Aizvadīts Valsts robežsardzes koledžas 42.izlaidums

Autors: Beatrise Borise - 25 augusts, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Valsts robežsardzes koledžā profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze” mācības pagājušajā vasarā sāka 79 kadeti, no tiem nupat koledžu absolvēja 63. Šis bija jau 42. Valsts robežsardzes koledžas izlaidums, un tas ieies vēsturē ar augstiem absolventu sasniegumiem mācībās.

Valsts robežsardzes koledžā aizvadīts profesionālās tālākizglītības programmas „Robežapsardze” 42.izlaidums, 63 absolventiem iegūstot kvalifikāciju “Valsts robežsardzes inspektors” un speciālo dienesta pakāpi „kaprālis”.

Viņu vidū arī Violeta Grigorjeva, kura atklāj, ka jau vidusskolā bija pārliecināta, ka turpmāko dzīvi vēlas saistīt ar militāro sfēru, un savu izvēli nenožēlo.

Violeta Grigorjeva Valsts robežsardzes koledžas absolvente, kaprāle

Man ļoti patika šaušana. Mēs šāvām ar visdažādākajiem ieročiem, bija granātmetējs. Mums bija vislielākās emocijas tajā laikā, kad mums bija iespēja šaut. Tad bija militārā taktiskā apmācība, kad mēs mežā izrakumus rakām, ugunskurus taisījām un tad mums mācīja, kā izdzīvot mežā. Bija iespēja izbraukt ar kvadracikliem gada beigās. Mūsu grupai tas bija, man liekas, vispatīkamākais. Tagad mums būs lielā dzīve darbavietās. Es personīgi būšu Daugavpils pārvaldes Silenes robežkontroles punktā.

Lai iegūtu profesionālās kvalifikācijas apliecības, šiem absolventiem aiz muguras aizvadīts ne vien intensīvs mācību process gada garumā, bet arī izaicinājumiem pilna prakse, ņemot vērā imigrantu krīzi, kas uz Latvijas-Baltkrievijas robežas sākās pagājušajā vasarā, gan šī brīža ģeopolitisko situāciju.

Violeta Grigorjeva Valsts robežsardzes koledžas absolvente, kaprāle

Kādam praksē bija tie imigranti, kādam tika kāds dokuments viltots. Un es sapratu to, ka mēs šeit esam tiešām, lai stiprinātu mūsu valsts robežu.

Guntis Pujāts Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis

Mēs vairāk jau kā gadu sargājam robežu pastiprinātā režīmā – gan robežu ar Baltkrieviju, gan robežu ar Krieviju. Un, protams, šie jaunie robežsargi būs ļoti labs atspaids mūsu esošajiem robežsargiem uz robežas. Šis ir pirmais gads, kad mēs devām iespēju labākajiem absolventiem, kuros arī tika saskatīts vadītāja prasme, studēt tālāk par virsniekiem. Un seši no šiem 63 studēs tālāk jau par virsniekiem. Attiecīgi pārējiem pēc gada dienesta uz robežas ir iespēja pieteikties studēt koledžā un mācīties par virsnieku, iegūt jau leitnanta speciālo dienesta pakāpi.

Valsts robežsardzes koledžas 42.izlaidums ieies vēsturē ar ļoti zinātkāriem un motivētiem absolventiem. Kā pierādījums tam ir uzrādītie augstie eksāmenu rezultāti.

Valdis Jukšs VRS Ludzas pārvaldes priekšnieks, pulkvedis

Nebijis gadījums, var teikt unikāls priekš robežsardzes koledžas. Manā vēsturē noteikti tā nebija, ka vienā rotā varētu būt no 63 kadetiem 12 izcilnieki. Es uzskatu, ka motivācija ir būt zinošiem un būt izglītoties, lai vieglāk būtu strādāt uz robežas. Protams, un virzīties tālāk pa karjeras kāpnēm.

Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālisGuntis Pujāts norāda, ka darbinieku trūkums Valsts robežsardzē joprojām ir būtiska problēma, tāpēc cer uz lielāku jauniešu interesi un atsaucību studēt Valsts robežsardzes koledžā.

Guntis Pujāts Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis

Arī ar šiem uzņemtajiem mēs neaizpildīsim visas esošās vakances. Tāpēc aicinu jaunus, motivētus cilvēkus uz ziemas iesaukumu. Tie, kas pašreiz vēl nav izlēmuši, ko darīt, tātad, ziemā būs jauns iesaukums, visiem būs garantēta alga. Un valdība ir arī apstiprinājusi pakāpenisku algas paaugstināšanu.

Dalies:

Preiļu novada svētkos aizritējušas vairākas labdarības akcijas

Zemessardze Latgalē demonstrē jaunāko aprīkojumu

Līdzīgi raksti