Rēzeknes novada skolās notika akcija “Mēs PAR mieru!”

Autors: Svetlana Dudarenoka - 21 aprīlis, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Rēzeknes novada izglītības iestāžu audzēkņi vienojās akcijā “Mēs PAR mieru!”, kas tika rīkota ar mērķi paust solidaritāti Ukrainai, atbalstīt tās iedzīvotājus un demokrātiskas vērtības. Viļānu vidusskolā tika sarīkots skolēnu un audzēkņu kopīgs mītiņš, kurā izskanēja atbalsta vārdi ukraiņu tautai, kā arī tika dziedātas latviešu un ukraiņu dziesmas.

Viļānu vidusskolas skolēni un pedagogi pulcējas skolas pagalmā, lai piedalītos akcijā “Mēs par mieru!”, kas vienlaicīgi norisinājās visās Rēzeknes novada izglītības iestādēs. Akcijas mērķis – paust solidaritāti un atbalstu Ukrainai un tās iedzīvotajiem, kas šobrīd cieš no kara.

Inese Stepāne Viļānu vidusskolas vietniece audzināšanas jomā

Ideja ir nākusi no Viļānu vidusskolas direktora Pētera Tretjuka. Viņš ierosināja Rēzeknes novada vadībai, izglītības pārvaldei, un viņi arī to ideju atbalstīja.

Artis un Madara 8. klases skolēni

No mums katrs ir cilvēks un nevajag aizmirst par to cilvēcību. Un vēlos pateikt, ka vēlu, lai to saglabātu un būtu miers pasaulē, un, lai būtu savstarpēja harmonija starp cilvēkiem. Cilvēki, kas varbūt tālāk kaut kur dzīvo, Ukrainā tajā pašā, viņi iespējams neredzēs mūsu raidījumus un viņiem tas daudz nepalīdzēs, bet cilvēki, kuri ir no Ukrainas uz Latviju pārceļojuši, šeit viņiem īsti nav māju, jo viņi vēl ir svešā zemē. Un tādi pasākumi viņus atbalstīs un liks justies, kā majās.

Mēs vienmēr turam roku uz pulsa, sekojam notikumiem,kas notiek Latvija un pasaulē stāsta Viļānu vidusskolas direktora vietniece audzināšanas jomā. Gatavojoties pasākumam, jaunāko klašu skolēni zīmēja zīmējumus ar devīzi “Mēs par mieru”, izgatavoja dažādu ar Ukrainu saistītu simboliku, mācījās Ukrainu dziesmas un himnu.

Inese Stepāne Viļānu vidusskolas vietniece audzināšanas jomā

Tas ir mazākais, ko mēs vispār varam darīt. Mēs varam teikt „mēs esam par mieru”, mēs varam atbalstīt tos cilvēkus, kas ir te atbraukuši no Ukrainas. Viļānu vidusskola ir arī vākusi ziedojumus un veidojusi humānās pakas. Tur gan vairāk skolotāji, vecāki iesaistījās – tie, kas pelna naudu. Skolēni var ar savu šādu dalību teikt Ukrainai atbalsta vārdus un mieram “jā”.

Anatolijs ukraiņu bēglis no Harkivas

Vēlētos pateikties Latvijas iedzīvotajiem, latviešiem, visiem, kas šeit dzīvo, skolas direktoram. Paldies jums visiem. Un jums, bērni paldies, ka uzņēmāt manu mazmeitu un bērnus no Ukrainas.

Viļānu vidusskolā pašlaik mācās 4 skolēni no Ukrainas. Skolā tiek veidots arī aizsargtīkls, kas ir daļa no visā Latvijā notiekošās akcijas “Elīze”, kuras pamatā ir Hansa Kristiāna Andersena pasaka par princesi Elīzi, kas pina tīklus no nātrēm, lai izglābtu savus brāļus no burvestības. Skolēnu attieksme pret karu Ukrainā ir dažāda, norāda direktora vietniece – ja mazākie skolēni uztver notikumus ļoti tuvu sirdij, tad vecāko klašu skolēni bieži uzdod jautājumus un izvērtē saņemto informāciju.

Inese Stepāne

Viļānu vidusskolas vietniece audzināšanas jomā

Bet ir bijušas sarunas man, piemēram, ar vecāko klašu skolēniem, kuri neteiksim, ka neatbalsta šīs aktivitātes, bet viņiem ir daudz jautājumu. Varbūt tas arī ir labi, ka jaunieši akli neseko kaut kādām idejām, ka viņi uzdod jautājumus paši sev un mums pieaugušajiem. Skolā ir rīkotas vairākas lekcijas ar 36. zemessardzes kaujas atbalsta bataljona pārstāvjiem, viņi ir skaidrojuši šo situāciju. Es, kā vietniece audzināšanas darbā, un direktors, esam ar vecāko klašu skolēniem nākuši kopā un pārrunājuši šos jautājumus – viņi izteikuši savu viedokli, mēs runājuši. Bet tas ir tas, ko mēs varam darīt. Ārpus skolas viņiem ir sava informatīvā telpa un arī vecāki. Mēs nevaram par visu atbildēt. Noskaņas klaji naidīgu nav, bet daudz jautājumu.

Dalies:

Strauji izplatās Āfrikas cūku mēris

Pirmie secinājumi par latgaliešu rakstu valodas apguvi skolās

Līdzīgi raksti