Preiļu novada kultūras centrā turpinās remontdarbi

Autors: Inese Brīvere - 11 jūlijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

“Preiļu novada pašvaldības ēkas energoefektivitātes paaugstināšana Preiļu Kultūras centrā” projekta ietvaros turpinās šī gada maijā uzsāktie renovācijas darbi ar mērķi iegūt primārās enerģijas ietaupījumu, samazināt siltumnīcas efekta gāzu emisiju apjomu un saražot papildjaudu no atjaunojamajiem energoresursiem elektroenerģijas izmantošanai.

https://www.youtube.com/watch?v=Z9LJTpvYQLs

Vēl 1956.g. būvētajā Preiļu KC ēkā gandrīz 70 gadus nebija veikti apjomīgi remontdarbi, tādēļ šobrīd, lai jēgpilni iekļautos kopējā Preiļu pilsētas arhitektoniskajā vidē, novadā tiek realizēts projekts, kura rezultātā paredzēts ne vien labiekārtot vairākas pašvaldības iestādes, bet arī ilgtermiņā gūt līdzekļu ietaupījumu par izmantoto enerģiju un novērst faktorus, kas veicinājuši ēku nolietošanos.

Imelda Vutnāne-Kojāne Preiļu novada pašvaldības Sabiedrības iesaistes un mārketinga daļas
projekta vadītāja

Ir vairāki faktor, kas ietekmē tieši par labu šim te konkrētajam objektam. Pirmkārt, varētu minēt, ka tas būtiskais – tehniskā stāvokļa pasliktinājums veidojās 1996.g., kad iebruka sarīkojumu zāles jumta segums, kas 1997.g. principā lokāli tika novērsts. Visas sekas tika likvidētas, bet tāda apjomīga un vispārīga jumta konstrukcijas nomaiņa nav veikta līdz pat mūsdienām. Ventilācijas iekārtas, kas 2002.g. tika montētas, tas nozīmē, ka nu 20 gadi ir pagājuši šīs te sistēmas ekspluatācijai.

Lokāli cietušais KC jumts nokrišņu ietekmē bija radījis siltumizolācijas materiāliem būtiskus bojājumus. Grīdas segumam arī bija zudusi saķere, jo parkets, kas jau sen nolietojies, dažviet ticis labots ar naglojumu, kas veidoja klupšanas riskus. Tāpēc minētā projekta gaitā paredzēts veikt jumta pārklājuma nomaiņu un siltināšanas darbus ēkas ārsienu saskarē ar bēniņu telpu, lielās zāles grīdas konstrukciju siltināšanu un skatuves atjaunošanu.

Artūrs Čipats SIA “Builder Industry” valdes priekšsēdētājs, projekta darbu vadītājs

Uz doto mirkli pabeigts zāles grīdu siltināšana, iebetonētas grīdas burtiski pagājšnedēļ, tagad viņas kalsts. Tiek veikti, re, kur redzams, ka zibens aizsardzība. Iekšā ir daļa elektro energoefektīvā apgaismojuma nomaiņa, daļēji, uz doto mirkli. Un tiek turpināts tālāk. Arī ventilācija tiek atjaunota, ir 2 mazāki ventagregāti ierīkoti un ventilācija daļēji ierīkota. Un tagad turpināsies darbi pašā zāles daļā, arī ventilācijas atjaunošana.

KC tiks ierīkots jauns siltummezgls un uzstādītas regulējošās iekārtas, apgaismojums, saules baterijas. Projekts “Preiļu novada pašvaldības ēkas energoefektivitātes paaugstināšana Preiļu Kultūras centrā, Raiņa bulvārī 28, Preiļos” tiek realizēts sadarbībā ar Centrālo finanšu un līgumaģentūru, kopējās plānotās provizoriskās izmaksas ir  824 035,01 EUR. Savukārt, lai būvdarbu laikā vasaras sezonā pilsētā kultūras dzīve neapsīktu, ir rasta alternatīva.

Oskars Bērziņš Kultūras un tūrisma pārvaldes producents Tepat, jau pēc nedēļas mums notiks arī Parka svētki, 16.07. ar grupu kopā “Rakstu raksti’ un augustā būs Pilsētas jeb Novada svētki, kas norisināsies no 19.-21.08. Nu un kultūras dzīve turpina plaukt un zelt. Un kamēr, protams, šis nams ir renovācijā, ir alternatīva, ka rudens sezonā pasākumi pārcelsies uz Riebiņu KC, kas ir tepat – 7 km attālumā no Preiļiem.

Informāciju par paredzamajiem koncertiem un svētkiem var rast Preiļu novada mājaslapā vai Preiļu novada kultūras pārvaldes lapā fb vietnē, savukārt rudens/ziemas sezonā plānots, ka tradicionālie svētki, saieti, izstādes un koncerti, kas ierasti tikuši rīkoti KC telpās, neizpaliks. Savukārt jau nākamā gada aprīļa nogalē paredzēts iesāktos projektdarbus noslēgt un sagaidīt savus skatītājus un viesus vēl radošāk, – nu jau modernās telpās.

Dalies:

Nosvin Zemessardzes 3.Latgales brigādes 30. gadadienu

Augšdaugavas novadā rit Mājas kafejnīcu dienas

Līdzīgi raksti