Rēzeknes novadā pulcējās orientieristi no Baltijas valstīm

Autors: Beatrise Borise - 19 maijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Rēzeknes novada Maltas pagastā divu dienu garumā norisinājās Baltijas čempionāts orientēšanās sportā. Tajā piedalījās vairāk nekā 600 sportisti vecumā no 12 līdz 85 gadiem. Čempionāta pirmajā dienā orientieristi sacentās garajā distancē, savukārt otrajā dienā norisinājās stafete.

Ir dots starts Baltijas čempionāta orientēšanās sportā sacensību dalībniekiem. Ik pēc trim gadiem sacensības notiek Latvijā, un šogad tās aizvadītas Rēzeknes novada Maltas pagastā, pulcējot kopā orientieristus ne vien no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas, bet arī Norvēģijas, Somijas un Ukrainas.

Matīss Ratnieks Latvijas Orientēšanās federācijas projektu vadītājs

Pavisam šeit piedalās aptuveni 650 cilvēki, kas sacenšas divu dienu garumā dažādās orientēšanās garuma distancēs. Tātad, vakar garākā distance bija 17km pieaugušajiem, šodien garākā distance ir aptuveni 6km. Mums pavisam ir 40 vecuma grupas, sākot no 12 gadiem līdz pat 85 gadiem. Tāpat ir arī atklātās grupas un iesācēju grupas, kur var pieteikties jebkurš dalībnieks.

Lai orientēšanās sacensības būtu aizraujošas, viena no būtiskākajām lomām ir apvidum, kur tās norisinās. Uzrunātie orientieristi atzina, ka šajā reizē sacensību apvidus bijis diezgan izaicinošs, jo kontrolpunktu izvietojums vijās cauri dažāda vecuma jaunaudzēm.

Leonarda Baltiņa sacensību dalībniece no Cēsīm

Šī distance bija diezgan līdzīga Cēsu mežiem, kur es esmu skrējusi. Tehniskā ziņā es esmu pieradusi, bet, nu, tāpat ir man dažas lietas, pie kā jāpiestrādā – tas ir virziens, kaut kādi tumšāki meži, biezāki.

Emīlija un Emīlija sacensību dalībnieces no Lietuvas

Kas jums bija sarežģītākais? —Manuprāt, distance bija sarežģīta – daudz kritušu koku, tāpēc bija grūti skriet.

Matīss Ratnieks Latvijas Orientēšanās federācijas projektu vadītājs

Mēs meklējām apvidus pagājušā gada rudenī un uzgājām šo te apvidu, kas ir ļoti interesants ar to, ka viņā ir diezgan liels reljefs, viss mežs nav izcirsts, diezgan foršs priekš orientēšanās, tehniski izaicinošs. Atbraucām, apskatījāmies, iepatikās. Šis ir arī valsts mežu teritorijā, paldies viņiem par atbalstu kartes tapšanā utt. Un tāpēc mēs zīmējam jaunas kartes tādās vietās, kur neviens nav orientējies, jo orientēšanās princips ir atklāt jaunus apvidus.

Orientēšanos mēdz dēvēt par ģimenes sporta veidu, ko pierāda arī Baltijas čempionāta sacensību dalībnieki. Liela daļa no viņiem ar orientēšanos nodarbojas jau no mazām bērna kājām, turklāt, pārmantojot mīlestību pret šo sporta veidu no vecākiem.

Ilgvars Caune sacensību dalībnieks no Smiltenes

Nodarbojos jau 15 gadus, kopš 7 gadu vecuma. Pats arī nu jau esmu sācis organizēt sacensības, palīdzu savam klubam un veidoju arī orientēšanās kartes. Katrs šāds pasākums, kur ar izlasi var startēt kopā, uzlabo tādu komandas garu un katram dod motivāciju, visticamāk, arī papildus.

Leonarda Baltiņa sacensību dalībniece no Cēsīm

Man vecāki jau no kādiem septiņiem gadiņiem ved mežā un skrien. Tas jau man tāds asinīs, man vecāki orientējās un tad, jā, es uzaugu ar to.

Baltijas čempionāta orientēšanās sportā sacensības organizēja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Rēzeknes novada domi un orientēšanās klubu “Stiga”. Nākamgad mēroties spēkiem orientieristi dosies uz Igauniju.

Dalies:

“Solis uz priekšu” ar biedrību “Enģeļi ar mums”

“Meža dienas 2022” Augšdaugavas novadā

Līdzīgi raksti