Rēzeknieši atsakās no karstā ūdens augstā tarifa dēļ

Autors: Svetlana Dudarenoka - 4 maijs, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Sākot ar 1.maiju par siltumapgādi rēzekniešiem būs jāmaksā teju 200 eiro par megavatstundu, kas ir piecreiz vairāk nekā līdz šim. Lai iedzīvotājiem atvieglotu maksājumu slogu pašvaldība ir lēmusi atslēgt karstā ūdens padevi lielākajā pilsētas daļā, piedāvājot alternatīvo samazināto tarifu citos pilsētas rajonos. Pašvaldībā norāda, valdībai jārod energoresursu problēmas risinājums jau tuvākajā laikā.

Apkures sezona Rēzeknē beidzas 1.maijā, taču atviegloti nopūsties pilsētas iedzīvotajiem būtu pāragri. Pieaugot siltumenerģijas tarifam teju piecas reizes – no 42 līdz 198 eiro par megavatstundu, rēzekniešiem būs jārēķinās ar to, ka vasaras periodā karstā ūdens kubikmetrs izmaksās aptuveni 16 eiro, savukārt cirkulācija – no 30 līdz 35 eiro, kas nozīmē, ka daudziem iedzīvotājiem karstais ūdens kļūs par luksusa pakalpojumu.

Par ūdens rēķiniem visi ir neapmierināti, ne tikai mūsu pilsētā. Kā var tā nodarīt pāri cilvēkiem? Kā mēs to visu varam apmaksāt, viss būs dārgs, tad vēl ūdeni atslēgs.Sildīsim ūdeni, kaut vai divas reizes mēnesī nomazgāsimies. Vai nāksies taupīt? – Ja, bet vai tad līdz šim mēs neesam taupījuši? – Taupīsim, mazāk ēdīsim, ko lai dara.

Darja rēzekniete

Samaksāsim, bet nezinu, kā ar visu pārējo, ko ēdīsim. Jums ir boilers? – Ne, un vēl man ir paralizēts vīrs, mums klāsies jautri, sildīsim ūdeni spaiņos un kastroļos. Es uzskatu, ka tas ir neprāts.+02:34 Mēs neko nevaram mainīt, tā ir politika ārpus mums, mēs šeit parunāsim un ar to arī viss beigsies, cilvēki mocīsies.

Antoņina rēzekniete

Nerunājiet par tarifu, tas ir vispār. Es pensionāre, saņēmu 285 eiro. Ko es varu?Tagad varēju maksāt, nezinu, esmu šokā. Mūsu māja neatslēgsies no karstā ūdens, es nezinu kas notiks tālāk. – Jūs maksāsiet? – Neizmantošu, lai tas ūdens, bet ja pavisam grūti būs atslēgšu.

Lai mazinātu maksājumu slogu iedzīvotājiem, pašvaldība pieņēma lēmumu līdz 1.oktobrim atslēgt karstā ūdens padevi pilsētas centrā, kur apkure tiek nodrošināta ar gāzi, saglabājot tā pieejamību parējos pilsētas rajonos, kuru apkure notiek ar šķeldu, piedāvājot alternatīvo tarifu 96 eiro par megavatstundu, bez pievienotās vērtības.

Aleksandrs Bartaševičs Rēzeknes galvaspilsētas domes priekšsēdētājs 3

Un iedzīvotāju vairākums tagad aptuveni 60% par to, lai iet pēc tāda saudzīgāka varianta, cilvēkiem nenāksies vismaz vasaras periodā tērēt milzīgu naudu, saņemot tikai karstu ūdeni.

Rēzeknes pilsētas galva uzsver, ka pašlaik Krievijas gāze ir vienīga alternatīva lētiem energoresursiem, savukārt alternatīva Krievijas gāzei varētu būt vietējie resursi – Latvijā ražotā koksne, kas tiek izmantota šķeldai, taču valdībai ir jāizdomā mehānisms, kā ietekmēt koksnes cenu kāpumu, kas jau ir pieaugušas trīs reizes.

Aleksandrs Bartaševičs Rēzeknes galvaspilsētas domes priekšsēdētājs

Viens no tādiem piedāvājumiem no Rēzeknes Valsts mežiem uzdot izdalīt meža platības noteiktas pašvaldībām vajadzībām un pašvaldības tad pasūta šo platību izstrādi kompānijām konkursa kārtībā. Mēs šo gadu noteikti neizdzīvosim bez Krievijas gāzes un tāpēc godīgi vajag to pateikt.

Pašlaik, viens no galvenajiem pašvaldības mērķiem nepieļaut siltumapgādes uzņēmuma “Rēzeknes siltumtīkli” bankrotu, pauž Rēzeknes mērs, uzsverot, ka valdībai jārod energoresursu problēmas risinājums pēc iespējas ātrāk.

Dalies:

Ārstniecības iestādes jaunu pārbaudījumu priekšā

“Laika plūdums” Latgales Kultūrvēstures muzejā

Līdzīgi raksti