“Lauku diena” Viļānos – plaši apmeklēta

Autors: Beatrise Borise - 20 jūlijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

“Lauku diena”, kas notika Rēzeknes novadā, ir lielākā lauksaimniecības izstāde Latgalē, kur vienkopus pulcējas zemnieki, lauksaimniecības tehnikas tirdzniecības pārstāvji un citi interesenti. Apmeklējot pasākumu, vienlaikus tā ir iespēja aplūkot Latgales lauksaimniecības zinātnes centra demonstrējuma laukus.

Pēc divu gadu pauzes Latgales lauksaimniecības zinātnes centra demonstrējuma laukos, netālu no Viļāniem, atkal pulcējušies zemnieki, uzņēmēji un citi interesenti uz tradicionālo “Lauku dienu”. Šī lauksaimniecības izstāde šaipus notiek jau vairāk nekā 20 gadus, taču šogad to apmeklēja ievērojami lielāks cilvēku skaits kā citus gadus.

Aldis Stramkalis LLZC izpilddirektors

Mēs esam sākuši ar vienu traktoru un vienu arklu. Un 20 vairāk gadu laikā mēs esam nonākuši līdz tādam apjomam, ka, nu, šeit ir praktiski visa Latvija. Katram ir savs mērķis. Citam interesē tehnika vairāk, citam interesē mūsu rīkotie izmēģinājuma lauciņi, cits atveda savu jauno paaudzi apskatīt jaunāko tehniku, citi domā, ko iegādāties nākošajos Eiropas projektos ar Eiropas atbalstu. Katram ir savs mērķis. Citi vienkārši pavada labi laiku.

Valentīna Sarkane AS “Lopkopības izmēģinājumu stacija Latgale” valdes priekšsēdētāja

Te šodien viss ir skatāms vienkopus. Nu arī visiem – gan lielam zemniekam, gan mazam – tas ir ļoti vērtīgi un ļoti svarīgi, ka mēs varam tepat savā reģionā uz vietas visu izpētīt, noslēgt darījumus jau. Mēs šodien arī vienojāmies ar, ka pirksim kukurūzas sējmašīnu. Kaut arī tas tā īpaši nebija cerēts, bet šodien mūsu saimniecības cilvēki noskatīja to un pieņēmām lēmumu, kas tas būs. Nu, tātad, viss ļoti vērtīgi un izdevīgi šodien ir viss tas gadījies.

“Lauku dienas” organizēšanas iniciatore ir agronome un lauksaimniecības zinātņu doktore Veneranda Stramkale, kuras vārds ne vien Latgales, bet visā Latvijas mērogā zināms pateicoties nesavtīgajam darbam kultūraugu audzēšanā un selekcijā. Šobrīd Latgales lauksaimniecības zinātniskā centra izmēģinājumu laukos aug vairāk nekā 200 dažādas kultūraugu šķirnes, un tiek pētīti to audzēšanas tehnoloģijas varianti. Īpaša uzmanība pievērsta kaņepju šķirnei “Pūriņi” un linu šķirnei, kas nosaukta Viļānu vārdā.

Veneranda Stramkale LLZC vadītāja

Visi ir laimīgi satikt mani un redzēt, ka es vēl strādāju un tieši priekš viņiem strādāju. Un viņi ļoti atzinīgi novērtē. Mans dzīves moto: Latgales zemīte – viņu apstrādāt tā, lai arī no mana darba mācās mani darba sekotāji. Tie ir zemnieki. Un tas ir liels gandarījums, ka šogad 26.jūnijā es aizvadīju 58 gadi Latgales lauksaimniecībā. Un visu to laika periodu es esmu strādājusi, nu, gandrīz vairums – zinātnē. Un lai visu to sasniegtu, es sadarbojos ar 16 sadarbības partneriem.

Monvīds Švarcs Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs

Paldies par Venerandas negurstošo entuziasmu un optimismu! Un novēlu, lai tiešām cilvēki novērtē paveikto zinātnes centrā un lai zinātnes centrs iegūst arī daudz lielāku iespēju startēt un saņemt atbalstu no programmām savu dažādu zinātnisko projektu realizēšanai. Un, protams, jaunus cilvēkus, kas var turpināt zinātnes centrā iesākto.

Šogad līdztekus lielajam apmeklētāju skaitam, “Lauku dienā” piedalījās arī ievērojams uzņēmumu skaits – apmēram 100 uzņēmumi no visiem Latvijas reģioniem.

Dalies:

Ukrainas civiliedzīvotāji apgūst latviešu valodu

LRT projekts “Latgolys kultura = identitate, volūda, jaunrade TV ekranā IV” jau suocīs!

Līdzīgi raksti