Dārzkope Latgalē saņem YouTube sudraba pogu

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 26 jūlijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

“Dārza darbu ikdiena” ir Rēzeknes novada iedzīvotājas Svetlanas Smirnovas “YouTube” kanāls, kas nupat sasniedzot vairāk nekā 100 000 sekotājus saņēma apbalvojumu – sudraba pogu. Svetlanai ir liela pieredze dārzkopībā un savā kanālā viņa regulāri izvieto video ar stāstiem par dažādu dārzeņu un ogu, jo īpaši, tomātu, audzēšanu. Lielākā daļa mērķauditorijas gan ir krievvalodīgie, taču Svetlana ir gandarīta, ka ar video palīdzību plašāk pasaulē popularizē tieši Latviju un tās lauku un dabas vērtības.

Svetlana Smirnova savās lauku mājās Rēzeknes novada Čornajas pagastā ierīkojusi dārzu ar vairākām siltumnīcām, tā gūstot pieredzi dārzeņu un augļu audzēšanā vairāk nekā 30 gadu garumā. Pēdējos četrus no tiem savu darba ikdienu Svetlana arī filmē un video izvieto platformā “YouTube”.

Svetlana Smirnova dārzniece, blogere Rēzeknes novada Čornajas pagastā

Sveiciens visiem! Ar jums kopā ir kanāls “Dārza darbu ikdiena”. Es dzīvoju Latvijas austrumos, Baltijā.

Sekotāju skaits Svetlanas blogam ir sasniedzis 107 000 no visdažādākajām valstīm, to vidū ir Indija, Amerikas Savienotās valstis, Vācija, Ukraina un citas. Šāds sasniegums kā Latgalē, tā Latvijā ir retums un tagad piecu mazbērnu vecmāmiņa – blogere – saņēmusi arī uzņēmuma “YouTube” atzinību un sudraba pogu.

Svetlana Smirnova dārzniece, blogere Rēzeknes novada Čornajas pagastā

Tas nav viegli. Tā tikai no malas liekas, ka tu kamerā skatoties parunāji un vēl smuku bildi parādīji. Nē. Tu līdz tam ej, mēģini sasniegt panākumus. Tas ir tāpat kā sportistu ceļš līdz medaļām. Šī poga, protams, man ir liela dāvana un vērtība!

Kāda forma ir šeit un kāda šeit. Pilnībā atšķiras! Katram tomātam ir savs nosaukums, visi tomāti ir parakstīti ar vārdiem. Kā, lai šādus skaistuļus neaudzē? Es tos ļoti mīlu, dievinu un tie mīl arī mani!

Lielu atbalstu Svetlanai sniedz viņas kuplā ģimene. Ideja par video bloga izveidi radās māsas dēlam Maksimam. Ar laiku viņš iemācīja Svetlanai pašai video ne tikai filmēt, bet arī montēt un izvietot sociālajos tīklos.

Maksims Svetlanas māsas dēls

Citi blogeri, ja viņiem kaut kas neizauga vai neizdevās, to neparāda, lai uzturētu savu līmeni, bet Svetlana rāda visu. Viņa savos video stāsta tikai patiesību, pasaka konkrēti, ko tieši viņa dara un droši vien tas arī piesaista sekotājus. Es lepojos, ka viņai ir tik augsti sasniegumi.

Svetlana Smirnova dārzniece, blogere Rēzeknes novada Čornajas pagastā

Es biju dziļā depresijā, tā var gadīties ar katru cilvēku un man blakus bija viņš, trīspadsmitgadīgs puika, kurš spēlējoties teica: “Iesim, filmēsim tev video!”. Pirms kaut ko rādīt, man vajag to izaudzēt un jāaudzē ir no nulles. Savus tomātus es audzēju jau sākot no sēkliņām. Man dārzā ir viss: sākot ar kartupeļiem, bietēm, kāpostiem, maniem mīļajiem tomātiem līdz pat saldajiem pipariem un tā tālāk.

Aleksandrs Svetlanas znots

Cilvēkiem, es domāju, vairāk patīk, ka labi stāsta viņa, visu paskaidro ļoti labi. Daudz ko interesantu, daudz jaunumu pastāsta. Daudz raksta viņai tur, daudz komentāru, redziet, vēl bieži tos video filmē. Labi vērtēju, jo Latgalē tādā ziņā maz cilvēku, kam ir tāds sasniegums, īpaši tādā vēl specifiskā tēmā.

Šīs vasaras tomātu ražu dārzniece vērtē kā apmierinošu, negatīvi gan ietekmē laika apstākļi, kad karstums dienā mijas ar vēsām naktīm. Vidēji nedēļā “YouTube” kanālā par dārza darbu ikdienu Svetlana izvieto divus-trīs video un lepojas, ka šādi pasaulē izceļ arī Latvijas vārdu.

Svetlana Smirnova dārzniece, blogere Rēzeknes novada Čornajas pagastā

Es vienmēr esmu jutusies kā Latvijas patriote, jo es mīlu savu dzimteni. Šeit ir dzimuši mani vecāki. Vienīgais mīnuss, ka es nerunāju latviešu valodā. Tā nu ir sanācis, ka man nepadodas valodas, taču es mīlu savu savu novadu un Latviju.

Turpmāk Svetlana cer sasniegt pat miljons sekotāju lielu mērķauditoriju, par kuru “YouTube” piešķir zelta pogu. Pagaidām pieredzē par satura izveidi un kanāla uzturēšanu viņa dalās ar gados krietni jaunākiem blogeriem un cenšas izdomāt jaunus veidus, kā pārsteigt dārzkopības entuziastus.

Dalies:

Pusaudžu nūmetne “Sūpluok” Latgolā nūteik jau trešū reizi

Viļakā apsaverama muokslys plenera izstuode “Valdis Bušs 2022”

Līdzīgi raksti