Noslēgušies Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 17 augusts, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki Aglonā ik gadu ir lielākais un nozīmīgākais katoļticīgo notikums. Šajā reizē galvenā uzmanība Tautas krustaceļā un Svētajās misēs bija veltīta karam Ukrainā. Par mieru pasaulē lūgšanās vienojās vairāki tūkstoši cilvēku un līdzās kopīgiem nodomiem, katram bija arī personīgas pārdomas, pārdzīvojumi un gaidas, kas mudināja tieši šajā laikā doties uz Aglonu.

Pateicības par ģimeņu kopā būšanu, lūgumi stiprināt veselību, vēlme kaut ko mainīt ikdienā – tā ir vien maza daļa nodomu, ar ko cilvēki no visas pasaules ierodas Aglonā.

Ausma Sprukte-Kozule LRT žurnāliste

Aglonā pulcējas arī svētceļnieki. Piecpadsmito reizi ceļā gāju arī es un mūsu grupai pievienojās svētceļniece, kurai ir īpašs tieši ar Aglonas svētkiem saistīts stāsts.

Aija svētku apmeklētāja no Vācijas

Man noteikti gribējās šodien kaut nelielu ceļa gabalu paiet kājām uz Aglonu. Izkāpu no mašīnas, skatos – iet Svētceļnieku grupa. Es domāju, ka tas ir ļoti forši, pievienošos! Tomēr vienam pašam iet ir savādāk, nekā grupā, ar dziesmām, ar to latgaliešu valodu, ko es ikdienā praktiski vairs nedzirdu, tikai tik, cik ar bērniem sarunājos. Tās atmiņas un tāda svētku sajūta man ir.

Aija šobrīd ar ģimeni dzīvo Vācijā. Tieši Aglonā viņa satika savu vīru, kurš šurp arī bija devies svētceļojumā.

Fabians un Aija svētku apmeklētāji no Vācijas

Pirms 21 gada satikāmies tieši šeit, netālu no krusta, kur mēs esam. – Tā ir mums ļoti īpaša diena, jo tas ir jubilārs. – Jubileja. – Jubileja. – Mēs atceramies vienmēr to īpašo dienu, kad mēs pirmo reizi šeit tikāmies. Es vēl toreiz latviski nerunāju, nesapratu arī neko, tāpēc bija vajadzīgs tulks un viņa ļoti labi vāciski prot.

Līva un Vincents Aijas un Fabiana bērni

Es jau vienreiz biju šeit un man ļoti patīk šeit. – Un tu? – Es arī vienreiz te biju, bet es ne tik daudz atceros. Jā, skaisti, daudz cilvēku, redz sauli.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki Aglonā rit piecu dienu garumā un vēsta par ģimeniskām vērtībām, gan pasaules mēroga notikumiem. Šajā reizē Tautas krustaceļa lūgšanas bija veltītas kara nopostītajai Ukrainai.

Ilze Tukuma iedzīvotāja

Lai beigtos šis drausmīgais karš. Tas ir lūgums numur viens un tiešām, kad es uzgāju pie Dievmātes un es vēl kaut kā domājot par Mariupoli Tā ir Marijas pilsēta. Tā ir pirmā lūgšana, pārējās visas ir vairāk personīgas tādas.

Aglonas bazilika ir Latvijas katolicisma centrs un pasaules nozīmes svētvieta. Svētku laikā un arī ārpus tiem katrs šurp nāk arī ar kādu savu nodomu. Piemēram, Inga pašlaik atgūstas no negadījuma ar motociklu un tieši Tautas krustceļu apmeklēja pirmo reizi.

Inga Ogres iedzīvotāja

Kaut ko es daru varbūt tādu, kas nav pareizi, skatoties uz mani tagad. Mēģināt saprast to iekšējo savu sajūtu, ko es tādu daru, varbūt pārdomāt savu dzīvi, kas jādara, ko atlikt maliņā, kaut kur nevajag skriet. Mēģinu atrast sevi šodien.

Ilze Tukuma iedzīvotāja

Aglona īpaša vieta. Man ir prieks, ka es dzirdēju to, ka ir citu konfesiju cilvēki arī. Bija arī neticīgi cilvēki. Es domāju, ka Dievs ved visus cilvēkus pie sevis. Man bija laiks, kad es desmit gadus braucu ar velo svētceļnieku grupu. kaut kādi padsmit gadi ar kājām. Šobrīd mans vīrs ir tik slims, ka es nevaru vairs viņu atstāt uz ilgāku laiku, līdz ar to un arī dēls ir invalīds. Tā es atļāvos divas dienas viņus atstāt, lai būtu šeit un smeltu spēkus turpmākajai dzīvei.

Arita Rīgas iedzīvotāja

Man kā ticīgam cilvēkam liekas, ka vienmēr tas ir īpašs notikums šeit atbraukt. Vienmēr tā svētku sajūta, pacilātība un liekas, ka tas dod enerģiju tālāk arī nākošajam gadam.

Meinards svētku apmeklētājs no Balvu novada

Šodien ir Svētā Meinarda svētki. Mani sauc Meinards. Man ir šodien Vārda diena. Man ir septiņi gadi. – Es esmu 29 Meinards visā Latvijā. – Ko tu šodien novēlētu svētkos visiem, kas esam šeit apkārt? – Daudz laimes.

Katoļticīgo svētki Aglonā noslēdzās šodien ar galveno Svēto misi. Lai arī svētkus varēja apmeklēt bez ierobežojumiem, bazilikas laukums nebija pārpildīts. Kopumā gan teju visas nedēļas garumā baziliku apmeklēja un lūgšanās piedalījās vairāki tūkstoši cilvēku.

Dalies:

Ziemeļlatgales mednieki izstāda savas medību trofejas

Līvānos aizvadīts ģimenēm draudzīgas pieredzes apmaiņas pasākums

Līdzīgi raksti