Renovēta RTA dienesta viesnīca pilsētas centrā

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 19 septembris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Līdzās vēsturiskajai un galvenajai Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas mācību ēkai, kā arī Inženieru fakultātes namam un laboratorijām nu ir arī renovēta dienesta viesnīca. Lai arī kopmītņu atjaunošana ieilga, projektam noslēdzoties ēka kļuvusi krietni energoefektīvāka un turpmāk studentiem, kā arī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēniem studiju, pētniecības, atpūtas un dzīvošanas apstākļus varēs nodrošināt vienuviet – pilsētas centrā.

https://www.youtube.com/watch?v=f4ml-pLSKXE

Ar muzikāliem Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studenta Ģirta Ločmeļa sveicieniem nupat durvis vaļā vēra atjaunotā un modernizētā akadēmijas dienesta viesnīca. Rēzeknes centrā tagad ir izveidota sava studentu pilsētiņa. Aptuveni četrus hektārus plašā teritorijā atrodas studiju korpusi, bibliotēka un laboratorijas, uz kurām studentiem vairs nebūs jāmēro ceļu no kopmītnēm Ziemeļu mikrorajonā.

Iveta Maļina-Tabūne Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja

Tā ir ļoti laba investīcija un ir svarīgi, kā jūtas students, cik labi viņš var atpūsties, kādi ir tie apstākļi un no tā lielā mērā ir atkarīgs arī tas rezultāts, ko tu sasniedz. Tiešām novēlēšu jums daudz studentus un, lai labas sekmes un tiešām tādi prāti, kas tālāk arī paliek dzīvot Latgalē un vairo mūsu bagātību. Sveiciens svētkos!

Kristaps Gailis Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas izpilddirektors

Mums šeit apkārt ir zaļa oāze, gan augstskolas galvenā vēsturiskā ēka ir renovēta, gan ir izbūvēta jauna inženieru fakultāte. Tad arī pārējās ēkas mēs gribam sakārtot laika gaitā, lai tās iekļaujas arhitektūras kaskādē.

Renovētajā dienesta viesnīcā ir 67 mēbelētas istabiņas ar visu nepieciešamo sadzīves tehniku, kurās var izmitināt no viena līdz četriem jauniešiem, kopumā pavisam 146 akadēmijas studentus un Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēnus. Ēka pielāgota arī cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Kristaps Gailis Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas izpilddirektors

Katrā stāvā ir atsevišķa virtuve, virtuves ir kopējas, bet katrā istabiņā ir savs atsevišķs sanitārais mezgls. Pagrabtelpā mums ir telpa paredzēta gan priekš mācīšanās vai kaut kādiem atpūtas pasākumiem. Pagrabtelpā atrodas arī vingrošanas zāle un trenežieru zāle. Tāpat arī ir noliktava mantu glabāšanai, ja nu iemītnieki ilgstošāk brauc projām, viņi istabiņu atbrīvo, bet tās mantas var nevest projām, bet atstāt noliktavā.

Renovācijas darbi gan bija ieilguši un noslēdzās divus gadus vēlāk, nekā iecerēts. Konstatējot virkni nepilnību ar sākotnējo būvnieku līgums lauzts. Aiļu pārbūvi, pārsegumu nostiprināšanu un citus darbus uzticot jau citam uzņēmumam.

Edgars Svistuhins SIA “Royal Būve” valdes priekšsēdētājs

Apdare veikta, kosmētiskais remonts viss uztaisīts, jau atjaunots, tad mums bija jāiemontē 12 tonnas metāla konstrukcijas, lai nesabojātu esošo. Tas bija lielākais izaicinājums. Protams, arī nodot ekspluatācijā visu šo pamatojoties uz to, ka mēs ienācām pēdējā kārtā veicot tos visus darbus.

Dienesta viesnīcas apgaismošanas sistēmā ir LED gaismekļi, tāpat siltināta fasāde un griesti, nomainīti visi logi, izveidota ventilācija ar rekuperāciju – tā būtiski uzlabojot pirms vairāk nekā 60 gadiem uzbūvētās ēkas energoefektivitāti.

Kristaps Gailis Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas izpilddirektors

Tagad ēka atbilst gandrīz nulles patēriņa ēkas statusam. Tas nozīmē, ka ir būtisks ietaupījums ne tikai energoresursu izmantošanā, bet arī vides piesārņojuma samazinājums. Tā ēka ir kļuvusi energoefektīvāka, siltāka.

Renovācija notika projekta “Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas dienesta viesnīcas Atbrīvošanas alejā 115, Rēzeknē, projektēšana, būvniecība un autoruzraudzība” gaitā. Darbu kopējās izmaksas ir mazliet vairāk nekā trīs miljoni eiro. Vēl līdz 28. septembrim akadēmijā turpinās studentu papilduzņemšana Ekonomikas un pārvaldības, Izglītības, valodu un dizaina, kā arī Inženieru fakultātēs.

Dalies:

Pyrmū reizi nūtyka slams “Rogovkys dzejis voga”

LVM “Meža ekspedīcijās” pulcē 6. klašu skolēnus

Līdzīgi raksti