Pabeigti “Govju tiltiņa” pārbūves darbi

Autors: Beatrise Borise - 1 jūlijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Ludzā šobrīd aktīvi rit dažādi pārbūves un remontdarbi. Jau tuvākajā laikā pilnībā atjaunota tiks kustība pār jaunuzbūvēto tautā dēvēto “Govju tiltiņu”, savukārt joprojām labiekārtošanas darbi rit daudzdzīvokļu māju iekšpagalmā Latgales ielā.

“Govju tiltiņa” pār Garbaru upi, kas savieno Ludzas pilsētu ar vasarnīcu rajonu, pārbūves darbi tika uzsākti pērnā gada vasaras nogalē. Šobrīd tie ir noslēguma fāzē un, kā atzīst Ludzas novada domes pārstāvji, ir piepildīts daudzu ludzāniešu sen lolots sapnis.

Sergejs Jakovļevs Ludzas novada pašvaldības izpilddirektors

Tas bija ilgi plānots tāds sapnis. Mēs laicīgi sagatavojāmies, mums bija pieejams tehniskais projekts. Un, ņemot vērā, ka valsts covid laikā iedalīja finanšu līdzekļus infrastruktūras attīstībai un ekonomikas tādai stimulēšanai, mēs izmantojām iespēju un arī izdarījām šo darbiņu.

Arturs Isakovičs Ludzas nov. pašvaldības Inženierkomunikāciju piesaistes galvenais speciālists

Katram projektam sava sarežģītība. Tāds objekts kā tilts mums pirmo reizi tā, kā saka, apjomā.

“Govju tiltiņš” ir uzbūvēts pilnībā no jauna līdzšinēja koka tilta vietā, kas savu laiku jau bija nokalpojis un kuru ik gadu sliktā tehniskā stāvokļa dēļ nācās remontēt. Tāpat vecajam koka tiltam bija nepietiekama nestspēja, lai pa to varētu pārvietoties ar kravas automašīnām. Līdz ar jaunā tilta izbūvi šī problēma ir atrisināta.

Arturs Isakovičs Ludzas nov. pašvaldības Inženierkomunikāciju piesaistes galvenais speciālists

Ja paskatās vēsturiski, kaut kur pameklēt, tas tilts, pirmais tilts – koka – jau sen bija uzbūvēts, jo pilsēta bija te, tajā vietā bija ganības, viss pārējais, kur vajadzēja kaut kādā veidā tos lopiņus, agrāk tos diezgan daudz turēja. No vecā tilta mantojumā ir palikusi upe, ūdens, protams, krasti, bet pārējais viss tika demontēts. Tika pilnībā no jauna taisīts. Sākot no tā, ka ar pāļiem, tur pāri 100m, visas betona konstrukcijas, metāla pāri 20t te ielikts ir, pāri 130m3 betona te viss aizliets.

Tiltiņa izbūve paver iespējas arī jauna tūrisma pakalpojuma attīstīšanā.

Sergejs Jakovļevs Ludzas novada pašvaldības izpilddirektors

Tagad ir iespēja izbraukt ar laivu zem tilta. Tātad, ir savienots Mazais Ludzas ezers ar Zvirgzdenes ezeru. Tātad ir aicinājums uzņēmējiem varbūt izveidot tūrisma tādu maršrutu. Šis tilts nākotnē var spēlēt arī tādu kā tranzīta lomu, jo var izmantot viņu, kad remontēsies citi tilti, jo blakus esošais valsts ceļu tilts ir arī neapmierinošā tehniskā stāvoklī.

Līdztekus “Govju tiltiņa” pārbūvei ievērojamas pārmaiņas piedzīvo arī Ludzas pilsētas daudzdzīvokļu māju iekšpagalmi. Lai sakārtotu to infrastruktūru, Ludzas novada iedzīvotājiem jau vairāku gadu garumā ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu.

Sergejs Jakovļevs Ludzas novada pašvaldības izpilddirektors

Māju iedzīvotājiem kopīgi ar māju apsaimniekotājiem vai biedrību, kura apsaimnieko to māju, var pieteikties, noorganizējot sapulci, pieņemot lēmumu, uz līdzfinansējuma saņemšanu Ludzas novada pašvaldībā. Priekš tā ir vajadzīga tehniskā dokumentācija un sapulces lēmums. Līdzfinansējums ir diezgan liels no pašvaldības puses. Piebraucamiem ceļiem un trotuāriem 80%, un iedzīvotājiem jāmaksā tikai 20%. Un stāvlaukumiem 50 pret 50%.

Šobrīd remontdarbi rit iekšpagalmā Latgales ielā, kas savieno vairākas daudzdzīvokļu mājas.

Sergejs Jakovļevs Ludzas novada pašvaldības izpilddirektors

Tur iepriekšējais pagalmu izskats bija ļoti satraucošs – dziļas bedres – tāpēc tur steidzami vajadzēja rīkoties. Šajā projektā būs iekārtotas stāvvietas, pašvaldība paralēli sakārtos ūdens novadīšanas sistēmu. Būs ierīkoti trotuāri un piebraucamie ceļi.

Pēdējā laikā interese par daudzdzīvokļu māju iekšpagalmu renovāciju vietējo iedzīvotāju vidū ir būtiski augusi un līdz ar to veidojas pat rinda. Ludzas novada domes pārstāvji aicina laikus sakārtot dokumentus, lai pieteiktos līdzfinansējumam nākamajā gadā.

Dalies:

Preiļu novadā paplašina iespējas attīstīt uzņēmējdarbību

Jau ostoņpadsmitū reizi Rogovkā sviņ Pīterdīnu

Līdzīgi raksti