Zemessardze Latgalē demonstrē jaunāko aprīkojumu

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 31 augusts, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 6 min.

Bruņu transportieri “Patria 6×6”, kā arī jaunākais medicīnas ekipējums ir vieni no būtiskākajiem Zemessardzes tehniskā aprīkojuma papildinājumiem šajā vasarā. Zemessardzes 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljons Rēzeknē ir visā Latvijā pirmais, kam šis tehniskais nodrošinājums piegādāts un jau izmantots apmācībās. Svinot Zemessardzes 31. gadadienu ekipējums pirmo reizi prezentēts arī īpašos paraugdemonstrējumos visiem no Lietuvas un Igaunijas brīvprātīgajiem aizsardzības spēkiem.

Jaunās bruņumašīnas “Patria 6×6” ir nozīmīgākais elements paraugdemonstrējumā, ar ko imitētā kaujas laukā Zemessardzes 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona karavīri-glābēji nogādā cietušos uz mobilo aprūpes punktu. Bataljons Rēzeknē ir pirmais Latvijā, kas sācis saņemt jaunās bruņu tehnikas platformas, kopumā jau septiņus šāda veida transportlīdzekļus. To ražošana un piegāde notiek starpvalstu projekta gaitā kopā ar Somiju.

Egils Leščinskis LR Zemessardzes komandieris, brigādes ģenerālis

Nodrošina pārvietošanos, mobilitāti, jāzina arī to, ka šī platforma ir arī peldoša platforma un, protams, man lepnums tāpat kā visai aizsardzības nozarei par to, ka šis ir kaut kas tāds, kas nav nopirkts pilnīgi no malas, Latvijas industrija ir iesaistīta šīs platformas ražošanā. Tas ir veids, kā mēs varam stiprināt savas zemes drošību un arī stiprināt un garantēt mūsu valsts mierīgu, tālāku attīstību.

Tāpat mācību izspēles gaitā Medicīnas rota veicot cietušo apskati izmantoja jaunāko neatliekamās palīdzības ekipējumu. Tas ir salīdzinoši viegls, uzstādāms ātri un iekļauj savstarpēji savietojamas medicīnas iekārtas no dažādām valstīm.

Kristīne Taukule ģimenes ārste, ZS 3. Latgales brigādes Medicīnas rotas virsārste

Pacients tiek stabilizēts, viņiem tiek sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība un viņš tiek sagatavots evakuācijai. “ROLE 2” ir jau daudz attīstītāks ekipējums, tur jau notiek ķirurģiskas manipulācijas. Tur strādā ķirurgi, tur strādā anesteziologi, notiek arī laboratorijas testēšana un vizuālā diagnostika.

Paraugdemonstrējumā piedalījās arī Valsts robežsardzes Aviācijas pārvalde un imitēja pacienta nogādāšanu ar helikopteru uz slimnīcu tālākai aprūpei. Vērotāju vidū bija aizsardzības spēku komandieri no Igaunijas un Lietuvas.

Riho Uhtegi Igaunijas Brīvprātīgās aizsardzības līgas “Kaitseliit” komandieris, brigādes ģenerālis

Tas ir svarīgi nokļūt no vienas vietas uz citu pēc iespējas drošākā veidā – tieši tāpēc mums ir vajadzīgi šādi bruņu transportlīdzekļi. Mums ir mašīnas, kas ir tādas pašas kā “Patria”, bet diemžēl mēs tās neesam iepirkuši kopā, kā tas bija plānots sākotnēji. Puse Igaunijas Aizsardzības spēku spēku transportlīdzekļu ir paredzēti tieši, lai pārvietotos un tās ir vairāk kaujas mašīnas.

Linas Kubilius Lietuvas Brīvprātīgās militārās organizācijas KASP komandieris, pulkvedis

Tagad, kad Ukrainā notiek karš, visiem ir jāgūst jaunas zināšanas, jāmeklē jaunus ceļus, jācīnās un jāmainās nepārtraukti. Mēs esam nelielas valstis un mums ir cieši jāsadarbojas. Mūsu karavīri ir izvietoti pie robežas ar Latviju. Mums tā ir tikai līnija, bet mūsu ienaidniekam – vājais punkts, tāpēc, lai izvairītos no tā, mums ir daudz jātrenējas kopā un to mēs arī darām.

Egils Leščinskis LR Zemessardzes komandieris, brigādes ģenerālis

Mēs strādājam roku rokā, plecu pie pleca. Mūsu mīnmetējapkalpes šauj Lietuvā, praktiskās šaušanas vingrinājumos piedalās. Mēs dodamies diezgan lielā sastāvā, rotas sastāvā parasti uz “Orkaan” mācībām uz Igauniju rudenī. Mēs piedalāmies viņu mācībās “Kevadtorm” un “Hedgehog” un tamlīdzīgās un igauņi un lietuvieši ir ļoti bieži viesi pie mums.

Kristīne Taukule ģimenes ārste, ZS 3. Latgales brigādes Medicīnas rotas virsārste

Arī jaunnedēļ brauks Medicīnas rotas personāls uz apmācībām, uz Ādažiem, oktobrī plānojam piedalīties mācībās Zviedrijā.

Tieši bruņotā ekipējuma atjaunošanā un mācību norisē aizsardzības nozare pēdējos gados investē arvien vairāk līdzekļu. Iecerēts, ka līdz šī gada beigām Zemessardze saņems vismaz vēl divas “Patria 6×6” platformas un nākamie, kam tās piegādās, būs 2. Vidzemes brigāde.

Īsi pirms paraugdemonstrējumiem Zemessardzes pārstāvji un viesi no kaimiņvalstīm sanāca kopā svētbrīdī Rēzeknes Sāpju dievmātes Romas katoļu baznīcā. Tas bija centrālais Zemessardzes 31. gadadienas pasākums, kas ik gadu organizēts kādā citā Latvijas reģionā.

Egils Leščinskis LR Zemessardzes komandieris, brigādes ģenerālis

Mēs esam to darījuši Cēsīs, Vidzemē. Mēs esam darījuši to Kuldīgā, Kurzemē un tad šogad to darām Latgalē. 31 gads, tā, protams, nav apaļa jubileja, bet tas tomēr tāds arī brieduma zīmē. Apsveicu visus tos, kas ir zemessargi, tos, kas bija zemessargi un es aicinu arī visus Latvijas iedzīvotājus un arī reģiona iedzīvotājus, tie, kas uzskata sevi par savas zemes patriotiem, stāties Zemessardzē!

Kristīne Taukule ģimenes ārste, ZS 3. Latgales brigādes Medicīnas rotas virsārste

Zemessardze ir NBS struktūra un tur ir vajadzīgi dažādi speciālisti, ne tikai karavīri, kas ir kaujas laukā, bet ir vajadzīgi mediķi, ir vajadzīgi datorspeciālisti, tāpēc es ļoti aicinātu, lai mediķi ar savām zināšanām atbalstu sniedz mūsu armijai!

Zemessardzes 31. gadadienas pasākumu gaitā nolikti ziedi pie pieminekļa “Vienoti Latvijai” un kopā ar Lietuvas un Igaunijas pārstāvjiem nolemts septembrī tikties Lietuvā un pārrunāt turpmākās sadarbības plānus un ieceres.

Dalies:

Aizvadīts Valsts robežsardzes koledžas 42.izlaidums

Kārsavā nosvinēti bērnības svētki un godināti jaundzimušie

Līdzīgi raksti