Balvu novada svētki 2022

Autors: Beatrise Borise - 21 jūlijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Četru dienu garumā ar dažādām sporta aktivitātēm, folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu uzstāšanos, danču vakaru, aktivitātēm jauniešiem, radošajām darbnīcām, lauku labumu tirdziņu, koncertiem, atzinības rakstu pasniegšanu un balli aizvadīti Balvu novada svētki.

Jaunizveidotā Balvu novada svētku galvenā svinību diena sākās ar lauku labumu tirdziņu Balvu pilsētas parkā. Lai arī šeit ieradušies tirgotāji no dažnedažādām Latvijas vietām, visplašāk tomēr bija pārstāvētas vietējās novada zemnieku saimniecības un mājražotāji, kas balveniešu vidū jau iemantojuši lielu uzticību, piedaloties ikmēneša zaļajos tirdziņos. Jāteic, ka Balvu novada svētku lauku labumu tirdziņā sortiments bija tik daudzveidīgs, ka katrs apmeklētājs varēja atrast kaut ko sev tīkamu.

Ilona Gruševa IK “Kolnasāta” saimniece

Šeit arī atmosfēra parkā, tas ir savādāk. Nu, zaļumos tā kā cilvēki vairāk atpūzdamies staigā. Tur, kad ikmēneša tirdziņš notiek, tur tā kā atnāk, aiziet ātri visi. Mēs esam paši no Bērzpils. Tas ir mūsu novads. Mēs jau dzīvojam jau kopš dzimšanas. Un, ja rīko uz vietas, tad gribas arī atbalstīt. Un tas ir tuvu! Un arī pircēji ir iecienījuši mūsu produkciju – kuram alus, kuram kvass garšo.

Sanita Prūse “Paradīzes lavanda” saimniece

Galvenais ir tā smarža pienākot. Un tad jau – ooo, tas ir, tas, un kas jums vēl ir no jauna? Jo arī šajā pusē, Balvos, jau mani ir iepazinuši, jo mēs esam, kā es esmu arī teikusi, ar vienu kāju Balvu pusē, ar vienu kāju Skrīveros. Nedēļas nogalēs vienmēr darbojos šeit, viesu namā, pa nedēļas vidu esmu ar ģimeni Skrīveros.

Ineta Keibeniece z/s “Dižarāji” pārstāve

Šodien izteikti pērk speķi un gaļu. Varbūt tāpēc, ka salāti dārzā. Viss top tieši uz vietas. Mums ir pirtiņa, kurā arī visu žāvējam, visu paši gatavojam – gaļu, desas, visādas ribiņas, kājiņas, putraimu desas.

Lidija Kazāka rokdarbniece no Gulbenes

Bet es redzu uzraksts ir “Balvi”, jūs īpaši gatavojāties šodienai laikam, vai ne? —Jā! Jo es neesmu Balvos pirmo reizi. Šajā parkā, varētu teikt, es esmu trešo reizi. Es esmu dzimusi Balvu tagad skaitās novads, bet tad bija Balvu rajons. Rugāju pagastā. Vecāku mājas man bija tur, bet es Gulbenē dzīvoju no 1959.g.

Starp uzrunātajiem mājražotājiem un amatniekiem bija arī tādi, kuriem šī bija pirmā tirgošanās pieredze lauku labumu tirdziņā. Pacilāta sajūta valdīja ne vien tāpēc, ka tirdziņš notiek novada svētku gaitā, bet arī pateicoties lielajai pircēju interesei un atsaucībai.

Elita Eglīte keramiķe Cilvēkiem patīk bļodas, krūzes… tas, kas pie servēšanas, pie galda klāšanas. Saimniecībā lietojamas lietas nevis tā, ka tu nopirki un noliki sekcijā aiz stikliņa. Ar keramiku es nodarbojos sen. Bet uzsākt kaut kādu tādu uzņēmējdarbību es nolēmu šogad, startējot pašvaldības projektā un dabūjot grantu. Tā kā ir iespēja iegādāties keramikas apdedzināšanas krāsni, jo šis brīdis bija tā – visu laiku jādomā, kur tu dedzināsi savus darbus.

Māris Mačs biškopis

Šis man pirmais tirgus šovasar un gāja ļoti labi! Pat sievai pasūtīju jaunu pievedumu. Mums ir higiēniskā lūpukrāsa, kas ir mūsu lepnums, ko arī var nopirkt lielveikalā, nenosaukšu kur! No bišu vaska un propolisa. Viņš ir gan sausām, sasprēgājušām lūpām. Tur galvenais, kā saka, lieto un smaidi! Mēs arī taisām medus maisījumus, gan arī propolisu.

Līdztekus tirgotāju teltīm, liela rosība bija manāma pie lielformāta dārza spēlēm.

Koka lielformāta spēles ir Poļu ģimenes no Balviem jaunākais izveidotais lolojums. Šobrīd viņu piedāvājumā ir piecas spēles, taču tas esot tikai sākums un padomā jau ir daudz ideju, ko vēl īstenot, lai ikvienam nodrošinātu iespēju padarīt savas ballītes piedzīvojumiem bagātākas.

Ligita Bukovska-Pole SIA “MP dizains” īpašniece

Mums ir pašiem divi bērni – 9 gadi un 16 gadi. Nu tad, ja ir ballītes, dzimšanas diena, piemēram, tad, nu, kā viņus izklaidēt? Nu, šobrīd ļoti populāri ir piepūšamās atrakcijas un batuti. Mazai ir okei, lielais iekšā nelien. Un tad tā ideja radās, ka vajag uztaisīt tādu lietu, kas aizrautu gan bērnus, gan jauniešus, gan arī vecāka gadagājuma cilvēkus. Šeit var attīstīt ne tikai prasmi loģiski domāt, ir ļoti jābūt loģiskai domāšanai, līdzsvars, intuīcija. Katram kaut kas cits aizrauj. Kam aizrauj zvejošana, noteikti, ka vecāki ved zvejā līdzi, kam ļoti patīk jenga, kas ļoti arī prasa pacietību.

Balvu novada svētkos palutināt garšas kārpiņas ar dažādiem gardumiem piedāvāja arī ielu kafejnīcu īpašnieki. Savukārt viens no visgaidītākajiem notikumiem kā vecāku, tā bērnu vidū bija lācēna Ričija Rū un viņa draugu ciemošanās.

Dalies:

LRT arī šogad turpina sižetu izveidi latgaliešu valodā

Atvērto durvju diena uzņēmumā “Balvi Wood”

Līdzīgi raksti