Diskutē par IPĪV “Višķi” turpmāko attīstību

Autors: Beatrise Borise - 27 aprīlis, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Nupat Daugavpils Būvniecības tehnikuma Izglītības programmas īstenošanas vietu „Višķi” apmeklēja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas deputāti. Vizītes laikā pārrunāts mācību iestādes turpmākais attīstības plāns, kurai vēl pirms diviem gadiem draudēja slēgšana.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas deputātu vizīte Višķos sākās ar Daugavpils Būvniecības tehnikuma Izglītības programmas īstenošanas vietas „Višķi” ēkas apskati. Pēdējo divu gadu laikā, kopš mācību iestāde ir Daugavpils Būvniecības tehnikuma paspārnē, tā piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas – veikti remontdarbi telpās, gan ieviestas jaunas izglītības programmas.

Ināra Ostrovska Daugavpils būvniecības tehnikuma direktore

Pārņēmām Višķus divus gadus atpakaļ. Nu, pats galvenais, ka bija audzēkņu uzņemšana. Mēs sākam piesaistīt interesi ar to, ka šeit notiek šīs mācības. Mums ienāk ļoti daudzas specialitātes, tā kā smagie spēkrati. Arī Daugavpilī, kur ir šīs teorētiskās apmācības, arī tur jau ir uzstādīti lieli traktori, kuri atbrauc. Tā, ka jebkurā gadījumā tās ir profesijas, kuras ir, nu, ļoti nepieciešamas tuvākā laikā lauksaimniecībai un es pat teiktu – Aizsardzības ministrijai. Mēs dzīvojam, ejam uz priekšu, un jauniešiem ir iespēja izvēlēties ļoti stratēģiskas, mērķtiecīgas profesijas, lai varētu projektēt savu dzīvi nākotnē.

Pašlaik ir izstrādāts stratēģiskais plāns Izglītības programmas īstenošanas vietas „Višķi” arī turpmākai attīstībai un iespējai iegūt kvalitatīvu izglītību reģionā esošajiem jauniešiem pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai. Vizītes laikā Daugavpils Būvniecības tehnikuma mācībspēkiem bija svarīgi dzirdēt, ka tā realizēšanai tiks sniegts finansiāls atbalsts.

Ināra Ostrovska Daugavpils būvniecības tehnikuma direktore

Mums tehnikumam ir liels stratēģiskais plāns attīstībai, kur mēs attīstām Višķus kopā ar Augšdaugavas novada pašvaldību un ministriju kopā. Tas ir ES projekts, ko izsludina IZM. Faktiski viņš jau mums ir apstiprināts, atliek gaidīt tikai finansējuma piešķiršanu.

Viena no ievērojamākajām aktivitātēm, ko plānots realizēt projekta gaitā, ir Lauksaimniecības un industriālās tehnikas poligona izveide. Tāpat plānots izveidot Lauksaimniecības un industriālās tehnikas diagnostikas apkopes un demonstrācijas mācību darbnīcu.

Sandis Riekstiņš Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs

Mēs kā IZM jau esam atbalstījuši, un arī ministre publiski to teikusi, ka mēs atbalstīsim. Nu, jāskatās, protams, tās visas budžeta iespējas un viss pārējais, bet es domāju, ka jā, jo projekts, šis vilciens jau brauc. Tagad būtu neprāta darbs kaut ko mēģināt apturēt. Nav jau runa tikai par tehnikumu. Šeit ir runa par vietu, kurai būt vai nebūt. Nu, es tā vienkārši to pasaku, jo tā tas diemžēl ir. Tur, kur mums ir izbeidzies šis tehnikumu stāsts, tur beigu beigās tā vieta arī izmirst… sauksim lietas īstajos vārdos. Tāpēc šis ir svarīgi visam arī reģionam, jo tas attīstības plāns un projekts, nu, viņš ir tāds grandiozs, ja. Tas nav vienkārši tehnikuma stāsts, kā bieži kādam varbūt patīk to pasniegt.

Iepriekš jau vēstījām, ka nepietiekamā audzēkņu skaita dēļ mācību iestādei Višķos draudēja slēgšana. Taču nu situācija uzlabojusies, un šajā mācību gadā tika uzņemti jau simts izglītojamie.

Dalies:

Balvos godina nevalstiskās organizācijas

Rēzeknē svin Latgolys kongresa dienu

Līdzīgi raksti