“Laika plūdums” Latgales Kultūrvēstures muzejā

Autors: Andrejs Mažāns - 6 maijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Latgales Kultūrvēstures muzeja lielajā izstāžu zālē notika mākslinieces Elgas Pauras akvareļgleznu izstādes ar nosaukumu “Laika plūdums” atklāšana. Tajā pulcējās vairāki mākslinieces draugi, kolēģi, bijušie un tagadējie audzēkņi, lai suminātu mākslinieci dubultsvētkos – ne vien personālizstādes atklāšanā, bet arī dzimšanas dienā.

Latgales Kultūrvēstures muzejā nosvinēti dubultsvētki – šeit atklāta vienas no vadošajām akvarelistēm Latvijā, pedagoģes Elgas Pauras akvareļgleznu izstāde “Laika plūdums”, kas vienlaikus bija arī mākslinieces dzimšanas diena.

Elga Paura māksliniece

Ziniet, ir tāda pabeigta darba gandarījuma, nu pašai prieks, ka ir sanācis un ka cilvēkiem patīk – galvenais, ka cilvēkiem patīk.

Anastasija Strauta Latgales Kultūrvēstures muzeja direktore

Šie divi gadi ir mums lieguši to atkalredzēšanās prieku, kopā būšanas izbaudīšanu un šī reizē ir tā, kad tiešām sirdij ir tāds patiess prieks, ka mēs varam satikties, vēl jo vairāk tādā izstādē, kad mēs suminām mākslinieci, kurai ir dzīves jubileja un arī personālizstāde.

Sveikt mākslinieci Elgu Pauru dubultsvētkos ieradās ne vien kolēģi un draugi, bet arī tagadējie un bijušie audzēkņi, kuri atzīst, ka Elga ir īsts savas nozares profesionālis. Par radošo ieguldījumu mākslas jomā māksliniecei tika pasniegts arī Kultūras ministrijas atzinības raksts.

Marika Zeimule Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre, mākslinieces bijušā audzēkne

Kultūras ministrija ar saviem pateicības rakstiem, ar saviem atzinības rakstiem novērtē tos māksliniekus, tos profesionāļus, kas tiešām ir atslēgas cilvēki, kas ir strādājuši ne tikai uz sevi, bet ir strādājuši ar sabiedrību kopumā. Un Elga Paura ir strādājusi ar sabiedrību kopumā. Un, kā es jau arī minēju, viņa ir viena no labākajām māksliniecēm, akvarelistēm Latgalē, un arī viena no labākajām akvarelistēm Latvijā, līdz ar to to atzinības rakstu viņa tiešām ir pelnījusi.

mākslinieces kolēģe

Es teiktu, ka Elga ir kā avots – mēs vēl tur visu ko redzēsim.

Izstādes nosaukums „Laika plūdums” simbolizē to, ka tajā redzamās gleznas ir gan no agrākiem laikiem, gan īpaši šai izstādei gleznotas. Savās akvareļgleznās māksliniece Elga Paura izmantojusi dažādas tehnikas un paņēmienus, lai darbi nelīdzinātos cits citam.

Elga Paura māksliniece

Es vienkārši, kad ko ieraugu tādu, kādu nieciņu interesantu, man uzreiz no tā rodas tāda nu vīzija, ko es vēlētos uzgleznot. Tā varētu būt kāda ēna interesanta vai akmens faktūra, vai atspīdums ūdenī, vai mākoņi – nu tā kaut kas man iznāk.

Akvarelistes Elgas Pauras izstādi “Laika plūdums” Latgales Kultūrvēstures muzejā iespējams apmeklēt līdz 12. jūnijam. Uz to tiek aicināts ikviens interesents, kuram ir vēlme iepazīt tuvāk mākslinieces personību. Muzejā šobrīd ir brīvais režīms, tas nozīmē, ka nav jālieto sejas maskas un pirms izstādes apmeklēšanas iepriekš nav jāpiesakās.

Dalies:

Rēzeknieši atsakās no karstā ūdens augstā tarifa dēļ

Balvu novadā vērienīgi nosvinēti Baltā galdauta svētki

Līdzīgi raksti