Augšdaugavas novadā rit Mājas kafejnīcu dienas

Autors: Inese Brīvere - 13 jūlijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Pašā jūlija viducī Augšdaugavas novadā gardēži tika pulcējušies uz Mājas kafejnīcu dienām. Tas ir pasākums, kurā jau otro gadu piedāvā ne vien nobaudīt īstus lauku labumus, vietējo mājas virtuvi, bet arī atklāj sava reģiona skaistākās vietas, kultūrvēsturisko mantojumu un organizē radošu atpūtu.

Vienu nedēļas nogali visā Latvijā viesu nami, lauku sētas, saimniecības un māju pagalmi akcijā “Mājas kafejnīcu dienas” pārvēršas par kafejnīcām. Viesiem par samaksu tajās tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Akcijā var piedalīties ikviens, kam patīk gatavot.

Nedēļas nogalē Augšdaugavas novadā sarosījušies vairāki saimnieki. Laucesē apskates mājas kafejnīcā “Lavandas sētā” šogad pirmo reizi piedāvā pikanto barbekjū amerikāņu gaumē un lavandu piedevu gandrīz it katram ēdienam.

Vlads “Riga BBQ Ribs” īpašnieks, gaļas kūpināšanas meistars Gribam nedaudz vairāk izglītot cilvēkus, lai viņi nogaršo jaunu, mūsu produkciju, tāpēc piedalāmies šajā projektā. Mums pievienojās siera vārītāji, kas gatavoja sieru ar lavandu,ar lavandas garšu. Tādi momenti apvieno mājražotājus, piedaloties mājas kafejnīcā. Tas ir labs projekts, kas ļauj cilvēkiem izpausties un pat padomāt par izmaiņām biznesā.

Ģimenes lokā vieglāk izdodas saglabāt vecvecāku virtuves tradīcijas, ko saimē pārņem jau trešajā paaudzē.

Jana Kezika Mājas kafejnīcas saimniece Mūsu ģimenē atradās pavārs, kas strādā kā reiz ar ēdieniem, un mamma, kas nodarbojas ar lavandu. Un nolēmām to visu apvienot. Es domāju, ka to principā ir jātaisa vienreiz sezonā, bet jāattīsta, lai ir vairāk dalībnieku, lai tas kļūst reāli kā festivāls.

Savukārt Kalkūnos “Augustplatz” viesi sanāk bijušās muižas laukumā, kur dāmas mācās tapot uz grābekļa, bet saimnieces Svetlana un Jolanta apmeklētājus cienā ar meža un dārza veltēm, pirmajiem kartupeļiem ar sēņu mērci, kā arī neparastajām skursteņkūkām, ko citur Latvijā vēl nepasniedz.

Svetlana Smirnova Mājas kafejnīcas saimniece Man vispār visas tās idejas ļoti patīk, jo tiešām tu vari tādu mazu vietiņu reklamēt, nu kaut kādi pievērst uzmanību, piemēram, mūsu ciemam. Tas ir ļoti mazs, bet kāpēc gan cilvēki neuzzinātu par tādu, ka ir? Ka ir tāds interesants objekts, ir interesanta vēsture?

Jolanta Mājas kafejnīcas saimniece Mēs jau 3.gadu piedalāmies ar “Augustplatz” kopā un nu kā lai saka? Ir interesanti, ka cilvēki var atnākt uz kaut ko, ne parastu kafejnīcu, bet tādu mājas kafejnīcu, kur piedāvā vietējie iedzīvotāji. Es domāju, ka ir daudzas vietiņas, kuras tiešām attīstīsies par ikdienas piedāvājumu tūrismam.

Katrā mājas kafejnīcā viesi novērtē saimnieku kulināros šedevrus.

Ināra Mājas kafejnīcas apmeklētāja Kurš garšīgāks? Nu šitais, protams, garšīgāks. Tāpēc i atbraucu. Uz Hesburgeru var katru dienu nākt, a šitās dienas nav tik bieži. Gribētu, lai biežāk? Gribētu! Tad jūs nāktu?Protams!

Māju kafejnīcu dienas organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”. Šogad jūlijā tās aizritēja Dienvidlatgalē un Dienvidsēlijā, bet nākamajām vēl var pieteikties 10.– 11. septembrī Vidussēlijā un Augšdaugavas novadā.

Dalies:

Preiļu novada kultūras centrā turpinās remontdarbi

Ukrainas civiliedzīvotāji apgūst latviešu valodu

Līdzīgi raksti