Kārsavā nosvinēti bērnības svētki un godināti jaundzimušie

Autors: Beatrise Borise - 31 augusts, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Augusta izskaņā ar plašu un daudzveidīgu programmu aizvadīti Kārsavas pilsētas svētki, kas dēvēti par Rītupes svētkiem. Jau tradicionāli galvenā svinību diena iesākās ar jaundzimušo pilsoņu godināšanu un bērnības svētkiem.

Kārsavas “Krosta” estrādē ieradies lielais baltais lācis, lai godinātu tos Kārsavas pilsētas un Goliševas, Malnavas, Mērdzenes, Mežvidu un Salnavas pagastu jaundzimušos bērniņus, kuri dzimuši laikā no pērnā gada 1.augusta līdz šī gada 1.augustam. Šajā reizē tie ir 32 bērniņi, kuri ar savu ienākšanu pasaulē daudzās ģimenēs ienesuši vēl nepiedzīvotu emociju vēsmas.

Gedzunu ģimene kārsavieši

Jauni pienākumi. Ikdiena pamainījusies. Atbildības sajūta lielāka palikusi. Jā, principā tā, bet, nu, viss ir uz labo pusi, protams. Protams, jāpielāgojas daudz kam, bet mēs esam ļoti laimīgi. Laimīgi jaunie vecāki! Mēs esam ļoti priecīgi, ka ir tādi svētki. Ļoti, ļoti skaisti un pasākums ļoti jauks.

Dana kārsaviete

Vairāk mīlestības ģimenē, pavisam savādāki pienākumi ikdienas, ikdienas rutīna savādāka. Un pēc piedzimšanas ir tāda sajūta, ka mēs ar Aleksu jau esam pazīstami vairākus gadus, bet pagaidām mums ir tikai 7 mēnesīši. Sajūtas ir ļoti labas īstenībā, tāpēc ka tie ir pirmie tādi kā svētki priekš Aleksa.

Ināra Silicka Ludzas novada domes priekšsēdētāja 1. vietniece

Jau tradīcija 14.gadu sākumā kā Kārsavas novadā, Kārsavas pilsēta un pieci pagasti, īpaši godināja savus jaundzimušos. Mēs priecājamies par katru mazo dvēselīti, kura piedzimst, ierodas šajā pasaulē. Gribam, lai mūsu jaundzimušie pēc tam veiksmīgi pabeidz skolu, izmācās un atgriežas savā dzimtajā novadā.

Tāpat kā mazo ķiparu godināšana, jau daudzu gadu garumā Kārsavā ir iesakņojusies tradīcija svinēt arī bērnības svētkus.

Ligita

Tas ir mans pirmais krustdēliņš, tāpēc arī pirmā pieredze. Protams, ka liels prieks, ka ir iesoļojis jau tajā nākošajā posmā un tie bērnības svētki, protams, ir kaut kas īpašs. Novēlētu, lai šī saulainā diena nekad nebeidzas un vienmēr saule ir pat vistumšākajās dienās.

Grieta

Lai visiem laba dzīve!

Jaundzimušo pilsoņu godināšana un bērnības svētki bija Kārsavas 94. dzimšanas dienas svinību galvenās dienas ieskandināšanas pasākumi. Kopumā pilsētas svētki ar dažādām sportiskām un muzikālām aktivitātēm, kā arī radošajām darbnīcām svinēti vairāk nekā nedēļas garumā, un tiem bija dots simbolisks nosaukums — “Rītupes svētki”.

Ināra Silicka Ludzas novada domes priekšsēdētāja 1. vietniece

Rītupe savieno mūsu piecus pagastus, Kārsavas Šņitka un Aužeņka ietek Rītupē, tāpat arī Goliševas Strauja ietek Rītupē. Tas ir mūsu vienojošais elements. Un ne katrs novads var lepoties ar to, ka tam ir sava upe. Mēs ar to lepojamies, jo Rītupes krastos dzīvo patiesi strādīgi, augsta tikuma turētāji cilvēki. Un es gribētu visiem gan bijušā Kārsavas novada iedzīvotājiem, gan tagad jau Ludzas novada iedzīvotājiem novēlēt, lai katrs cilvēks, ko viņi satiek pretī, nestu tikai pozitīvas emocijas, lai mums vienmēr būtu gaišas, skaistas, zilas debesis un lai mēs gūtu varbūt tādu gandarījumu ne lielos, milzīgos darbos, bet ikdienas solī, lai mēs priecātos par visiem, kuri dara labu darbu, mīl savu dzimto novadu.

Dalies:

Zemessardze Latgalē demonstrē jaunāko aprīkojumu

Dievmātes skulptūra Ludzā veltīta arī Latvijas neatkarībai

Līdzīgi raksti