Preiļos renovēta Bērnu un jauniešu sporta skola

Autors: Beatrise Borise - 30 septembris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Pēc aptuveni gadu ilgušajiem renovācijas darbiem nupat atklāta Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skola. Turpmāk galda tenisa nodarbības, basketbola, volejbola un futbola treniņi, gan vieglatlētika notiks siltās un modernās telpās.

Pirms nepilna gada jau vēstījām par uzsāktajiem būvdarbiem Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolā. Nu līdz ar Preiļu novada atklāto individuālo čempionātu galda tenisā notika skolas svinīgā atklāšana pēc renovācijas. Tik apjomīgus būvdarbus, tostarp ēkas fasādes atjaunošanu, jumta nomaiņu, siltummezglu modernizāciju un daudz ko citu, Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skola piedzīvojusi pirmo reizi, tāpēc galarezultāts bija jo īpaši gaidīts notikums.

Edgars Vaivods Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolas direktors

Vienā mazajā zālē mums ziemas laikā, kad ārā bija -20 grādi, mums zālē bija +3, +5 grādi. Un tā bija tiešām nepieciešamība, jo nevarēja normāli strādāt. Es ļoti ceru, ka tas būs kārtējā motivācija un stimuls visiem bērniem – nākt patīkamās un skaistās, sakoptās, siltās telpās darboties.

Renovācijas darbi īstenoti projekta “Preiļu novada pašvaldības ēku energoefektivitātes uzlabošana Preiļu bērnu un jauniešu sporta skolā” gaitā. Pašvaldības pieredzē šis bija viens no izaicinošākajiem projektiem, kas paredzēja uzstādīt dažādas modernas tehnoloģijas ar mērķi samazināt ēkas komunālo rēķinu izmaksas, gan kļūstot videi draudzīgākai.

Imelda Vutnāne-Kojāne Attīstības, investīciju un inženiertehniskās daļas projektu vadītāja

Pirmkārt, tas ir zemes siltumsūknis. Zemes siltumsūknis ražo siltumenerģiju. Savukārt, lai nodrošinātu siltumenerģijas ražošanu, ir nepieciešama elektroenerģija. Elektroenerģiju savukārt mums ražo ??? paneļi uzstādīti uz jumta plaknes šobrīd, kas ir. Papildus tam visam ir siltumapgāde. Siltumapgādi savukārt nodrošina vairākas tehnoloģijas, kas ir infrasarkanie apsildes paneļi, pirmkārt, kas apsilda tieši lielo zāli. Tad ir apsildāmās grīdas, protams. Un vēl papildu ir ventilāciju rekuperācijas sistēma.

Aivars Pālens AVK daļas projektētājs

Bija, ko palauzīt galvu. Bija jāpadomā par jaunajām tehnoloģijām. Te arī var redzēt, piemēram, auduma gaisa vadi, infrasarkanā starojuma apsildes paneļi, kas, nu, varbūt daudziem nav pierasti.

Uldis Jansons SAT tīklu un zemes siltumsūkņa tehnoloģijas projektētājs

Šeit būs viena no ekonomiskākajām siltumapgādēm Latgales reģionā un ne tikai. Domāju, ka visas Latvijas mērogā varēs kā piemēru laist gaisā.

Lai arī Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolā ievērojamie renovācijas darbi ritēja aptuveni gadu, skolas direktors atzīst, ka sporta treniņu norise nebija pārtraukta, kas vainagojusies ar daudziem panākumiem.

Edgars Vaivods Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolas direktors

Mums ļoti izpalīdzēja kaimiņu skolas – tātad, pamatskola, ģimnāzija un arī bez šaubām visas tās skolas, ar kuru mums ir mūsu filiālītes. Bet, nu, mums arī ar celtniekiem bija vienošanās, ka viena zāle visu laiku mums darbojas, jo mums ir divas zāles iekšā, un tādā veidā mēs varbūt apgrūtinājām drusciņ celtnieku darbu, bet viņi arī saprata mūsu situāciju un centās tā, lai bērni tomēr kaut cik varētu tikt arī zālē iekšā.

Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolas renovācijas projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 1,8 miljoni eiro. Finansējums rasts no Eiropas Savienības fonda, valsts budžeta dotācijas, kā arī pašvaldības līdzfinansējuma.

Dalies:

Nikodema Rancāna balvas šogad pasniegtas Balvu novadā

Nirzas, Cirmas un Zvirgzdenes ezeros pavairo zivju resursus

Līdzīgi raksti