Ludzā norisinājās forums “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022”

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 2 augusts, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 6 min.

Lai uzzinātu vairāk par ģimeņu labklājībai nozīmīgiem jautājumiem, Ludzā norisinājās forums “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022”. Tā gaitā notika gan Laboratorium šovs un saldējuma darbnīca bērniem, gan arī paneļdiskusija “Mājokļi un ar tiem saistītie izaicinājumi pašvaldībās” pašvaldību institūciju pārstāvjiem.

Karsts sniegs, rokām sataustāmi mākoņi un sprādzieni – šādi Ludzā bērni aizvadīja dienu foruma “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022” gaitā. Šeit, laboratorijā, profesionāļu pavadībā bērni ne tikai vēroja dažādas ķīmiskas reakcijas, bet arī paši iesaistījās ķīmijas eksperimentos un uzzināja vairāk par dažādām ķīmiskām norisēm.

Viktorija Kozlovska Ludzas vidusskolas 5. klases skolniece

Man šodien ļoti patika. Man laikam visvairāk patika tās rotaļas. Tad man vēl ļoti patika eksperimenti. Es šodien vienai meitenei turēju uz galvas tādu krūzīti. Tur sanāk tas bija sausais sniegs un tur bija ļoti forši, man patika vispār. Jā, nu es gribētu, lai biežāk tādi pasākumi būtu, jo tas ir forši. Man patīk.

Ilva Petrovska Rēzeknes katoļu vidusskolas 6. klases skolniece, vasaru pavada Ludzā

Visvairāk man patika eksperiments, tur kur bija sprādziens. Vēl man šodien patika viss. Man patika tāpēc, ka bija ļoti jautri, interesanti un nebija tāda momenta, kad nebija ko darīt. Vasarā ir tādas dienas, kad tu esi viens un nezini, mājās sēdi, draugi ir aizbraukuši un tad Ludzā ir tādi, kā lai pateikt, nezinu, projekti.

Taujāti par mīļākajām brīvā laika pavadīšanas iespējām Ludzā, bērni atzina, ka garlaicīgi nav. Tāpat bērni arī atzinīgi novērtē pirms gada uzbūvēto pontonu tiltu Ludzas pludmalē “Radziņš”, kas daļēji finansēts no konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” iegūtās naudas balvas.

Viktorija Kozlovska Ludzas vidusskolas 5. klases skolniece

Mēs bieži staigājam pa parku. Tad mēs vēl aizejam, tur ir ezers, tāds “Radziņš”, nu mēs tur pastaigājamies, pasēžam, parunājam.

Ilva Petrovska Rēzeknes katoļu vidusskolas 6. klases skolniece, vasaru pavada Ludzā

Es ar draugiem ļoti bieži un ar ģimeni eju uz promenādi un tur blakus ir pontons, kurš ved uz “Radziņu” un tur mēs bieži staigājam. Tur ļoti skaisti var nobildēties. Vēl mēs bieži ejam uz kafejnīcām. Man ļoti garšo kebabs Ludzas.

Edgars Mekšs Ludzas novada domes priekšsēdētājs

Mēs arī domājuši par rotaļu laukumiem. Mums ir arī veiksmes stāsts, tāds Juliāns Mekšs uzdāvinājis arī bija ziedojumu, mēs izveidojām rotaļu laukumu pie skolas infrastruktūras klāt. Peldbaseins, kas pārējos gados ir tapis un tas tāds bija ilgs sapnis mūsu pilsētai, tagad tas kalpos visam novadam jaunajam, kur bērni varēs apgūt gan peldēt prasmi, gan arī visi iedzīvotāji kaimiņu novadā ļoti izmanto šo iespēju.

Jau šoruden atkal norisināsies Sabiedrības integrācijas fonda rīkotais konkurs “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022”, kurā pašvaldības ir aicinātas iesaistīties. Konkursa noslēgumā tiks sadalīts balvu fonds 100 000 eiro apmērā.

Reinis Lasmanis Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktora vietnieks

Mums prieks šodien būt Ludzā, jo tieši Ludza pēdējā “Ģimenei draudzīga pašvaldība” konkursā ieguva balvu, atzinību, ka viņi ir ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā. Šis konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”, kuru rīko Sabiedrības integrācijas fonds notiek vairākās kārtās. Šie te kritēriji sākotnēji tie ir pašvaldību tādi ievadītie statistikas dati. Tad ir ļoti apjomīgs masveida iedzīvotāju balsojums, kur 50 tūkstoši balsis tiek savāktas no visām pašvaldībām, kur paši iedzīvotāji pasaka vai pašvaldība, kurā es dzīvoju ir ģimenei draudzīga. Un galu galā ir vērtēšanas komisija, kur ir dažādu institūciju pārstāvji, kuri arī dodas pie finālistiem novērtēt vai viņi ir ģimenei draudzīgi.

Edgars Mekšs Ludzas novada domes priekšsēdētājs

Tas tāds labs konkurss, kas ļauj mums paskatīties gan no malas uz sevi, gan arī citiem parādīt ko mēs esam sasnieguši un arī varbūt kritiski uz kaut kādiem jautājumiem paskatīt un uzlabot. Kad sākām startēt šajā konkursā, mēs sapratām, ka mums arī daudz ir ar ko lepoties un šo darbu mēs sistematizējuši esam un katru gadu tad arī skatāmies ko mums ir jāuzlabo.

Foruma “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022” gaitā notika arī paneļdiskusija “Mājokļi un ar tiem saistītie izaicinājumi pašvaldībās”, kurā piedalījās Ludzas, Balvu, Rēzeknes un Krāslavas novadu pašvaldību pārstāvji.

Edgars Mekšs Ludzas novada domes priekšsēdētājs

Patīkami pēc ilgāka laika satikt kolēģus. Paldies visiem, kas ieradās no mūsu pašvaldību vadītajiem un piedalījās diskusijā. Ļoti svarīga tēma. Dzīvojamais fonds, kā es jau diskusijas laikā minēju, ka šajos daudzos gados pašvaldības daudz ir ieguldījušas pašvaldības infrastruktūrā, izglītībā. Arī veicies varbūt kam vairāk, kam mazāk ar uzņēmējdarbības piesaisti un uzņēmējdarbības vides uzlabošanu. Esmu gandarīts, ka šodien esam visi kopā. Arī bija iespēja mainīties savā pieredzē katrai pašvaldībai.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” norisinās kopš 2017. gada ar mērķi noteikt tās Latvijas pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu daudzveidīgu un pieejamāku pakalpojumu ģimenēm ar bērniem un ģimeniskas vides nodrošināšanai.

Dalies:

Rožupē aizritēja Ģimeņu festivāls “Šļakatās!”

Izdūts rokstu kruojums “Kārsavas stāsti II”

Līdzīgi raksti