Rēzeknes novada dienas 2022

Autors: Inese Brīvere - 20 jūlijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Jau ierasti pašā vasaras plaukumā aizrit Rēzeknes Novada dienas, kas šogad izskan katrā pagastu apvienību teritorijā atsevišķi. Svētku programmu ietvaros gandarījumu var rast gan ezeru skrējienā, gan ar mākslas norisēm piepildītos koncertos, radošajās darbnīcās, kino seansos, mākslas piknikā, kā arī suminot Rēzeknes novada konkursa “Rēzeknes novada uzņēmējs 2021” dalībniekus un konkursa “Skaista muna tāva sāta” saimniekus.

Šobrīd ar 30 000 iedzīvotājiem bagātais Rēzeknes novads teritoriāli ir viens no lielākajiem, arī ar dabas bagātībām apveltītākais. Līdz ar to augu gadu te rosās ne tikai profesionāļi, bet darbs aizrit ikvienā sētā, kur var īstenot arī radošas idejas. Tā Kaunatas apvienībā Ratnieku ciemā Rēzeknes novada dienu ietvaros konkursam “Skaista muna tāva sāta” pieteicās astoņu sakoptāko māju saimnieki, no kuriem par laureātiem atzītas Seņkānu un Brolišu ģimenes. 

Visvaldis un Ināra Broliši

konkursa laureāti, Kaunatas pag. Strodu c. ”Liepu māju” saimnieki Mēs esam bioloģiskā piemājas saimniecība, mums ir 15 ha zemes, 3 gaļas lopi, 2 pundurkaziņas, 30 vistas. Principā mēs katru gadu pļaujam, visu stādām, jau 30 gadus mēs tā dzīvojam. Visi, kas atbrauc, saka: oi, pie jums tik skaisti!

Īpašuma “Liepu mājas” Kaunatas pagastā saimnieki Ināra un Visvaldis Broliši ar saviem bērniem un mazbērniem  pašu rokām veidojuši vides objektus, dīķi ar ūdensrozēm, stādījuši bērzu birzi un priežu silu un jau kādus 10 gadus uz viena no kalniem izpļauj vārdu: “Strodi”. Savukārt Vitas un Ivara Seņkānu  “Ceļmalas” atrodas Stoļerovas pagastā trīs ceļu krustpunktā. Sētā ir vēl 1960.g. būvētā māja un jaunais nams, kur saimnieki dzīvo augu gadu, un visu iekārto ar izdomu.

Ivars un Vita Seņkāni

konkursa laureāti, Stoļerovas pag. Rosicas c. ”Ceļmalu” saimnieki Tā jau mēs vienmēr cenšamies dzīvot sakoptā, tīrā vidē, par to, ka pašiem arī patīk atrasties ziedu pļavā un sakoptā vidē un priecāties par savu ieguldīto darbu.

Savukārt, lai piedalītos konkursā, Ivaram un Vitai vesels mēnesis paskrēja vēja spārniem, rūpējoties gan par mājas nosaukumu, gan ziedu kompozīcijām. Sniegt atbalstu saviem ļaudīm un iedrošināt šobrīd ir galvenais pašvaldības uzdevums.

Ērika Teirumnieka Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece Un viss darbs ir vērsts tieši uz to, lai mūsu cilvēkiem gribētos dzīvot novadā, gribētos strādāt novadā un gribētos te savus bērnus audzināt. komisijai bija ļoti grūti tos kritēriju punktus sadalīt, jo visiem gan sakopts, gan ir gaumīgas lietas, gan ir vides objekti. Manuprāt, šī tradīcija, Rēzeknes novada svētki, ir tā, kas jāsaglabā, jāattīsta, jo tas ir brīdis, kad cilvēki sanāk kopā. Bieži vien šajā ikdienas steigā mēs nevaram apstāties, pateikt “paldies”, novērtēt vienam otru.

Novada svētku turpinājumā Maltas apvienības Lūznavas muižā mākslu un garšu festivālā “Mākslas pikniks” skaistā un radošā meklējumi turpinās jau 7.gadu. Te vienkopus satiekas gan tautas māksla, gan avangards.

Iveta Balčūne Lūznavas muižas pārvaldniece Cilvēki uz Lūznavas muižu lielā mērā brauc, jo tieši apkārtējās vides pēc, jo te ir sakārtota parka teritorija, kas ir ar senām saknēm, kas ir muižkungu laikā jau sākts šis parks apstādīt un veidot. Un šobrīd mēs to turpinām kopt un arī tāpat veidojam rožu dārzu, un arī tāpat veidojam kopdārzus stadionā, kur arī atkal katrs var savu roku pielikt un palaistīt iestādītos augus. Es domāju, ka lielā mērā sakoptā vide un tā kultūrvēsture ir tā, kas pievilina cilvēkus.

Lūznavas muižas parks pulcē ļaudis gan uz neskaitāmajām radošajām darbnīcām, dabas virtuvi un vietējo uzņēmēju produkcijas degustāciju, ārzemju un pašu mākslinieku gleznu izstādēm, cepļa izņemšanu, laikmetīgās keramikas izrādi, gan uz kino seansiem un pat betona dizaina izstrādājumu apskati. Tomēr galvenais te ir brīvā atmosfēra, pašizpausme un gatavība īstenot jebkuru drosmīgu ideju.

Jau nākamgad ir iecerēts visiem vienkopus tikties lielā, kopīgā Novada svētku pasākumā, bet 3 – 4 gadu starplaikos tos organizēt katrā pagastu apvienību teritorijā atsevišķi.

Dalies:

Biškopji interesējas par bišu vaska pārstrādi

LRT arī šogad turpina sižetu izveidi latgaliešu valodā

Līdzīgi raksti