Rožupē aizritēja Ģimeņu festivāls “Šļakatās!”

Autors: Inese Brīvere - 2 augusts, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Izbaudīt Latgales klusumu un skaisto dabu vasaras pašā plaukumā varēja Līvānu novada Rožupē ģimeņu festivālā “Šļakatās!”, kas pulcēja bērnus un vecākus no visas Latvijas. Īpašu atmosfēru te radīja viesmīlība, Feimankas upes ainava, koncerti, uzvedumi, radošās darbnīcas, kulinārijas meistarklases un pat zinātniskie eksperimenti.

“Ķepu patruļas aizraujošie piedzīvojumi”, spēles ar Sibmu, Tigressu un ziedu meiteni rotaļprogrammā “Jautrie džungļu piedzīvojumi”, visas dienas garumā Lasertag spēle, radio vadāmo mašīnu trase, Bēbīšu un Pasaku teltis, meiteņu SPA zona, zēnu noslēpumu telts, kulinārija un eksperimenti – to visu varēja izbaudīt ģimeņu festivālā Rožupē sanākušie bērni un viņu vecāki. Turklāt dažos pārbaudījumos bija jānodemonstrē pat īsta drosme un zināšanas.

Antra Skutele Līvānu novada KC direktore

Mērķis ir dot iespēju gan novada iedzīvotājiem, gan viesiem ģimenes lokā pavadīt laiku kopā, interesanti, ne tikai ar izklaidējošām, bet arī ar nu tādām izglītojošām aktivitātēm. Dažādas radošas darbnīcas, tāpat arī programmas bērniem dažādās vecuma grupās un iespēja izklaidēties arī vecākiem.

Sanita Pinupe Līvānu novada Sutru un Rožupes KN vadītāja

Meklējam to interesanto, ko Latvijā vēl maz ir redzējuši, lai būtu tāds kaut kāds, nu, jaunums šajā pusē. Kur ir dažnedažādas iespējas visa vecuma paaudzēm – gan vecākiem, gan bērniem, gan pusaudžiem, gan arī mazākiem. Un Līvānu novads ir ieguvis ģimenei draudzīgāko vietu vairākas reizes jau.

To pašu var apliecināt katrs klātesošais, jo Rožupē bija sanākušas visas paaudzes, šogad – jau otrajā ģimenes festivālā.

Vija festivāla apmeklētāja

Man ir seši mazbērni, un tā ir bērnu diena…, un mazdēlam Augustam ir 8 gadi šodien. Jūtamies ļoti labi šeit. Katru gadu svētki ir, jā, bet nu tik plaši apmeklēti laikam nav bijuši nekad. Tas gan veicinās gan demogrāfiju valstī, gan arī, kā teikt, noskaņojumu, ģimenēm noskaņojumu, jo viņas jūt, ka ir vajadzīgas.

Vecmāmiņa Vija no Rožupes lepojas par savu kuplo ģimeni. Arī Olga ir vietējā, šodien viņa palīdz māsai pieskatīt bērnus un atklāj, kas mazos interesē visvairāk.

Olga festivāla apmeklētāja

Nu kopumā, ja runā tā, tad bērniem, protams, piepūšamās atrakcijas. Re, kur gaida zīmēt zīmējumu uz sejas. Nu ļoti patīk tās darbnīcas, kur viskautko var veidot.

Vasarā vienmēr var atlicināt laiku arī kādai jaunai un interesantai grāmatai, kas savukārt atrodamas pasaku namiņā.

Anna Ancāne pasaku namiņa vadītāja

Bērni liek puzlītes, grāmatiņas apskatās, tad krāso lellītes. Nu tā mēs darbojamies. Nu šodien šajā pasākumā, es domāju, mums ir no visas Latvijas sabraukuši.

Par loģiskās domāšanas attīstīšanu un kopīgu paspēlēšanos ar bērniem ar kādu no 20 lielajām koka spēlēm šodien atbildīgs ir Māris no Ogres.

Māris lielo koka spēļu vadītājs

Nu ļoti forši, cilvēki šeit ir. Nāk, spēlējas. Ko Jūs piedāvājat? Koka spēles, lielās koka spēles. Izklaide ģimenei.

Rēzija festivāla apmeklētāja

Kas vēl te ir interesants šodien? Man patīk atmiņas spēle, jo tur ļoti bieži sanāk vinnēt.

Rožupes estrādē rosība vērojama viscaur. Vienuviet izmēģinājuši veiksmi, bērni ar labpatiku ņem pie rokas vecākus un ved tālāk līdz nākamajai atrakcijai. Pasākuma organizatoriem vēl ir daudz ieceru ģimeņu sumināšanai un atbalstam, cerot, ka visi apstākļi būs labvēlīgi šeit iesāktās tradīcijas turpinājumam arī nākamgad.

Dalies:

Starptautiskais amatierteātru festivāls “Ķiršu dārzs 2022” Balvos

Ludzā norisinājās forums “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022”

Līdzīgi raksti