Līvānos aizvadīts ģimenēm draudzīgas pieredzes apmaiņas pasākums

Autors: Beatrise Borise - 18 augusts, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Līvānu novada pašvaldība sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu nupat organizēja ģimenēm draudzīgas pieredzes apmaiņas pasākumu, kura mērķis bija pulcēt kopā tos Latvijas pilsētu pārstāvjus, kas ieguvuši “Ģimenei draudzīgas pašvaldības” un “Ģimenei draudzīgas darbavietas” statusu, lai dalītos pieredzē un smeltos jaunas idejas padarīt ikvienu Latvijas pašvaldību ģimenēm vēl draudzīgāku.

Ar skanīgiem folkloras kopas “Turki” sveicieniem Līvānos sagaidīti Sabiedrības integrācijas fonda, gan pārstāvji no daudzām citām Latvijas pilsētām, lai piedalītos ģimenēm draudzīgas pieredzes apmaiņas pasākumā. Pirms vairākiem gadiem Līvānu novada pašvaldībai piešķirts “Ģimenei draudzīgas pašvaldības” statuss, tagad sperts vēl viens solis uz priekšu, un pašvaldība ieguvusi arī “Ģimenei draudzīgas darbavietas” statusu.

Ginta Kraukle Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece

Ir jālūkojas arī tajā virzienā, lai jebkuros apstākļos, arī strādājot pašvaldību sfērā, lai darbinieki justos labi šeit un lai viņi varētu ar maksimālu atdevi strādāt, atdoties darbam, realizēt tos kopīgos mērķus, tad, protams, cilvēkiem ir jābūt apmierinātiem, viņiem ir jābūt laimīgiem, viņiem ir jābūt novērtētiem, uzklausītiem un tā ir liela darba devēja atbildība šajā gadījumā. Šobrīd visi gan privātajā sektorā, gan arī valsts pārvaldē un pašvaldībās ir ļoti, ļoti ieinteresēti sev piesaistīt darbiniekus. Darbinieku trūkst, trūkst kvalificētu darbinieku un, protams, ka ļoti daudz nosaka arī tā vide, ko darba devējs var piedāvāt.

Reinis Lasmanis Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktora vietnieks

Lai iegūtu šo statusu, tad ir mājas lapa www.vietagimenei.lv, kur var pieteikties. Mums ir sadarbības partneri, kuriem ir konsultantu tīkls un kur jau konsultants dodas izpētes vizītē, lai saprastu, vai tas rakstītais atbilst patiesībai, lai noskaidrotu kādus faktus, tad notiek arī tāds intervijas process.

Ģimenēm draudzīgas pieredzes apmaiņas pasākuma laikā īpaši padomāts, lai aizraujoši būtu kā lieliem, tā maziem. Kamēr bērni multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centrā “Kvartāls” nodevās radošām nodarbēm, tikmēr pieaugušie piedalījās pieredzes apmaiņas seminārā, tostarp apmeklēja Līvānu 1.vidusskolu.

Gatis Pastars Līvānu 1.vidusskolas direktors

Mūsu skola nav muzejs, mūsu skola nav izstāžu zāle, mūsu skola ir dzīva platforma, tas nozīmē to, ka jebkuram jaunietim skolā, jebkuram skolotājam ir iespēja izpausties jebkādā veidā. Nu, piemēram, mums kaut vai jau iepriekš pieminētajā vācu valodas klasē jaunieši izdomāja, kad viņi varētu no paletēm uztaisīt sev mazu atpūtas stūrīti. Viņi to arī izdarīja, savāca šīs te paletes, sašuva no džinsu biksēm spilventiņus un uztaisīja sev ļoti labu stūrīti, kur tiešām viņi jūtās kā mājās un tas nozīmē to, ka nevis vienkārši bērniem, un vispār iedota tāda gatava vide, kurā būt, bet ka viņi paši veido savu vidi. Un es domāju, ka tas arī to piederības sajūtu veicina.

Ginta Kraukle Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece

Nesen runājot ar saviem padotajiem, mēs nonācām pie secinājuma, ka faktiski ne tikai materiālās lietas spēj motivēt mūsdienās darbiniekus, bet lielā mērā tieši cieņa pret darbinieku, pret cilvēku, pret viņa veikumu, pret to ko viņš iegulda uzņēmumā vai organizācijā. Uz darbinieku jau nevar lūkoties tikai kā uz resursu, ko tu izmanto lai kaut ko iegūtu. Aiz katra darbinieka stāv viņa ģimene, viņa bērni, viņa vecāki, viņa sadzīves apstākļi un par to ir jādomā un tā ir darba devēja atbildība.

“Ģimenei draudzīga darbavieta” ir salīdzinoši jauna iniciatīva, kas uzsākta vien pagājušajā vasarā. Tās mērķis ir veicināt darba devēju rūpes par saviem darbiniekiem, kā arī sekmēt darbinieku ģimenes un darba dzīves saskaņošanu.

Reinis Lasmanis Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktora vietnieks

Visi statusa ieguvēji varēja konkurēt un iegūt grantus, lai organizētu kādus pasākumus uzņēmumu vai kopumā darba vietas ģimenei. Tas ir viens tāds labs bonuss papildus statusam. Otrs labs bonuss ir šādi tīklošanās pasākumi, kādi šodien notiek Līvānos. Šis ir jau piektais šāda veida pasākums, kur sabrauc kopā pārstāvji no dažādām darba vietām – lielām, mazām, reģionālām vai visas valsts mēroga iestādēm – un kur apmainās ar informāciju un dalās savā pieredzē, kādēļ mēs esam ģimenei draudzīga darba vieta.

Gada laikā “Ģimenei draudzīgas darbavietas” statuss piešķirts 150 pretendentiem – valsts pārvaldēm, uzņēmumiem, kā arī pašvaldības un nevaldības organizācijām.

Dalies:

Noslēgušies Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki

Satrauc vagonu pieejamība graudu nogādāšanai ostās

Līdzīgi raksti