Atvērto durvju diena uzņēmumā “Balvi Wood”

Autors: Beatrise Borise - 25 jūlijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Pirms diviem gadiem jau vēstījām par vērienīga projekta īstenošanu Balvu novadā ar mērķi sakārtot degradētu teritoriju un radīt pievilcīgu vidi uzņēmējdarbības attīstībai un jaunu uzņēmēju piesaistei. Šobrīd lielākajā no atjaunotās degradētās teritorijas multifunkcionālo ēku kompleksiem jau darbojas uzņēmums, kas ražo kamīnmalku, un vietējiem iedzīvotājiem bija iespēja ielūkoties tā darbībā.

Jau aptuveni divus mēnešus vietā, kas balveniešiem zināma kā bijušā gaļas kombināta teritorija, darbojas uzņēmums “Balvi Wood”. Nupat tajā norisinājās atvērto durvju diena, kuras laikā vietējiem iedzīvotājiem bija iespēja ielūkoties uzņēmuma ražotnē, kur tiek gatavota kamīnmalka. Kā atklāja “Balvi Wood” pārstāvji, šobrīd uzņēmumā strādā 25 cilvēki, taču kopumā paredzēts radīt līdz 60 jaunām darbavietām.

Inga Filimonova SIA “Balvi Wood” ražošanas vadītāja

Pirmais posms ir veiksmīgi uzsākts. Cilvēki ir pieņemti darbā, ražotne notiek pamazām. Balvi nav vienīgā vieta. Mums ir ražotne Limbažos pirmā un Daugavpilī. Nu, tagad mums ir trešā. Tas pārsvarā ir eksports. Latvijā paliek pavisam neliela daļa.

Degradēto bijušā gaļas kombināta teritoriju vairāk nekā 7 hektāru platībā izdevies sakārtot projekta “Industriālās teritorijas attīstība, revitalizējot īpašumu Balvu novadā” gaitā, piesaistot Eiropas Savienības fonda finansējumu. Pēdējo gadu laikā šis bija lielākais īstenotais projekts Balvu novadā, lai izveidotu uzņēmējdarbībai pievilcīgu vidi, uzbūvējot jaunas ražošanas ēkas, ko izsolē iznomāt uzņēmējiem.

Sergejs Maksimovs Balvu novada domes priekšsēdētājs

Tieši par šo teritoriju tiesības ieguva “Balvi Wood”, nu, jāsaka tā, samaksājot mēnesī gana lielu summu – 2900 eiro mēnesī. Bet uzņēmumam savukārt nav jāiegulda, nu, kaut kādi, teiksim, 3 miljoni šīs teritorijas attīstībā. Tikko mums bija blakus arī šajā pašā teritorijā uzbūvēta arī cita angāra noma. Tad tā cena no mazāk neka 600 eiro, bija sākuma cena, tātad, tika pacelta līdz 2090. Tas jau tikai arī apliecina to, ka uzņēmējiem ir interese par šo.

“Balvi Wood” nav vienīgais uzņēmums, kas nākotnē attīstīs savu darbību labiekārtotajā teritorijā. Šobrīd nomas tiesības jau ieguvis vēl viens uzņēmējs, kas šeit izvietos saules baterijas enerģijas ražošanai, turpretī par blakus esošo angāru interesi izrāda šūšanas uzņēmums no Norvēģijas.

Sergejs Maksimovs Balvu novada domes priekšsēdētājs

Lai uzņēmēji varētu pretendēt uz šādām teritorijām, tur ir divi noteikumi. Tātad, vēlme strādāt. Otrs ir jābūt investīcijām. Tātad, ja pašvaldība ieguldījusi, pieņemsim, šajā gadījumā, tātad, šajā teritorijā 2,9 miljoni, viņiem arī savas investīcijas jāliek tikpat lielas. Plus radītas darbavietas. Nu, ar darbavietām, nu, daudz vietu, kur ir vairākkārt pārsniedz nepieciešamo. Ja es nemaldos, tad šajā teritorijā bija jārada 45 darbavietas, bet jebkurā gadījumā mēs redzam, ka jau ir puse no rezultatīvajiem rādītājiem sasniegta.

Projekta “Industriālās teritorijas attīstība, revitalizējot īpašumu Balvu novadā” kopējās izmaksas bija vairāk nekā 6 miljoni eiro, no tiem aptuveni 80% bija Eiropas fondu līdzekļi.

Dalies:

Balvu novada svētki 2022

Pusaudžu nūmetne “Sūpluok” Latgolā nūteik jau trešū reizi

Līdzīgi raksti