Latgales vidusskolēni sacenšas militārās stafetēs

Autors: Beatrise Borise - 30 maijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Uz vairākām stundām iejusties karavīra ikdienā, iepazīt militārā dienesta īpatnības un varbūt nākotnē arī izvēlēties dienēšanu armijā. Latgales vidusskolu jaunieši piedalījās Zemessardzes rīkotās sacensībās, pildot īpašus uzdevumus, pārbaudot savas zināšanas, tehniskās prasmes un arī fizisko sagatavotību.

Spītējot laikapstākļiem, stipram lietum mijoties ar sauli, Rēzeknes novada Lūznavā ieradušies Latgales vidusskolu jaunieši, lai piedalītos militārajās stafetēs. Tās notika jau tradicionālo Atvērto durvju dienu laikā, ko rīko šeit bāzētais Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljons.

Pēc karavīru uzmundrinājuma uzrunām skolēni devās mēroties spēkiem septiņās pieturvietās, iemēģinot roku gan šaušanā un improvizētas granātas mešanā, gan pārbaudot savas zināšanas par Latvijas vēsturi un pirmās palīdzības sniegšanā. Savukārt īsts fiziskās sagatavotības pārbaudījums izrādījās pārceltuve, kur bija jāpārvar ūdens šķērslis.

Ingus Āboltiņš Rēzeknes tehnikuma audzēknis

Tur sanāca ķibeles tehniskas. Bet, nu, tur bija tā visjautrāk pagaidām. –Mēs redzējām nedaudz, kas jums tur notika? –Bija karabīnei stiprinājums par stipru saskrūvēts un nebija iespējas viņu ātri atskrūvēt vaļā. -Kas paliks atmiņā jums visiem varbūt vairāk no šodienas? -Netīrība! Odi un netīrība! -Laikapstākļi traucēja? -Nē! Tas jau labāk, ka lietus līst. Jautrāk!

Norberts Kokorevičs Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēns

Mums iet ļoti raiti. Lielāko daļu stacijās mēs esam pirmie, nu, pēc laika. Un ir jautri! Kas mums visvairāk patika? Šaušana! Nu, es to pašu gribēju teikt! Mūsu komandai visvairāk patika šaušana, kā arī granātas mešana.

Militārās stafetes ir iespēja kaut nedaudz iejusties karavīru ikdienā, kas nereti vainagojas ar interesi nākotni saistīt ar profesionālo militāro dienestu. Arī šoreiz vairāki uzrunātie skolēni ir apņēmības pilni nākotnē kļūt par dzimtenes sargiem.

Sigita Bizune LLU aģentūras “LLU Malnavas koledža” studente

Jau skolas laikā, kad mums bija tās pirmās reizes, kad pie mums brauca zemessargi un NBS, jau no tā laika man iepatikās militārā lieta. Un šitas vienkārši visu pastiprina to, ka ir tiešām vēlme iet uz to. –Tad redzēsim tevi karavīru rindās iespējams? –Jā, visdrīzāk, jā!

Oskars Omuļs ZS 3. Latgales brig. 36. kaujas atbalsta bat. komandieris, pulkvežleitnants

Mēs arī skatāmies uz nākotni. Ļoti būtiski ir, kad mūsu rindas papildina jauni karavīri. Iepriekšējo gadu pieredze, vismaz līdz covid pandēmijas iestāšanās laikiem, pēc šīm stafetēm vismaz interese no skolu jaunatnes, no vidusskolu pēdējām klasēm noteikti pieauga. Šogad pēc divi gadi atkal šis te pasākums ir atkal atļauts, nu, tad skatīsimies, kā būs šogad. Domāju, ka nekas jau daudz nemainās.

Tāpat karavīri atzīst, ka šāda veida pasākumi ir kā papildu komunikācija ar sabiedrību, kas jo īpaši svarīgi pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos.

Oskars Omuļs ZS 3. Latgales brig. 36. kaujas atbalsta bat. komandieris, pulkvežleitnants

Manā izpratnē tas laikam viens no labākajiem ceļiem, kad mēs aicinām skolas, bērnus, jauniešus piedalīties pasākumos. Bez tam mēs arī komunicējam ar skolu vadību, ar pašvaldībām, ar citāda veida iestādēm, aicinām viņus uz šejieni pie mums, kur tad mēs stāstām par vienību, par vienības uzdevumiem, par drošību, par drošību šeit Latgalē, ka mēs, ka bruņotie spēki ir gatavi reaģēt, ka bruņotie spēki ir gatavi darboties tā, kā tas ir viņiem paredzēts.

Nākamās militārās sacensības gaidāmas vien nākamajā gadā, bet kopumā šobrīd Zemessardzē dien vairāk nekā astoņi tūkstoši karavīru.

Dalies:

Šogad mežu atjauno arī mašinizēti sējot

Maija dziedājumu laiks Latgalē

Līdzīgi raksti