Ludzai 845!

Autors: Inese Brīvere - 17 augusts, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

“Ar saullēktu Ludzā” – tā augusta otrās nedēļas nogalē ir sagaidīta šīs pilsētas 845. dzimšanas diena.

Svētku aktivitātes aizritēja dažādās Ludzas vietās, savukārt pilsētas parkā viens no apmeklētākajiem izklaidējošajiem pasākumiem bija Latvijas labāko pavāru“Garšu cīņas”.Plašā svētku programma divu dienu garumā aptvēra dažādas gaumes un vēlmes, piesaistot apmeklētājus ne vien no Latgales, bet arī no citiem reģioniem.

Augusts ir laiks, kad Ludzas pilsēta svin savu dzimšanas dienu, pulcējot ciemiņus gan “Seno arodu svētku tirdziņā”gan pilsētas pludmalē un parkā. Svinības sākās ar karoga atklāšanu, ko pilsēta saņēma pēc akcijas “Adītāju dāvinājums Ludzai Dzimšanas dienā”. “Musturprieka” klubiņa adītājas kopš marta aicināja ikvienu iesaistīties un noadīt vai notamborēt kvadrātiņus, no kuriem tika salikts musturdeķis, kas simbolizē ideju, ka ludzānieši dienu sāk ar saullēktu.

Valentīna Razumovska Ludzas KN direktore

Un lai kur mēs kādus svētkus rīkotu, vienmēr ir daudz cilvēku. Cilvēki vienkārši ir pateicīgi. Audējas darināja šo musturdeķi. Tātad mūsējās, no Ludzas novada, – 42 un 9 no visas Latvijas. Gan no Mārupes ir, gan no Rīgas ir, gan no Dobeles. Tā ka mēs esam ļoti pateicīgi, ka tauta ir tik atsaucīga. Un es uzskatu, ka mums šī dāvana -ludzāniešiem – izdevās!

Kopš Ludza ir kļuvusi par novada centru, cilvēku rosība te ir daudz plašāka.

Edgars Mekšs Ludzas novada pašvaldības vadītājs

Man tiešām ir lepnums vadīt novadu, kur ir tādi cilvēki. Es jau teicu, galvenā vērtība ir mūsu cilvēki, un viņi veido sev svētkus, viņi veido to ikdienu un viņi, protams, veido mūsu novada nākotni. Mēs saprotam, ka tie arī ir izdevumi, bet cilvēkiem vajadzīgi arī svētki, lai viņi varētu pilnvērtīgi dzīvot novadā. Kā saka, strādāt novada labā, viņi ir pelnījuši šos svētkus!

Lai novads sekmīgi pārvarētu šobrīd visā pasaulē valdošo energoresursu krīzi, tiek domāts par atbalstu tā ļaudīm. Pašvaldība piešķir dzīvokļus jaunajām ģimenēm, arī turpinās finansēt bērnu ēdināšanu skolās, jo tās ir prioritātes, ko saprot ne vien vietējie iedzīvotāji, bet arī viesi.

Inese svētku apmeklētāja

Var redzēt, jā, ka mainās, sakopjās pilsēta, tur peldbaseins atvēries liels, skaists pāris gadus atpakaļ, arī apmeklējām. Attīstās, jā, patīkami.01:27+01:34 Tas ir ļoti svarīgi, lai saliedētu cilvēkus, aicinātu ārā no mājām ieraudzīt vienam otru vaigā, it sevišķi pēc nošķirtības perioda. Nu vienmēr ir forši, kad padomāts ir, jā, par bērniem, lai viņiem ir interesanti un dažādas šīs atrakcijas. Varbūt var paskatīties tajā virzienā ko savādāku, kaut ko interesantu.

Daudzi svētku apmeklētāji ir atbraukuši no tuvākajiem pagastiem, tostarp arī četru bērnu tēvs Ivars, kas strādā kokapstrādes rūpnīcā “Mauriņos”.

Ivars svētku apmeklētājs

Patika, ka bērnam bija bezmaksas atrakcijas uz “Vārpas” šeit netālu, nu – šeit arī par maksu, nav dārgi, citur cenas – pa kioskiem šiem – palielas, tālāk vēl lielākas būs, es domāju. Satiecies ar draugiem, paziņas, ko jau gadu neesmu redzējis, satiec, šeit staigā, sasveicinies. Kuru radinieku sen neesi redzējis, arī satiec.

Otro dienu pēc kārtas Ludzā viesojas arī Renata ar ģimeni, lai priecātos un novērtētu visu, ko sniedz šis laiks.

Renata un Ruslans svētku apmeklētāji

Daudz paziņu šurp atbrauc, visi saka, ka ir sajūsmā, ar bērniem, daudz izklaidējošu programmu, bet cenas, cenas, protams, pārsteidz. Cik mēs te staigājam skatos, tur kaut kur – jaunieši, citur kaut kur – cilvēki gados, vēl kaut kur arī vidēja vecuma, citur bērni. Man šķiet, te ir priekš visiem!

Tā ar laba vēlējumiem un populāru izpildītāju uzstāšanos aizrit Ludzas pilsētas dzimšanas dienas svinības ar cerību, ka jau pēc gada, pārvarot visas globālās krīzes, ludzānieši atkal sapulcēsies savai pilsētai par godu.

Dalies:

Talka Narūtas upē Dagdas pusē

Ziemeļlatgales mednieki izstāda savas medību trofejas

Līdzīgi raksti