Preiļu novads “Skanēt skan, vizēt viz!”

Autors: Inese Brīvere - 20 augusts, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Ar devīzi “Skanēt skan, vizēt viz” no 19. līdz 21. augustam aizritēs Preiļu novada svētki. Trīs dienu garumā pilsētu pieskandinās gan azartiskas sporta aktivitātes, gan viesu un pašmāju mūziķu uzstāšanās, gan kultūrvēsturiski novadnieku piemiņas pasākumi un jau tradicionālā Jāzepa Pīgožņa vārdā nosauktā mākslas plenēra noslēguma izstāde.

Ar pagastu dižošanos, mājražotāju gardumu degustāciju, konkursiem, amatiermākslas kolektīvu sadziedāšanos jau tradicionāli aizsāksies Preiļu novada svētki, ko atbalsta Latgales plānošanas reģions, Forte Production un “Picu bode”. 3 dienu garumā Preiļu pilsētas laukumos, pludmalē, parkā un ielās būs vērojami jau ierastie koncerti, kā arī nozīmīgi piemiņas pasākumi.

Tekla Bekeša Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja vadītāja

Sākam mēs 19.datumā pl.13.00 ar ļoti nopietnu pasākumu – ar piemiņas zīmes atklāšanu komunistiskajā genocīdā cietušajai Volontu dzimtai. Piemineklis tiks atklāts par dzimtas līdzekļiem, bet paliks Preiļu kapsētā blakus Baltajam krustam. Pēc tam mēs pl.18.30 arī 19.datumā piedāvājam izstādes “Piena ceļš. Izaugsmes ceļš” atklāšanu. Tā ir vides stendu izstāde.

Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs sagatavojis arī izstādiSiera rūpnīcas jubilejai par godu. Savukārt izklaides pasākumu klāstā tiks gādāts par visām paaudzēm un gaumēm.

Oskars Bērziņš Preiļu novada KTP producents

Preiļu novada svētku, kas notiks no 19.-21.augustam, būs krāšņāki un iespaidīgāki nekā visi pārējie notikumi šovasar ir bijuši Preiļu novadā. Ieskandināsim svētkus kopā ar izstāžu atklāšanām, ar kamermūzikas koncertiem un vakarā īpašais notikums- Opermūzikas svētki, kas būs Preiļu parkā pie zirgu staļļiem.

Koncerta apmeklētāji aicināti pievienoties Baltajam piknikam, ierodoties ar saviem našķiem turpat pils parkā skaisti pavakarēt, klausoties opermūzikas ārijas. Savukārt jau naktī notiks pirts mucu un kubulu saiets “Voi plyks, voi troks”.

Oskars Bērziņš Preiļu novada KTP producents

Sestdiena, protams, ir visapjomīgākā diena Preiļu novada svētkos, un tā sākas jau no pl.8:00 rītā. Svētku laukumā mums būs Pagastu dižošanās un degustācijas, kur pilnīgi visi Preiļu novada pagasti ar savu unikālo cienastu brauks uz Preiļiem un cienās visus viesus un vietējos iedzīvotājus.

Līdzās svētku tirgum parka vārtsargu namiņā tiks piedāvāta ukraiņu tekstīliju izstāde “Цiнности. Vērtības” un Ņižinas pilsētas bērnu zīmējumu brīvdabas izstāde “Kopā roku rokā”. Ņižina ir Ukrainas sadraudzības pilsēta, ar kuru sadarbība un pieredzes apmaiņa norit jau kopš 2016.g.

Ieva Pastare Preiļu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Šo svētku ietvaros, ņemot vērā tos apstākļus, kādos mēs šobrīd dzīvojam,kādos dzīvo mūsu partneri Ukrainā, mēs esam nolēmuši stiprināt mūsu draudzību, parakstot sadarbības līgumu. Mēs no savas puses gribam viņiem, tā teikt, iedot pāris dienas varbūt vairāk miera un tajā pašā laikā varbūt dalīties pieredzē, kā mēs strādājam ar ES projektiem, kādas ir mūsu iespējas.

Un iespēju šoreiz ir ļoti daudz. Jau 21. augustā visi tiks gaidīti arī uz svētku noslēgumu Preiļu Romas katoļu baznīcā, kur noritēs Svētku dievkalpojums par novadu un Ērģeļmūzikas koncerts “Vasaras izskaņā…”

Dalies:

Satrauc vagonu pieejamība graudu nogādāšanai ostās

Daugavpils kavējas ar pieminekļu nojaukšanu

Līdzīgi raksti