Gājēju sezona Ludzas Ezertakas maršrutā ir atklāta!

Autors: Inese Brīvere - 2 jūnijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Ezertaka ir ne vien jauns tūrisma produkts, bet arī garās distances pārgājiena maršruts ar kopgarumu 1070 km, kas stiepjas cauri visai Latgalei. No Pušmucovas caur Blontiem, Franapoli sākas 25 km pārgājiens pa Ezertakas posmu, kas ved uz Ķīšu kalnu un līdz Ludzai. Turp doties ir vērts, lai ne vien aplūkotu apkārtnes ievērojamākās vietas, bet arī lai redzētu, kā īsti dzīvojuši ļaudis zilo ezeru zemē.

Pašā maija mēneša nogalē iestājas īstais brīdis, lai ne vien gūtu fizisko gandarījumu no pārgājieniem, bet arī dotos vērot dabu tieši tās plaukumā. Ar šādu mērķi pie Pušmucovas sv.Jaunavas Marijas pasludināšanas baznīcas kopā sapulcējas pirmā interesentu grupa, lai izvērtētu jau 2.gadu veidoto un gandrīz nomarķēto, vienu no trim garajām tūrisma takām Latvijā, par kuras ideju stāsta Latgales Tūrisma asociācijas pārstāve.

Laura Spundere Latgales Tūrisma asociācijas pārstāve

Sākt pamazām iepazīstināt ar to, ka arī Latgalē beidzot ir garo pārgājienu maršruts, kurš iet cauri visam Latgales reģionam un tā garums ir 1070 km. Dabas tūrisms tuvākajos gados kļūs arvien populārāks. Šobrīd jau mēs redzam, ka, teiksim, interese par garajiem pārgājieniem aug ārkārtīgi ātrā tempā, un līdz ar to mēs negribam iepalikt, gribam, lai Latgale arī ir interesants gala mērķis dažāda veida tūristiem.

Latgale.travel vietnē sadaļā “Ezertaka” ir google.maps karte, kur redzami pārgājienā iekļautie atsevišķie objekti. Tie ir pārsvarā mazie meža ceļi ar pavisam nedaudz asfaltētiem posmiem, garām Latgales ciematiem un viensētām.

Līga Kondrāte Ludzas TIC vadītāja

Ir mums ietverti arī apskates objekti – lauku saimniecības kā “Būrīši”, kur audzē kazas un mājputnus, seni, tādas vēsturiskas vietas kā Ošukļavu mājas, kur ēdīsim pusdienas, un tur sākas muižkungu taka, vecās muižu vietas, Ķīšu kalns, kas ir senā Ludza- pirmā Ludza pirms īstās Ludzas. Lucmuižas Vijas Tabūnes muzejs, un tā mēs kopā iziesim 25 km.

Savukārt pat vairāk kā 500 km 8 dienās ir nogājis tūrisma un vides eksperts Juris Smaļinskis. Šodien viņa uzdevums ir lūkot, vai viss ir labākajā kārtībā, vai pietiek ceļā servisa un potenciālajiem tūristiem maršruts ir viegli saprotams. Juris ir vairāku garo distanču pārgājienu veidotājs, tostarp Jūrtakas un Mežtakas cauri visām trim Baltijas valstīm – četru ar pusi tūkstošu km garumā.

Juris Smaļinskis LLTA “Lauku ceļotājs”tūrisma un vides eksperts

Ir svarīgi, lai šie maršruti šķērso interesantas teritorijas ne tikai no dabas viedokļa, kas būtu dabas parki, nacionālie parki, protams, obligāti, kur būtu ainava kā mēs šobrīd esam Latgales augstienes nogāzes malā ar skatu uz Zilupes līdzenumu, bet arī šķērsotu kultūrvēsturiskas teritorijas. Tas ir tas, kas cilvēkus piesaista – atšķirība! Jo kāpēc mēs ceļojam? Lai mēs iegūtu kaut kādas emocijas un iegūtu kaut kādu savādāku, atšķirīgu pieredzi no iepriekšējā.

Acis pievelk ne vien gadalaiks, pavasara dvesma, dažādā krāsu gamma, meža dzīvnieki un putni, aitu ganāmpulki, suņu rejas viensētu pagalmos, bet arī prieks ievingrināt soli. Juris pasvītro, ka tieši staigāšana ir cilvēku populācijas attīstības līmeņa rādītājs. No visas grupas vistālāko attālumu šodien šurp ir mērojusi Liega, kas, lai noietu maršrutu, no Mazsalacas ir braukusi 4 h.

Liega Puķulauka pārgājiena dalībniece

Pašai ļoti patīk staigāt. Katru dienu eju meža pastaigās, bet vienmēr tikai pa savu pusi, un Latgale ir tāda…rets ceļa mērķis, jo tālu. Tāds tā kā nezināmā zeme. Tas bija ļoti interesanti – pievienoties.

Lai sajustu un baudītu lauku ceļa dzīvesspēku, vajag nevis resursus, bet uzdrīkstēšanos un gribēšanu. Pēc īsas atelpas Blontu pagasta “Būrīšu” saimniecībā pirmos takas mijējus ceļš aizved tālāk uz Čodorānu dzirnavu ūdenskrātuvi un Ķīšu kalnu.

Dalies:

Turpinās meža stādīšana mašinizēti

Viaduktu Rēzeknē remontēs vien nākamgad

Līdzīgi raksti