Preiļos izskanēja labdarības brīvdabas koncerts

Autors: Beatrise Borise - 26 maijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Preiļu parku pieskandināja Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu balsis un dažādu mūzikas instrumentu spēle, kas vienlaikus bija skanīgs ‘paldies’ par iespēju saņemt vienreizējās stipendijas no iedzīvotāju ziedojumiem. Labdarības koncertu rīkoja Preiļu Mūzikas un mākslas skolas kolektīvs sadarbībā ar nodibinājumu “Viduslatgales pārnovadu fonds”.

Preiļu parkā, Ādama un Ievas saliņas estrādē, pulcējas gan tagadējie Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi kopā ar saviem pedagogiem, gan šīs skolas vieni no izcilākajiem absolventiem, lai jau pēc mirkļa dāvātu skanīgu koncertu. Vienlaikus tā ir kā dāvana vietējiem iedzīvotājiem, pilsētas viesiem un visiem ziedotājiem, pateicoties kuriem Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem ir bijusi iespēja saņemt stipendijas.

Evija Gurgāne nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” valdes locekle

Šī ir tāda pirmā reize, kad Viduslatgales pārnovadu fonds kopā ar Preiļu Mūzikas un mākslas skolu var piedāvāt iedzīvotājiem labdarības koncertu, jo Viduslatgales pārnovadu fonds septīto gadu piešķir stipendijas mākslas un mūzikas skolas audzēkņiem. Un tā nauda ir patiesībā iedzīvotāju ziedojums. Un tad šis ir brīdis, kad mūzikas un mākslas skola dod tādu atbildes sveicienu. Un tas ir viņu labais darbs, viņu paldies, viņu tāda dāvana Preiļu novada iedzīvotājiem, ziedotājiem.

Edgars Znutiņš Preiļu Mūzikas un mākslas skolas direktors

Tas ir ļoti liels atbalsts. Mēs esam pagodināti ar to, ka mūsu audzēkņiem šādas stipendijas tiek piešķirtas. Un ticiet man, viņi to ļoti augstu novērtē. Nereti tā varbūt ir mācību maksas segšana, ko vecāki sedz. Tāpat ļoti daudz tomēr līdzekļi ir vajadzīgi dažādas instrumentu apkopes, mēlītēs, kanifolijam, stīgām un visam kam pārējam.

Aizvadītajā mācību gadā nodibinājumam “Viduslatgales pārnovadu fonds” izdevies piesaistīt un piešķirt stipendijas 25 jauniešiem no Preiļu un Līvānu novadiem. Tā ir vienreizējā stipendija aptuveni 60 eiro apmērā par izciliem sasniegumiem un cītīgu mācību darbu.

Daniels Jānis Pastars Preiļu Mūzikas un mākslas skolas absolvents

Tas motivē audzēkņus, manuprāt, tā kā tiekties tālāk, mani personīgi. Es sapratu, ka klarnete var tā kā daudz ko dot. Man patīk visādos koncertos uzstāties, spēlēt. Tas ir arī izaicinājums iemācīties visu un izaicinājums uztraukumā nospēlēt.

Viktorija Dronova Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkne

Stipendiju es esmu dabūjusi divus gadus pēc kārtas. Tā ir laba ideja, jo mēs daudz cenšamies, dziedam un skolas labā.

Evija Gurgāne nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” valdes locekle

Ir ārkārtīgi saviļņojoši redzēt to bērnu tādu izbrīnu un pateicību, pirmkārt, tāpēc, ka viņi bieži vien pat nezina, ka viņi ir izvirzīti stipendijai.

Iespēja ziedot bija arī labdarības koncerta laikā, kā rezultātā tika savākti teju 80 eiro.

Evija Gurgāne nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” valdes locekle

Kā stipendijām tiek vākta naudiņa? Tas ir, rīkojot dažādas labdarības akcijas. Gada laikā gan pasākumos, gan kādās konkrētās labdarības akcijās, ko īsteno Viduslatgales pārnovadu fonds, mēs piesaistām ziedojumus un tajā skaitā arī šīm stipendijām. Man liekas, ka te ir ļoti svarīgs tas sabiedrības atbalsts tieši viņa talanta izkopšanā.

Jau drīzumā, 1.jūnijā, līdzīgs labdarības brīvdabas koncerts skanēs arī pie Līvānu Kultūras nama. Tajā uzstāsies Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, pedagogi, kā arī izcilie absolventi – komponists Juris Kulakovs, etnomuzikologs Valdis Muktupāvels un dziedātājs Atis Auzāns.

Dalies:

Janopoles mežā atkal nelikumīgi izmesti atkritumi

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ieradies darba vizītē Rēzeknes novadā

Līdzīgi raksti