Raidījumu cikla “Žik!” 1. raidījums par ugunsdzēsēja profesiju

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 19 septembris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Šoruden Latgales reģionālā televīzija (LRT) turpina iepriekšējos trīs gados uzsākto projektu un veido jaunus raidījumus ģimenēm ar bērniem un pusaudžiem “Žik!” latgaliešu valodā. Pirmais raidījums televīzijas ekrānos būs skatāms jau 25. septembrī pl. 16:00 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē un 26. septembrī pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē LRT logā, kā arī 3. oktobrī pl. 15:00 kanālā TV 24.

“Žik!” ceturtās sezonas 1. raidījumā kopā ar žurnālisti Ausmu Sprukti-Kozuli un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolnieci Adrianu Goroščaku izzināsim Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darba un mācību noslēpumus, par ko vairāk stāstīs VUGD Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļas vada komandiera vietnieks Uldis Brolišs, tāpat viesosimies pie reģiona talantīgākajiem bērniem un pusaudžiem, kas aktīvi iesaistās kustībā “Skauti un gaidas” Augšdaugavas novada Vabolē, bet kopumā par tās aktivitātēm attālināti informēs organizācijas vadītāja Paulīna Latsone. Raidījuma noslēgumā iepazīsimies ar spilgtu Latgales personību – VUGD Latgales reģiona brigādes Kārsavas posteņa komandieri Artūru Puncuļu, kas kopā ar grupu “Baritoni” muzicē visā Latvijā.

Raidījumu cikla mērķis ir veicināt lokālpatriotismu, mīlestību pret savu ģimeni un dzimto valodu, kā arī motivēt bērnus un pusaudžus savu nākotni un profesionālo darbību saistīt ar Latgali un pierādīt, ka arī reģionā var sasniegt augstus mērķus un panākumus. Astoņu raidījumu ciklā iepazīsim tādas profesijas kā ugunsdzēsējs, mūziķis, ārsta palīgs, žurnālists/pasākumu vadītājs, blogeris, karavīrs, robežsargs un skolotājs.

Priecāsimies, ja atsauksmes par raidījumu vai idejas par savām nākotnes iecerēm/vecāku profesijām zīmējumu, mīklu, dzejoļu vai citu radošo darbu formātā iesūtīsiet mums pa pastu uz adresi Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālās televīzijas raidījumam “Žik!” vai LRT un raidījumu cikla sociālo tīklu lapās. Interesantāko darbu autoriem būs balvas!

Cikla “Žik!” astoņi raidījumi sākot ar 25. septembri līdz 21. novembrim tiks pārraidīti ik svētdienu pl. 16:00 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē un ik pirmdienu pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē LRT logā, kā arī nedēļu vēlāk pirmdienās pl. 15:00 kanālā TV 24.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī vietnēs https://www.facebook.com/ZIKraidiejums, https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Žik!” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. Liels paldies Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu “Breinumu myužs”. #SIF_MAF2022

Ausma Sprukte-Kozule

LRT žurnāliste

e-pasts: ausma.sprukte-kozule@admin

Dalies:

Jau dreiži raidiejumu cykla “Žik!” jaunī raidiejumi par profesejom!

Jau dreiži raidiejumu cykla “Žik!” 1. raidiejums par guņsdziesiejim!

Līdzīgi raksti