Ludzas novadā paplašina aktīvās atpūtas iespējas

Autors: Beatrise Borise - 4 jūlijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Ludzas novadā nupat realizēts projekts “Skeitparka konstrukciju iegāde un uzstādīšana Kārsavas un Zilupes pilsētās, Ludzas novadā”, kā rezultātā abās pilsētās izveidoti publiski pieejami skeitparki. Savukārt rūpējoties par tiem, kas karstā laikā meklē veldzi tuvējās ūdenstilpēs, Ludzas novada pašvaldība turpina labiekārtot novada publiskās peldvietas.

Dažādojot sporta un aktīvās atpūtas iespējas vietējiem iedzīvotājiem, gan arī viesiem, Kārsavā un Zilupē izveidoti publiski pieejami skeitparki. Zilupē tas atrodas Meža ielā, līdzās tirgus laukumam, savukārt Kārsavā – Vienības ielā, blakus nesen atklātajam kultūrvēstures centram “Līču mājas”.

Ināra Silicka Ludzas novada domes priekšsēdētāja 1. vietniece

Visi, kuri ir apciemojuši Kārsavu, ir ievērojuši, ka mums neviļus veidojas otrs tāds centrs. Pirmais, protams, ir dome, baznīca, parks, kultūras nams un otrs tagad mēs jau vairākiem posmiem esam mēģinājuši izveidot te tādu centru. Galvenais jau uzsvars likts tam, lai bērni būtu fiziski aktīvi. Arī šeit ir priekš savas fiziskās aktivitātes, savai izaugsmei tas ir nepieciešams, pirmkārt. Un cerēsim, ka tas vairāk bērnus piesaistīs pavadīt brīvo laiku te, ārā, ar fiziskām aktivitātēm, nevis sēžot pie datora vai sēžot telefonos.

Abu skeitparku konstrukciju iegāde bija iespējama, pateicoties apstiprinātajam projektam Lauku atbalsta dienestā. Tā kopējās izmaksas ir teju 33 tūkstoši eiro, no kuriem Ludzas novada pašvaldības līdzfinansējums ir vien nedaudz vairāk nekā 3 tūkstoši eiro. Ideja par publiski pieejamu skeitparku izveidi nākusi no pašiem Kārsavas un Zilupes jauniešiem pirms vairākiem gadiem – vēl pirms apvienošanās Ludzas novadā.

Ināra Silicka Ludzas novada domes priekšsēdētāja 1. vietniece

Dažādu apstākļu dēļ mēs nebijām vienu reizi tikuši rindā LAD projektos, bet tagad, apvienojoties, tātad, kopīgi tagad jaunajā novadā, Ludzas novadā, šo ideju, šo jauniešu vēlmi atcerējāmies un piedalījāmies izsludinātajā projektā. Un tika īstenots šis LAD projekts ar tendenci pusaudžu brīvā laika lietderīgai pavadīšanai.

Labiekārtota un pievilcīgāka vide radīta arī peldēties gribētājiem. Tā kā Ludzas novads ir bagāts ar ūdenstilpēm, peldvietām ik gadu tiek pievērsta īpaša vērība.

Sergejs Jakovļevs Ludzas novada pašvaldības izpilddirektors

Nesen tika uzstādītas laipas Ludzas pilsētā Dunakļu ielas rajonā. Tāpat ir uzstādītas laipas ciemā Pilda un Vecslabadā Ludzas novadā. Ir uzstādītas ģērbtuves, atjaunotas jau no seniem laikiem aizlaistā Dunakļu ielas pludmale un Vecslabadā, un Pildas ciematā ir izstādīti soli, ģērbtuves un galdi. Tas ir pašvaldības finansējums. Gribu atgādināt iedzīvotājiem, lai viņi rūpīgi un saudzīgi izturas pret izveidoto infrastruktūru un ievēro drošības tehniku uz ūdens.

Aktīvās atpūtas iespējas dabā Ludzas novadā tiks paplašinātas arī turpmāk. Jau šogad iecerēts sakopt vēl vienu posmu Šņitkas upes krastos Kārsavā, izveidojot jaunas pastaigu takas.

Dalies:

Samazina atbalstu Ukrainas kara bēgļu izmitināšanai

Nosvin Zemessardzes 3.Latgales brigādes 30. gadadienu

Līdzīgi raksti