Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ieradies darba vizītē Rēzeknes novadā

Autors: Beatrise Borise - 26 maijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Kara Ukrainā izraisīto kraso ģeopolitisko pārmaiņu dēļ daudzas Eiropas valstis, tostarp arī Latvijas pilsētas un pašvaldības skāra energoresursu krīze. Daudziem ar dabasgāzes patēriņu saistītiem jautājumiem novados tika meklēti risinājumi, lai kaut kādā mērā riskus izlīdzinātu. Pārorientēšanās no Krievijas un Baltkrievijas resursiem un preču noietu ir solis, kas šobrīd sperams visas valsts mērogā daudzu uzņēmumu sekmīgai un drošai darbībai – darba vizītē Rēzeknes novadā norādīja ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Darba vizītes ietvaros Rēzeknes novadu apmeklējis ministru prezidents Krišjānis Kariņš, tiekoties ar pašvaldības deputātiem, iestāžu vadītājiem un uzņēmējiem, apmeklējot Nacionālo bruņoto spēku bāzi Lūznavā, kā arī metālapstrādes uzņēmumu SIA “Leax Rēzekne.”

Krišjānis Kariņš LR Ministru prezidents

Latgalē sākas ES, un Latgale ir pirmā, varētu teikt pirmrindniece, kur sākas visa Eiropa. Tas ir vēsturiski, tā tas arī šodien tā ir. Mūsu mērķis ir palīdzēt pārorientēties. Un tas galvenais ir, ka, mainoties apstākļiem, mēs arī kā valsts un kā uzņēmēji, un kā uzņēmumi spējam atkal pielāgoties. Tas, ko es šodien redzēju, tas nav izaicinājums. Tas ir izaicinājums, kas drīzāk ir, kā tikt galā ar aizvien pieaugošu pieprasījumu pēc viņu produkcijas.

Nule kā visā pasaulē industriālās ķēdes sāk pielāgoties globālajiem satricinājumiem un līdz ar to arī Rēzeknes novadā ir daudz sekmīgu uzņēmumu, kas sadarbojas tieši ar partneriem Rietum un Ziemeļeiropā, šādi neizjūtot ar resursiem saistīto krīzi un cenu kāpumu.

Monvīds Švarcs Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs

Situācija, kas ir ģeopolitikā, būtiski ietekmē visu pasauli, un Latvija nav nekāds izņēmums. Beidzot. Iepriekšējās krīzes, kas bija 1998., 2008.g. kaut kādā mērā mūs iemācīja, ka nekādā gadījumā ar eksportu mēs nevaram ar garantijām iet uz Austrumiem. Tad šobrīd mēs beidzot arī sapratām, ka arī izejmateriālu tirgus nav Krievija un Baltkrievija – tās vietas, kas ir riskanti.

Uzņēmuma SIA “Leax Rēzekne” noieta tirgus pašlaik ir visa pasaule, kur vien ir pieprasījums pēc elektroautomobiļiem. Turklāt tas pieaug ar katru gadu. Tehnoloģiju sērijveida ražošanā ir iegūta augsta precizitāte, uzņēmums šādi nodrošina strauji augošajam elektrosektoram augstas kvalitātes elektroautomobiļu zobratus un ir kļuvis par vienu no stabilākajiem reģionā.

Gints Jačuks SIA “LEAX Rēzekne” RSEZ vadītājs

Mūsu sektorā ir ļoti strauja tendence uz elektrifikāciju, uz detaļām, kas ir nepieciešamas elektrotransportam, un mēs esam ieviesuši ražošanā detaļas, kas ir paredzētas vieglajiem elektrotransportlīdzekļiem Volvo. Noteikti naftas sektors saglabās kaut kādas pozīcijas, bet noteikti samazināsies, jo mēs redzam šādas tendences arī komerctransportam.

Ministru prezidents vizītes laikā pasvītroja, ka valsts nevar uzturēt kādu uzņēmumu, tomēr tiek plānots palīdzēt tiem, kas nenolaiž rokas un rod risinājumu arī kara izraisītajos apstākļos. Arī SIA “Leax Rēzekne” vadītājs ir pārliecināts par uzņēmuma potenciālu un aicina pievērsties robotizācijai un lāzertehnoloģijām.

Gints Jačuks SIA “LEAX Rēzekne” RSEZ vadītājs

Šis industriālais sektors, vispār viss, kas saistīts ar eksaktajām zinātnēm un ar inženierdarbiem, – noteikti studējiet, mācieties, jums būs darbs, jo šis sektors pieprasa daudz tehnisku speciālistu.

Vizītes noslēgumā Lūznavas muižā ministru prezidents vēlreiz apliecināja valdības gatavību atbalstīt aktīvākos uzņēmējus.

Dalies:

Preiļos izskanēja labdarības brīvdabas koncerts

Šogad mežu atjauno arī mašinizēti sējot

Līdzīgi raksti