Raidījumu ciklam “Žik” tapuši astoņi jauni raidījumi par profesijām

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 12 septembris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Šoruden jaunajā sezonā Latgales reģionālā televīzija (turpmāk LRT) turpina iepriekšējos trīs gados uzsākto projektu un veido jaunus cikla ģimenēm ar bērniem un pusaudžiem “Žik!” raidījumus latgaliešu valodā. Jau sākot ar 25. septembri tos televīzijas ekrānos būs iespējams vērot kanālos Re:TV un TV 24.

Šajā reizē raidījumu ciklam arī ir mainīts formāts un katru no raidījumiem veidos trīs aizraujošas tematiskas sadaļas par dažādām profesijām. Raidījumos kopā ar žurnālisti Ausmu Sprukti-Kozuli un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolnieci Adrianu Goroščaku izzināsim dažādu nozaru darba un mācību noslēpumus, viesosimies pie reģiona talantīgākajiem bērniem un pusaudžiem, kā arī iepazīsimies ar spilgtākajām Latgales personībām, kas ir populāras visā Latvijā. Raidījumu cikla mērķis ir veicināt lokālpatriotismu, mīlestību pret savu ģimeni un dzimto valodu, kā arī motivēt bērnus un pusaudžus savu nākotni un profesionālo darbību saistīt ar Latgali un pierādīt, ka arī reģionā var sasniegt augstus mērķus un panākumus. Astoņu raidījumu ciklā iepazīsim tādas profesijas kā ugunsdzēsējs, mūziķis, mediķis, žurnālists, blogeris, karavīrs, robežsargs un skolotājs.

Priecāsimies, ja atsauksmes par raidījumu vai idejas par savām nākotnes iecerēm/vecāku profesijām, zīmējumu, mīklu, dzejoļu vai citu radošo darbu formātā nogādāsiet mums pa pastu uz adresi Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālās televīzijas raidījumam “Žik!” vai iesūtīsiet LRT un raidījumu cikla sociālo tīklu lapās. Interesantāko darbu autoriem būs balvas!

Mēs ļoti ceram, ka tieši tāpat kā romāna un kinofilmas “Cilvēka bērns” galvenajam varonim Boņukam labākais draugs bija sunītis Žiks, arī šis raidījumu cikls ģimenēm jau ir kļuvis par labu iespēju laiku pavadīt visiem kopā.

Pavisam cikla “Žik!” jaunajā sezonā būs astoņi raidījumi, kuri sākot ar 25. septembri līdz 21. novembrim tiks pārraidīti ik svētdienu pl. 16:00 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē un ik pirmdienu pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā, kā arī nedēļu vēlāk pirmdienās pl. 15:00 kanālā TV 24.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī sociālo tīklu vietnēs https://www.facebook.com/ZIKraidiejums, https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Žik!” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. Liels paldies Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu “Breinumu myužs”. #SIF_MAF2022

Ausma Sprukte-Kozule

LRT žurnāliste

e-pasts: ausma.sprukte-kozule@admin

Dalies:

ŽIK! 6. raidiejums saimem ar bārnim i pusaudžim

Jau dreiži raidiejumu cykla “Žik!” jaunī raidiejumi par profesejom!

Līdzīgi raksti