Preiļu novada svētkos aizritējušas vairākas labdarības akcijas

Autors: Inese Brīvere - 25 augusts, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

“Bumbu rallijs” un “Piepildīt sapni” jau daudzu gadu garumā ir Viduslatgales pārnovadu fonda tradicionālās labdarības akcijas, kuru laikā šogad tika savākti 2668,80 EUR, kas jau septembrī pārvērtīsies par Preiļu un Līvānu mūzikas un mākslas skolu audzēkņu stipendijām, savukārt ziedotās mantas nonāks pie novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Preiļu novada svētku ietvaros aizritējušas divas labdarības akcijas. Pirmā – “Piepildīt sapni’ notiek jau 9.gadu un ir piesaistījusi 24 ziedotājus, 7 atbalstītājus, pateicoties kuriem tās organizatoriem ir izdevies iegādāties bērniem velosipēdus, telefonus, ceļojumu, bumbas jeb piepildīt sapni.

Evija Gurgāne Viduslatgales pārnovadu fonda valdes locekle

Šodien ir Viduslatgales pārnovadu fonda arī tādi svētki, jo tā ir tāda labdarības kvintesence, tad, kad mēs labdarību varam redzēt dzīvē, kā tas izskatās. Jo mums ir 3 pasākumi šodien. Pirmais pasākums ir labdarības akcija ”Piepildīt sapni”, noslēgums. Šī akcija ilgusi ir pus gadu. Mēs piepildījām 15 bērnu ar īpašām vajadzībām sapņus.

Par akciju no iepriekšējām reizēm bija dzirdējusi arī septiņgadīgā Valtera māmiņa Kristīne, kas ar savu ģimeni, kurā aug 3 bērni, dzīvo Pelēču pagastā.

Kristīne Valtera mamma

Tad mēs ar Valtera tēti sarunājām: ja mēs arī kaut ko lūgsim, tad tas būs tieši tas, ko Valters vēlas. Un Valtera sapnis nebija liels, bet ļoti, ļoti sirsnīgs. Viņš vēlējās futbola bumbu.

Taču svētku reizē visvairāk gaidītā bija tikšanās ar suņiem.

Kristīne stāsta, ka Valters jau no bērnības plāno apvienot patīkamo ar lietderīgo.

Kristīne Valtera mamma

Ļoti aktīvs puika, ļoti patīk futbolu spēlēt un vienmēr uz jautājumu “Kas tu gribi būt nākotnē?” viņš atbild… Nē, no sākuma viņš jautāja “Kas ir labāk – būt par prezidentu vai par futbolistu? Vai var būt abi kopā?” Lieliski, būs prezidents un spēlēs futbolu. Tas…, ka Valteram ir kaut kādas veselības problēmas, kas saistītas mūsu gadījumā vairāk tieši ar kustību.

Lai kustību koordināciju turpinātu stiprināt, kādā no vasaras pēcpusdienām Pelēčos ieradās Preiļu novada futbolisti un pasniedza zēnam viņa sapņu bumbu. Valtera mamma atzīst, ka no problēmām nav jābaidās un nav jāmūk, tām jāskatās tieši acīs, jāatveras pasaulei un jāpieņem viss, ko tā piedāvā. Tā arī seši Preiļu novada uzņēmēji, kas ir ziedojuši katrs pa 150 eiro, neatteicās no piedāvājuma pacīnīties, minoties lielajās ūdens bumbās. Uzņēmējiem tas ir mazs solis, skatītājiem – izklaide, bet jauniešiem tā ir iespēja tikt pie vienreizējas stipendijas sava talanta atbalstam.

Diāna Pastare labdarības akcijas dalībniece

Es domāju, ka tas ir katra Preiļu iedzīvotāja pienākums atbalstīt labdarību mūsu novadā. Ir dažādas lietas, ko vajag. Ir stipendijām atbalsts, ir maznodrošinātām ģimenēm tīri materiālās vērtības – kaut kādi bebīšu datori, velosipēdi, dažādas lietas, kā var atbalstīt.

Sintija Ančeva labdarības akcijas dalībniece

Ar katru gadu šī akcija kļūst aizvien populārāka, līdz ar to, es domāju, ka tikai uz priekšu, mums ir pašiem jāstrādā, jārunā, jādalās šajā labajā pieredzē un tādā veidā mēs savāksim vēl lielākus līdzekļus.

Atbalsts ne vienmēr ir tikai nauda, tomēr šoreiz tieši tā lieti noderēs, jo jau 7.gadu, nopērkot loterijas biļeti, var ne vien dot, bet kaut ko iegūt arī sev labdarības “Bumbu rallijā”.

Evija Gurgāne Viduslatgales pārnovadu fonda locekle

Viena no tādām noslēguma aktivitātēm mums ir labdarības “Bumbu rallijs”. Tā laikam ir mūsu fonda tāda viskošākā, atraktīvākā, iesaistošākā un arī masveidīgākā aktivitāte. Jau šobrīd, vēl nesaskaitot visu naudu, ir jau saziedots pāri par 1000 eiro, un šis ziedojums ir tāds ļoti skaists, man liekas, tāds, mūsu iedzīvotāju, cilvēku žests, ka mēs arī gribam atbalstīt savus jauniešus. Cilvēki kļuvuši atvērtāki un labprātāk ziedo, to mēs gan esam ievērojuši.

Pēc loterijas principa katra bumba, kas nopirkta bumbu rallijam, ir ziedojums Preiļu un Līvānu novada Mūzikas un mākslas skolas bērnu un jauniešu stipendijām, savukārt 70 balvas izlozētas pašiem ziedotājiem. Preiļu parka lielajā estrādē vairāki simti krāsainu bumbu aizripoja, viena otru apsteidzot, lai apliecinātu visiem zināmu patiesību – dots devējam atdodas!

Dalies:

Rēzeknes novada Jaunatnes diena 2022 Lendžos

Aizvadīts Valsts robežsardzes koledžas 42.izlaidums

Līdzīgi raksti