Rēzeknes novadā godina pedagogus

Autors: Beatrise Borise - 13 oktobris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Oktobra sākums ir zīmīgs ar to, ka Latvijā tiek svinēta Skolotāju diena. Rēzeknes novadā kuplā pedagogu saime uz profesionālajiem svētkiem pulcējās Maltas vidusskolā, kur pasniegti gan Rēzeknes novada pašvaldības Pateicības raksti, gan Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības un Pateicības raksti.

580 pedagogi – tik liela ir bērnudārzu audzinātāju, vispārējās, profesionālās un interešu izglītības iestāžu skolotāju saime Rēzeknes novadā. Pēc divu gadu pauzes šogad Skolotāju diena novadā atkal svinēta, baudot satikšanās prieku klātienē, un šajā reizē – Maltas vidusskolā.

Monvīds Švarcs Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs

Tiešām prieks, ka nav nobijušies no tā, ka skolotāja amats ir smags, skolotāja amats ir grūts, atbildīgs, ka viņi ir izvēlējušies tādu profesiju. Un droši vien tikai drosmīgi un cilvēki, kas pēc savas sirds aicinājuma iet, dara. Tie ir patiesie skolotāji, kurus mēs arī esam uzņēmuši savā saimē.

Tradicionāli Skolotāju dienā pasniegti Rēzeknes novada Pateicības raksti par nesavtīgu darbu un sasniegumiem izglītības jomā. Tāpat šogad uz Rēzeknes novadu atceļoja seši Atzinības un Pateicības raksti no Izglītības un zinātnes ministrijas. Viens no tiem pasniegts Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas kolektīvam.

Gundega Rancāne Lūcijas Rancānes Makašānu amatu vidusskolas direktore

Tā aktivitāte ar aizsardzības mācību, sadarbība ar jaunsardzes centru, ar zemessargiem, kas ir bijusi, nu, tas vienkārši dod tādu apziņu, ka tas nebija velti un ka ne es viena pati domāju, ka tas ir svarīgi. Pie visiem šiem apstākļiem, kas notiek gan mums Latvijā, ar to nestabilitāti, ar visām izglītības reformām, gan arī ar to, kas notiek ārpus valsts ar visu to emocionālo spriedzi, visa tā dzīve paiet tādā sevi stabilizēt, lai to pašu varētu arī dot gan saviem, man kā vadītājai, arī saviem kolēģiem un dot arī bērniem. Tā, ka tas nav viegli.

Ik gadu īpaši sumināti tiek arī jaunie pedagogi. Kopumā pagājušajā un šajā mācību gadā Rēzeknes novada skolotāju rindas ir papildinājuši 20 jaunie pedagogi. Savu profesijas izvēli viņi raksturo ne vien kā aicinājumu, bet arī kā lielu atbildību vecāku un bērnu priekšā.

Jānis Kovalevskis vieglatlētikas treneris

Aicinājums ziniet kāds bija? Mani direktore paaicināja! Saka – Jāni, moš tu varētu pastrādāt kādu gadiņu vai divus. Es saku – nu, nezinu. Vienmēr teicu negribu, skolotājs nekad dzīvē! Bet pedagoģisko mācījos jau 4.kursā, vienkārši kā praksē gāju Maltā, kā mājās. Un sanāk tā, ka es pamēģināju, man tas ļoti iepatikās. Principā, nu, jau tā kā, nevar pateikt, varbūt kā narkotika vai kas, bet man jau velk uz skolu. Bērni var pateikt, ka mana dzīve.

Guntars Skudra Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes vadītājs

Vienu brīdi bija tā, ka kaut kā negāja tie jaunie skolotāji, nebija. Bet, nu, varbūt tie citi iemesli. Bet, nu, šis gads, kad mēs jau prasījām, lūdzu, atsūtiet mums jaunos skolotājus, mēs jau paši arī paskatījāmies noteiktās datu bāzēs, tad viens pēc otra.

Pasākuma laikā Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs atzina, ka skolotāji ir tās profesijas pārstāvji, kurus uzrunājot, joprojām pārņem satraukums, jo daudziem tieši skolotājs ir bijis iedvesmotājs turpmākajam dzīves ceļam un kas atstājis neizdzēšamas pēdas un atmiņas par skolas gaitām.

Monvīds Švarcs Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs

Ir lietas, kuras pat ikdienas gaitā hop!’ atceries un tu saproti, ka tas nāk no viena vai no otra skolotāja. Kaut vai skolotāja Dundure, kas mācīja latviešu valodu, es nevarēju nekā iemācīties, ka pareizrakstībā kaut kas, kaut kur jāraksta atsevišķi. Un tad man skolotāja Lūcija teica: nu, Monvīd, vai tad tu nesaproti, ja kauj, tad jābēg! Raksti atsevišķi! Un katru reizi, kad es teikumā rakstu kaut kas, kaut kur, atceros skolotāju.

Skolotāju dienas noslēgumā klātesošajiem bija sarūpēts pārsteigums – muzikāli sveicieni no dziedātāja Normunda Rutuļa.

Dalies:

“Latgales speciālā ekonomiskā zona: biznesam” 2.raidījums

Sportiskās aktivitātēs Preiļos vieno esošās un topošās audžuģimenes

Līdzīgi raksti