Rēzeknes novada Jaunatnes diena 2022 Lendžos

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 25 augusts, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Veicināt jauniešu lokālās piederības apziņu, popularizēt sportiskas aktivitātes un veselīgu dzīvesveidu, mudināt jauniešus lietderīgi pavadīt brīvo laiku, kā arī izmantot neformālās izglītības iespējas – tie ir tikai daži no Rēzeknes novada Jaunatnes dienas mērķiem. Pasākums jau ir kļuvis par nozīmīgu novada tradīciju un šajā reizē desmitais jubilejas gads ar sacensībām un radošām darbnīcām nosvinēts Lendžu ciema estrādē.

Visapkārt Lendžu ciema estrādei notiek liela rosība. Šeit pulcējušies jaunieši no visa Rēzeknes novada, lai piedalītos Jaunatnes dienas aktivitātēs.

Pavisam sporta spēlēs un sacensībās piedalījās 14 komandas no desmit Rēzeknes novada pagastiem, kā arī Viļānu pilsētas. Kopvērtējumā 1. vietu izcīnīja komanda no Gaigalavas, savukārt trīs disciplīnās augstākos rezultātus uzrādīja un 2. vietu ieguva mājinieki – Lendžu pagasta pārstāvji.

Aleksandrs, Laura, Armands, Sabīne, Mārtiņš, Agnija Lendžu pagasta komanda

Mēs bijām tajā stafetē, tad mēs aizgājām uz tūristu nometni, mēs bijām… Laura: – Loku šāvām. + 01:30 Manuprāt, tas ir ļoti svarīgi, te tā kā vari jaunus draugus iegūt. Var iepazīt citus cilvēkus. Agnija: – Ne tikai draugus, bet arī daudz jaunu emociju, piedzīvojumu un atmiņu. Armands: – Man patīk, ka notiek Lendžos. Tepat, netālu. Viss labi, forši. – Gribam uzvarēt, cīnīties līdz galam, ar cīņassparu – nepadoties!

Katru komandu veidoja trīs jaunieši un trīs jaunietes vecumā no 13–18 gadiem, visiem kopā bija jāpiedalās sešās disciplīnās.

Aivars Mežatučs Rēzeknes novada pašvaldības Jaunatnes lietu speciālists

Tas ir “lasertag”, loka šaušana, kāpšana pa kastēm, tūristu nometne, stafete, “slackline” – tā ir balansa lenta, ļoti forša aktivitāte. – Individuāli? – Individuāli arī ir iespēja izšaut ar loku, pamēģināt balansa lentu, “slackline”, uzmest šautriņas, pārbaudīt savu spēku un vēl aiziet uz Sarkanā krusta punktu un pārbaudīt savas zināšanas.

Diāna, Artis, Anete, Juris, Marija, Patriks Bērzgales pagasta komanda

Diāna: – Sajūtas ir diezgan labas, jautri pavadām laiku. – Ko jau paspējāt padarīt, kur piedalījāties? Anete: – Piedalījāmies… uz troses noturēt līdzsvaru, priekšmetu atmiņas trenēšanā un stafetē. – Kā veicās? Kas bija grūtākais/vieglākais? Marija: – Manuprāt, grūtākais bija loka šaušana, jo tas vairāk uz precizitāti, ne visiem tas izdevās.

Krista, Lauma, Laima Loreta un Amanda Sarunu festiņa organizatores no Dricāniem un Rogovkas

Lauma: – Čau, mamma! Es esmu televizorā. – Kādi vispār jums ir iespaidi, cik tas ir svarīgi, ka ir tāda jauniešu diena? Amanda: – Tas ir ļoti svarīgi visiem novada jauniešiem sanākt kopā, sapazīties un savienoties. Laima Loreta: – Jā, Rēzeknes novadā ir tā, ka visi tie pagasti ir katrs savā stūrī un tad tā viena diena tā kā visus apvieno. – Un tev noskaņojums šodien kāds? Krista: – Ideāls! – Ko jau esi paguvusi paskatīties vai padarīt? – Cik es saprotu, šeit notiek “lasertag” un ir ļoti forša mūzika, paldies DJ Deila!

Jaunatnes dienas gaitā notika arī sarunu festiņš “GenZ[ī]”. Tajā jaunieši ieklausījās sociālo tīklu zvaigžņu Felipes Gabriela un Dionas Liepiņas pieredzes stāstos, lai smeltos iedvesmu savu mērķu sasniegšanā. Tāpat ir ieceres par dažādiem citiem pasākumiem tieši jauniešiem jau šoruden.

Aivars Mežatučs Rēzeknes novada pašvaldības Jaunatnes lietu speciālists

Jauniešus mēģināsim iesaistīt vairāk dažādu jautājumu risināšanā gan pagastos, gan pilsētā, lai viņi arī iesaistās, iesaka savus ierosinājumus, tiksimies ar politiķiem, pārrunāsim t.i. ar mūsu deputātiem pašvaldības, nodaļu vadītājiem. Meklēsim jaunas idejas, lai attīstītu gan darbu ar jaunatni, gan vispār pagastus kopumā un pilsētu. Lai visiem ir forši!

Jaunatnes dienas galvenā ideja ir veicināt Rēzeknes novada jauniešu piederības apziņu, aicināt sadraudzēties, kā arī mudināt pievērst lielāku vērību veselīgam dzīvesveidam.

Aivars Mežatučs Rēzeknes novada pašvaldības Jaunatnes lietu speciālists

Pulcēt jauniešus no visa novada aktīvi, radoši, sportiski pavadīt laiku, sadraudzēties un izbaudīt šo karsto dienu.

Rēzeknes novada Jaunatnes dienai šogad apritēja desmit gadu jubileja. Līdz ar sportiskām aktivitātēm, bērni un jaunieši apmeklēja arī Maltas Bērnu un jauniešu centra organizētās radošās darbnīcas, kā arī dienas noslēgumā izpriecājās putu ballītē.

Dalies:

Dalās pieredzē par pašvaldības darbu kara apstākļos

Preiļu novada svētkos aizritējušas vairākas labdarības akcijas

Līdzīgi raksti