Preiļu novadā paplašina iespējas attīstīt uzņēmējdarbību

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 1 jūlijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību un atbalstītu vietējos uzņēmējus un lauksaimniekus, Preiļu novadā nupat īstenoti un vēl arī turpinās vairāki nozīmīgi projekti. Tā Preiļos ir labiekārtota teritorija un izveidots jauns angārs Daugavpils ielā, notiek remontdarbi un jau rudenī būs iespējams nodrošināt ēdināšanas pakalpojumu Preiļu muižas pilī, tāpat arī Aglonas Radošo industriju centrā gaida jaunos amatniekus un mājražotājus.

Jauna infrastruktūra un tām apkārt labiekārtota teritorija šobrīd ir viena no būtiskākajām prioritātēm Preiļu novadā. Lai veicinātu uzņēmēju, lauksaimnieku, amatnieku un mājražotāju interesi un vēlmi attīstīt savu darbību, Preiļos īstenojas vairāki projekti. Nupat Daugavpils ielā atklāts ražošanai pielāgots tipveida angārs un tūlīt jūlijā komersanti varēs piedalīties tā izsolē. Pašvaldībā norāda: jau uzsākot projektu 2020. gadā interese no uzņēmēju puses bija.

Iveta Valaine Preiļu novada pašvaldības projekta vadītāja

Lai iesniegtu projektu ir nepieciešami komersantu apliecinājumi un mums bija septiņi komersanti, kuri vēlējās šeit gan savu produkciju glabāt, piemēram, kāpostus, ābolus, kartupeļus, dārzeņus dažādus, gan arī tādas kā noliktavu telpas izmantot.

Ingūna Bramane Preiļu novada pašvaldības Vecākais komercdarbības speciālists

Šeit vairāk ir aicināti tie uzņēmēji, kas ir jau industriālāki vai tie, kas ir ar lauksaimniecību saistīti. Mūsu novads vispār ir lauksaimniekiem un lauksaimniecībai, zemkopībai, lopkopībai piemērots, līdz ar to šobrīd interesējas vairāk zemnieki, lai varētu uzglabāt savu izaudzēto produkciju.

Līdz šim Preiļu novadā šāda veida iespējas – lielos apjomos vienuviet uzglabāt produkciju vai kādu ražošanai nepieciešamu inventāru – nebija. Jaunais angārs izveidots kādreizējās linu fabrikas teritorijā un ir aptuveni 500 kvadrātmetrus liels, tajā ir piecas telpas.

Iveta Valaine Preiļu novada pašvaldības projekta vadītāja

Ja uzņēmējs vēlas, piemēram, kaut kā telpas apvienot, tās ir tā būvētas, ka viņš pats vēl var modulēt kaut ko. Telpās ir uzstādīta ļoti laba ventilācija, mitrināšanas iekārtas, aukstuma iekārtas, kuras spēj uzturēt vienādu temperatūru.

Savukārt amatnieki un mājražotāji aicināti novērtēt iespēju organizēt darbu Aglonā, kur atrodas Radošo industriju centrs. Tikšanās un semināri ar pirmajiem interesentiem jau notikušas un ir ieceres šeit apvienot jaunas tehnoloģijas ar senām tradīcijām.

Ingūna Bramane Preiļu novada pašvaldības Vecākais komercdarbības speciālists

Apvienot amatniekus, ražotājus, tos, kas Preiļu novadā rada ar iespēju viņiem veidot ekspozīciju zāli, lejā prezentēt viņu produkciju, lai vēl viena tūristiem interesanta vieta rastos šeit. Tā top un ir uzņēmēji ieinteresēti un tagad gaidīsim jūlijā cerams būs izsole.

Tāpat arī tradicionālo un moderno paredzēts izcelt Preiļu muižas pilī, kur turpinās atjaunošanas projekta nākamā kārta un rit būvdarbi divos pirmā stāva segmentos.

Anete Urka Preiļu novada pašvaldības Sabiedrības iesaistes un mārketinga daļas vadītāja

Vienā pils spārnā tiek veidots 5D muzejs, kurā tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem būs iespēja apskatīties interaktīvu ekspozīciju un stāstu par amatniekiem Preiļu novadā un otrā daļa tiek izbūvēta un remontēta un tā būs piemērota sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējam.

Iecerēts, ka būvdarbi šajā sektorā noslēgsies septembrī un tam sekos arī izsole, lai izveidotu Preiļos pirmo augstas klases restorānu.

Anete Urka Preiļu novada pašvaldības Sabiedrības iesaistes un mārketinga daļas vadītāja

Esam uzsākuši sarunas prioritāri ar vietējiem uzņēmējiem. Esam sagatavojuši prezentācijas un uzaicinājuši tātad arī vietējos uzņēmējus apskatīties telpas, pastāstīt par mūsu redzējumu par to, kā varētu izskatīties šis restorāns un noskaidrot arī to viņu interesi, viedokli, kādas bažas un šaubas kliedēt par to, kādas būs šīs telpas un kāda būs šo telpu funkcionalitāte, pielāgojamība.

Ingūna Bramane Preiļu novada pašvaldības Vecākais komercdarbības speciālists

Ļoti aicinu uzņēmējus Preiļu novadā, saimnieciskās darbības veicējus vai tos, kas tikai vēlas kļūt par uzņēmējiem – dodiet man ziņu, kontaktējieties, zvaniet, rakstiet. Esmu atvērta idejām, jo iespējas Preiļu novadā ir daudz, vajadzīgi ir aktīvi cilvēki.

Komersanti aicināti aktīvi izmantot iespēju piedalīties izsolēs, lai varētu attīstīt savas idejas atjaunotā un mūsdienīgā vidē. Visi nupat aplūkotie projekti īstenojas pateicoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda, valsts dotāciju, kā arī Preiļu novada pašvaldības finansējumam.

Dalies:

Starptautiskajā jogas dienā zibakcija Rēzeknē

Pabeigti “Govju tiltiņa” pārbūves darbi

Līdzīgi raksti