Raidījumu cikla “Žik!” 3. raidījums par ārsta palīga profesiju!

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 3 oktobris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Šoruden Latgales reģionālā televīzija (LRT) turpina iepriekšējos trīs gados uzsākto projektu un veido jaunus raidījumus ģimenēm ar bērniem un pusaudžiem “Žik!” latgaliešu valodā. Trešais raidījums televīzijas ekrānos būs skatāms jau 9. oktobrī pl. 16:00 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē un 10. oktobrī pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē LRT logā, kā arī 17. oktobrī pl. 15:00 kanālā TV 24.

“Žik!” ceturtās sezonas 3. raidījumā kopā ar žurnālisti Ausmu Sprukti-Kozuli un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolnieci Adrianu Goroščaku izzināsim Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ārsta palīgu darba un mācību noslēpumus, par ko vairāk stāstīs NMPD Latgales reģionālā centra Daugavpils brigāžu atbalsta centra NMP ārsta palīgs Liene Morkāne, tāpat Daugavpilī tiksimies ar atsaucīgu jaunieti Ņikitu Aleksejevu, kas aktīvi iesaistās biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” darbībā, bet kopumā par šīs organizācijas aktivitātēm attālināti informēs organizācijas Jaunatnes vadītāja Santa Prikule. Raidījuma noslēgumā Daugavpils Ledus hallē savā pieredzē par neparastu un neierastu vaļasprieku sievietēm – hokeju – turpinās vēstīt ārsta palīgs Liene Morkāne.

Raidījumu cikla mērķis ir veicināt lokālpatriotismu, mīlestību pret savu ģimeni un dzimto valodu, kā arī motivēt bērnus un pusaudžus savu nākotni un profesionālo darbību saistīt ar Latgali un pierādīt, ka arī reģionā var sasniegt augstus mērķus un panākumus. Astoņu raidījumu ciklā iepazīsim tādas profesijas kā ugunsdzēsējs, mūziķis, ārsta palīgs, žurnālists/pasākumu vadītājs, blogeris, karavīrs, robežsargs un skolotājs.

Priecāsimies, ja atsauksmes par raidījumu vai idejas par savām nākotnes iecerēm/vecāku profesijām zīmējumu, mīklu, dzejoļu vai citu radošo darbu formātā iesūtīsiet mums pa pastu uz adresi Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālās televīzijas raidījumam “Žik!” vai LRT un raidījumu cikla sociālo tīklu lapās. Interesantāko darbu autoriem būs balvas!

Cikla “Žik!” astoņi raidījumi sākot ar 25. septembri līdz 21. novembrim tiks pārraidīti ik svētdienu pl. 16:00 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē un ik pirmdienu pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē LRT logā, kā arī nedēļu vēlāk pirmdienās pl. 15:00 kanālā TV 24.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī vietnēs https://www.facebook.com/ZIKraidiejums, https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Žik!” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. Liels paldies Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu “Breinumu myužs”. #SIF_MAF2022

Ausma Sprukte-Kozule

LRT žurnāliste

e-pasts: ausma.sprukte-kozule@lrtv.lv

Dalies:

ŽIK! 1. raidiejums par guņsdziesiejim

Jau dreiži raidiejumu cykla “Žik!” 3. raidiejums par uorsta paleigim!

Līdzīgi raksti