekta “Pasākumi Preiļu novada vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” gaitā ar mērķi aicināt iedzīvotājus aktīvāk kļūt par audžuģimenēm. Pieredzē dalījās arī jau esošie audžuvecāki.

Sandra Ozola audžumamma no Rušonas pagasta

Mēs esam ļoti maza ģimenīte. Mēs esam tikai es un vīrs. Savu bērnu dabiski nav mums un līdz ar to mēs esam paņēmuši audžuģimenē bērnus. Tagad ir 20, 21 bērns. Divi pusaudži mums ir. Pārsvarā specializācija mums ir uz lielajiem bērniem. Mēs ņemam pārsvarā.

Inese Upe SAIF Latgales ģimeņu atbalsta centra “Daugavpils” vadītāja

Mūsu atbalsta centrs sadarbojas gan ar Latgales audžuģimenēm, gan ar, teiksim, Latgales pierobežas. Pāri 100 ģimenēm noteikti ir kopumā visā Latgalē. Tas vispār ir labi, kad ir gan tādi pasākumi, kas saliedē visu ģimeni kopā, kad ir mamma, tētis, bērni, kad viņi pavada laiku un ir ļoti labi, kad ir dažādu aktivitāšu teltis, ka tu arī uzzini dažādu citu informāciju.

Vienā no izziņas teltīm tie, kas vēl šaubās, vai kļūt par audžuvecākiem, varēja gūt atbildes uz jautājumiem no Preiļu novada Bāriņtiesas un Latgales ģimeņu atbalsta centra “Daugavpils” pārstāvjiem. Preiļu novadā pašlaik pavisam ir trīs audžuģimenes.

Natālija Rinča Preiļu novada Bāriņtiesas priekšsēdētāja

Kuras mēs vērtējam kā ļoti labas, veiksmīgas, ar ļoti pozitīvu pieredzi. Katrai ir savs virziens arī, ko viņi strādā. Mums ir ģimene, kura strādā tikai ar pusaudžiem, ir krīzes audžuģimenes. Tagad mēs gaidām tieši potenciālās audžuģimenes, kuras ir gatavas iesaistīties un kļūt par audžuģimenēm.

Sandra Ozola audžumamma no Rušonas pagasta

Mēs neesam nožēlojuši. Līdz šim nē. Viss ir interesanti, ir dažādi pasākumi kopā, tā kā šodien – atbraucām ar bērniem. Interesanti ir, tāpat arī ceļojumi dažādi.

Atbalsta centrā uzsver, ka pieprasījumus par bērniem, kam nepieciešams rast jaunas mājas un ģimeni, saņem katru dienu, ir bijušas reizes, kad vienas dienas laikā tie ir pat 20 bērni.

Inese Upe SAIF Latgales ģimeņu atbalsta centra “Daugavpils” vadītāja

Diemžēl ir daudz bērniņu, kuri nevar izaugt tajās ģimenēs, kurās viņi ir piedzimuši un tāpēc ir vajadzīga ārpus ģimenes aprūpe. Tomēr tās ģimenītes vajadzētu vairāk, vajadzētu vairāk, lai bērniem pēc iespējas mazāk ir jāatrodas institucionālā aprūpē, pēc iespējas mazāk jādzīvo krīžu centros.

Natālija Rinča Preiļu novada Bāriņtiesas priekšsēdētāja

Protams, tas neiet gludi un ir problēmas, ir izaicinājumi, ir vis kaut kas, bet bērni tiešām iegūst no tā. Pats galvenais ir vēlme kļūt par audžuģimeni, dod iespēju bērnam izaugt ģimeniskā vidē, lai būtu motivācija bērnus uzņemt savā ģimenē. Tas ir pats, pats galvenais un tālāk jau notiek darbs ar bāriņtiesu, ar atbalsta centru un mēs dodam iespēju gan apmeklēt psihologu, gan strādāt ar visiem speciālistiem, kas mums ir un atbalsts no mūsu puses noteikti būs.

Inese Upe SAIF Latgales ģimeņu atbalsta centra “Daugavpils” vadītāja

Ja sirsniņā ir kāda vieta vai ģimenē ir tāda doma, bet varbūt mēs varētu? Tad viņi var noteikti pamēģināt! Katrā gadījumā vismaz atnākt uz kādu sarunu vai ar mums Atbalsta centra speciālistiem vai Bāriņtiesā parunāt un tad arī pieņemt lēmumu.

Preiļos šis bija pirmais šāda veida pasākums, kurā piedalījās tieši audžuģimenes un interesenti, kuri vēl domā par šāda lēmuma pieņemšanu. Līdz ar sportiskām aktivitātēm notika arī radošās darbnīcas un veselīgu sulu degustācija.

Dalies:

Rēzeknes novadā godina pedagogus

Mācību vielu apgūst mājmācības ceļā

Līdzīgi raksti