LLU Malnavas koledžā atklāta Lopkopības laboratorija

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 1 augusts, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Lai motivētu jauniešus lielāku vērību pievērst tieši ar lauksaimniecību saistītām profesijām un modernizētu mācību vidi, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Malnavas koledžā nupat renovētas telpas un iegādātas jaunākās tehnoloģijas lopkopības laboratorijai. Iecerēts, ka jaunizveidotajā laboratorijā zināšanas apgūs ne tikai koledžas audzēkņi, bet notiks arī dažādi tālākizglītības un mūžizglītības kursi pieaugušajiem.

Lopkopības laboratorijas svinīgā atklāšana Latvijas Lauksaimniecības universitātes Malnavas koledžā ir ļoti gaidīts un nozīmīgs notikums. Koledžā tā ir pirmā tik modernā un ar jaunākajām tehnoloģijām aprīkotā laboratorija. Tajā uzstādītas slaukšanas iekārtas, piena paraugu noņemšanas trauki, stacionāri piena uzskaites mērītāji ar elektrovadītspējas un asins klātbūtnes noteikšanas funkcijām, kā arī citas iekārtas.

Sandra Ežmale LLU Malnavas koledžas direktore

Bija telpa izremontēta, kurā bija nedaudz aprīkojums, lai varētu mācīties lopkopību. Bet aprīkojums pārsvarā ļoti vienkāršs, tāds pamata, standarta aprīkojums. Bet šobrīd mēs esam uzstādījuši slaukšana stendu, kur var mācīties dažādas variācijas. Tāpat arī piena kvalitātes noteikšanas iekārtas esam iepirkuši. Modernas iekārtas, uz kurām jauniešiem mācīties. Gan lopkopības izglītības programmās, gan augkopības, gan arī lauksaimniecības mehanizācijas tehniķiem.

Marlinda Kaša LLU Malnavas koledžas pedagoģe

Ir arī iekārtas, kas ir iegādātas lopbarības kvalitātes noteikšanai, ēdināšanas kvalitātes noteikšanai. Līdz ar to – tas loks, kas var izmantot šīs telpas, paplašinās. Tās uzreiz ir arī augstskolas programmas, kur ir vajadzīga ēdināšanas kvalitāte. Tāpēc šīs telpas, kas ir, mēs tiešām ļoti ceram, tiks izmantotas ne tikai kā mūsu, tikai skolas, bet arī mūžizglītība, ka tas strādās!

Malnavas koledžas pārstāvji uzsver, ka lauksaimniecības nozare mūsdienās attīstās arvien straujāk un ir svarīgi mainīt arī sabiedrības stereotipus par to.

Sandra Ežmale LLU Malnavas koledžas direktore

Bieži vien viņam ir jāstrādā ar planšetdatoru, lai sekotu līdzi procesiem, kas notiek. Šī laboratorija ir tuvāks solis tam, lai mēs arī saviem jauniešiem varētu mācīt uz tādām modernām iekārtām tās zināšanas un prasmes, kas lauksaimniecībā ir nepieciešamas.

Laboratoriju un mācību telpu aprīkojuma modernizācijai, remontam un rekonstrukcijai, kā arī apkures sistēmas izbūvei šogad no valsts budžeta prioritārajiem pasākumiem Malnavas koledžai piešķirti pieci ar pusi miljoni eiro. Mācību iestādes attīstības plānus atzinīgi vērtē arī pašvaldība.

Ināra Silicka Ludzas novada domes priekšsēdētāja 1. vietniece

Tagad jaunā ietvarā, jaunā līmenī, es ļoti ceru, ka būs vēl vairāk jūsu panākumu, ka mēs vēl vairāk leposimies ar to, ka mums tagad Ludzas novadā ir šāda pērle. Lai jums veicas! Lai ir izturība un šis kopējais darbs nestu tikai pozitīvus augļus.

Pasākuma gaitā apbalvoti ideju konkursa “LATVIJAS LAUKSAIMNIECĪBAS UNIVERSITĀTES MALNAVAS KOLEDŽAS LOGO” laureāti. Kļūstot par LLU aģentūru, radās ideja arī par jauna logo izveidi.

Sandra Ežmale LLU Malnavas koledžas direktore

Fantastiski darbi! It sevišķi Mērdzenes pamatskolas 7. klase negaidīti iesaistījās un tiešām ļoti labas idejas mums iesniedza. Nākamais solis varētu būt tāds, ka mēs tālāk jau iedodam kaut kādam profesionālam māksliniekam to ideju, lai strādā tālāk.

Uzsākot jauno mācību gadu Malnavas koledžā varēs apgūt arī jaunas izglītības programmas.

Sandra Ežmale LLU Malnavas koledžas direktore

Mēs šogad ļoti, ļoti gaidām jaunā izglītības programmā, kas ir komerczinības. Arīdzan mēs esam atvēruši jaunu studiju programmu – augkopības speciālists, kas ir nu tāds kā agronoma palīgs galvenais. Beidzot pie mums augkopības speciālistu, tad tālāk arī Latvijas Lauksaimniecības universitātē var iegūt 2. līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Tā ka esat ļoti gaidīti pie mums!

Laboratorijas atklāšanas pasākuma viesi piedalījās diskusijā par Malnavas koledžas uzsāktajiem projektiem, audzēkņu iespējām veidot izmēģinājuma lauciņus, kā arī iecerēm par tālākizglītības un mūžizglītības kursiem.

Dalies:

Viļakā apsaverama muokslys plenera izstuode “Valdis Bušs 2022”

Simtgadīgo liepu rindu tomēr nesaglabā

Līdzīgi raksti