„Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” turpinājuma 11. raidījums

Autors: Beatrise Borise - 11 jūlijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 2 min.

Raidījumu cikla “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba” galvenā ideja ir veicināt ģimeņu ar bērniem, kā arī jauniešu un citu interesentu izpratni par dabu kā kapitālu, tās bioloģisko daudzveidību, gan arī vides aizsardzību Latvijā un pasaulē.

Vienpadsmitajā raidījumā viesosimies zemnieku saimniecībā “Kurmīši” Krāslavas novada Ūdrīšu pagastā. Tā ir viena no lielākajām saimniecībām Latgalē, kas nodarbojas ar bioloģiski sertificētu ārstniecības augu audzēšanu un pārstrādi.

Savu ceļu līdz ārstniecisko augu ievākšanai un audzēšanai izstāstīs arī mājražotāja no Rēzeknes novada Kaunatas pagasta Irēna Keiša. Tāpat viņa dalīsies pieredzē, kā ārstniecisko augu lietošana uzturā viņai palīdzējusi atbrīvoties no dažādām veselības problēmām.
Savukārt “Laimes muzejā” Indras pagastā top laimes maisiņi. Muzeja vadītāja Ilona Kangizere atzīst, ka tajos iepildītie augi pasargā cilvēkus no dažādām nepatikšanām, kā arī piesaista veiksmi.

Skatītāji! Aicinām būt aktīviem un pēc raidījuma noskatīšanās uz e-pasta adresi lrt.zinas@inbox.lv iesūtīt savus novērojumus un jautājumus foto, video vai rakstiskā formā par ārstnieciskajiem augiem. Piemēram, ko ikdienā lietojat jūs, vai un kā tie ir palīdzējuši veselības uzlabošanai.

Tāpat pēc katra tematiskā raidījuma pārraides televīzijā, tie kopā ar nelielu aptauju un īsu pamācošu video rullīti tiks izvietoti LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī sociālo tīklu vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un vietnē https://xtv.lv/.

Skatītāju iesūtītais materiāls un jautājumi, aptauju rezultāti trīs nedēļas vēlāk tiks pārrunāti un analizēti vēl vienā raidījumā kopā ar nozares ekspertiem kanāla TV 24 studijā Rīgā jūlija nogalē.

Raidījumu cikla “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” turpinājuma izveidi finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Dalies:

„Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” turpinājuma 10. diskusija

„Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” turpinājuma 11. diskusija

Līdzīgi raksti