Izceļošanu uz Krieviju gaida pat vairākas diennaktis

Autors: Beatrise Borise - 7 septembris, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Pēdējās nedēļas laikā pāri robežai no Latvijas Krievijā tiek ielaists daudz mazāks vieglo automašīnu skaits. Arī Krievijas robežšķērsotāji ir sašutuši par savas valsts nostāju, jo tās dēļ viņiem uz robežas jāpavada pat vairākas diennaktis. Tikmēr Latvijas iestādes jau domā par dzeramā ūdens pieejamību un nojumju iekārtošanu.

Situācija uz Latvijas-Krievijas robežas, veidojoties garām transportlīdzekļu rindām, ir sarežģīta jau no jūlija beigām, taču pēdējās nedēļas laikā tā ievērojami pasliktinājusies. Piemēram, robežkontroles punktā “Terehova” līdzās kravas automašīnām ik dienu rindā novērojamas arī vairāk nekā 50 vieglās automašīnas, un cilvēkiem atļauju ieceļot Krievijā nākas gaidīt pat vairākas diennaktis.

Stepans robežšķērsotājs no Ukrainas

Cik jūs stāvat? Divas diennaktis. Gribam iebraukt Krievijā, bet rinda. Bērns mašīnā, guļam mašīnā, ko iesākt?! Neviens neko nesaka, mēs tikai gaidām, gaidām un gaidām.Vai paredzējāt, ka uz robežas būs šāda situācija? Nē! Piemēram, Rumānijā robežšķērsošanas punktā pasi iedevi, divās minūtēs mašīnu apskatīja, viss kārtībā un viss.

Jurijs robežšķērsotājs no Krievijas

Mani radinieki dzīvo Lietuvā un Latvijā, regulāri braucu uz Kaļiņingradu un ierasti robežu šķērsoju caur Latviju. Līdz šim šādu problēmu nebija, vienmēr robežu šķērsojām normāli. Šoreiz tā sanāca, ka jau otro diennakti šeit stāvam. Protams, negaidījām, ka būs šāda situācija. Paldies Latvijas pusei, ka pret mums izturas lojāli un visu mums nodrošina.

Aleksejs Kakaulins VRS Terehovas robežkontroles punkta priekšnieks, majors

Situācija ir kāda – cilvēki piebrauc pie robežšķērsošanas punkta, lai šķērsotu robežu. Viņi satiekas ar to, ka viņiem priekšā vēl ir 70-60 automašīnas. Visus vienlaikus teritorijā mēs ielaist nevaram. Mēs laižam pa grupām, lai viņus varētu nokontrolēt un varētu nodrošināt ātru robežkontroli kā tādu. Un līdz ar to tās mašīnas pēc robežkontroles pabeigšanas piebrauc pie mūsu pēdējās barjeras, lai ieceļotu Krievijas Federācijā, kur atkal pavada nenoteiktu stundu skaitu.

Kā uzsver robežkontroles punkta “Terehova” priekšnieks, šāda situācija un aizkave uz robežas nav skaidrojama ar jebkādām izmaiņām robežšķērsotāju pārbaudēs Latvijas pusē. Taču samazinājusies ir vieglo automašīnu plūsma, kuras uzņem un atļauju iebraukt valstī izsniedz Krievijas robežsargi.

Aleksejs Kakaulins VRS Terehovas robežkontroles punkta priekšnieks, majors

Ja iepriekš bija tā, ka 100-130 automašīnas diennaktī, tagad tas ir trīs reizes mazāk mums nezināmu iemeslu dēļ. Līdz 40 automašīnām diennaktī. Daži saprot tā, ka Latvija nestrādā. Nav tā! Mēs strādājam 24/7, nepārtraukti. Iesaku cilvēkiem griezties pie robežsargiem jautājumos, kāpēc. Mēs visu izskaidrosim, mēs nevienam neatteiksim pieņemsim pavadīt mūsu teritorijā līdz pēdējai mūsu barjerai, kur tādi paši cilvēki, robežšķērsotāji, gaida savu likteni, lai viņiem atļautu ieceļot Krievijas Federācijā.

Iekšlietu ministrijā norāda, ka tiks ierīkotas papildu nojumes Ukrainas iedzīvotājiem, kuri šķērso Latvijas-Krievijas robežu, notiks arī sanāksmes ar pašvaldībām un institūcijām, lai vienotos par tālāko rīcību.”

Satraukti par savas valsts – Krievijas – rīcību ir arī sastaptie Krievijas pilsoņi.

Ļubova robežšķērsotāja no Krievijas

Krievijas robežšķērsošanas punkts nestrādā. Nezinām, kāpēc. Nav arī, kam pajautāt. Mūs tur neielaida, lai uzzinātu, kas par lietu, varbūt kaut kas sistēmā nestrādā? Neviens neko nesaka. Mēs stāvam un nezinām, ko darīt!

Jurijs robežšķērsotājs no Krievijas

Kāpēc Latvijas robežsargi mūs izlaiž normāli, bet Krievijas aizkavē? Šo jautājumu es uzdošu tiklīdz atbraukšu uz Maskavu. Piezvanīšu uz zvanu centru un pajautāšu, kāpēc man šeit, citas valsts teritorijā, ir jāstāv un jāgaida divas diennaktis, kad mani kā Krievijas pilsoni ielaidīs valstī.

Pavadīt garas gaidīšanas stundas vieglo automašīnu vadītājiem nākas ne vien robežkontroles punktā “Terehova”, bet arī citos punktos. Sekot līdzi aktuālajām transportlīdzekļu rindām robežšķērsotāji aicināti Valsts robežsardzes mājaslapā.

Dalies:

„Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” turpinājuma 13. raidījums

Rāznas ezerā atrasti beigti zuši un ķīši

Līdzīgi raksti