Turpina renovēt Bērnu un jauniešu sporta skolu Preiļu novadā

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 15 aprīlis, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Energoefektivitātes paaugstināšana, siltumnīcefekta gāzu emisiju apjoma samazināšana un papildjaudas no atjaunojamajiem energoresursiem ražošana elektroenerģijas un siltumenerģijas izmantošanai – tie ir tikai daži no mērķiem, ko Preiļu novada pašvaldība cer sasniegt veicot Bērnu un jauniešu sporta skolas pārbūvi. Remontdarbi sākti pērnā gada rudenī un tā kā vismaz līdz šim tie paveikti savlaicīgi, termiņos iekļaujoties skolas renovāciju paredzēts noslēgt vasaras vidū.

Jauns energoefektīvs vizuālais tēls nu jau ir teju visai Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolas ēkai. Turpinoties tās pārbūvei pabeigti teju visi fasādes atjaunošanas darbi, veikta siltummezgla modernizācija un jau tuvākajā laikā būs uzsākta arī jumta seguma nomaiņa, kā arī siltināšana. Darbus kopš rudens projekta gaitā šeit veic vairāki būvniecības uzņēmumi.

Jānis Volks SIA “Marčuks” būvuzraugs

Būvuzņēmējs ir veicis fasādes siltināšanu un apdari aptuveni 80% robežās. Iekšpusē daļēji jau ir veikta tīkla nomaiņa, kas attiecas uz ventilāciju, uz apkuri, palikuši 30-40%, ir ierīkotas siltās grīdas, uzstādīti radiatori, daļēji nomainīta ventilācijas sistēma, uzstādīts lielais ventagregāts, kas apkalpos visu ēku.

Guntis Koņiševskis SIA “Latgalija “ pilnvarotā persona būvdarbu organizēšanā

Pirmā fāze ir noslēgta un pēc Lieldienām mēs plānojam pārvākties uz otro daļu – administrācijas ēku un jumtu virs lielā sporta zāles. Logu, durvju nomaiņa, siltās grīdas jau ir arī ļoti liela daļa 70% pabeigti. Mums strādā aptuveni 30 cilvēki, tas, kas intensīvi, kopā skaitot ar apakšuzņēmējiem … taisām dziļurbumus, ģeotermālās zondes, pagalmā darbi pabeigti tiek, pēdējais urbums.

Imelda Vutnāne-Kojāne Preiļu novada domes projektu vadītāja

Būvdarbu kulminācija šobrīd ir pašā, pašā epicentrā. Nu lūk, projekta mērķis ir pavisam vienkāršs – primārās enerģijas ietaupījums, CO2 izmešu samazinājums, pievienotā vērtība – papildus saražotā jauda no energo atjaunojamiem resursiem. Tas ieguvums būtu ne tikai vizuāli estētiska, skaista fasāde, arhitektoniski, bet, protams, arī jūtams ieguvums elektrības un siltumenerģijas rēķinos.

Būtiskāko komunālo rēķinu izmaksu samazinājumu nodrošinās pilna apkures sistēmas rekonstrukcija. Turpmāk siltumapgādi nodrošinās četras dažādas jaunizbūvētas apkures sistēmas, kur primārais siltumenerģijas avots ir siltumsūknis. Šādā veidā pašvaldība ievēro arī Eiropā noteikto zaļo kursu.

Uldis Jansons siltumsūkņa daļas projekta autors

Šī te efektivitāte ir ļoti augsta. Piemēra pēc, ja. Tātad ar vienu kilovatu elektrības šeit vidēji varēs iegūt piecus kilovatus siltuma. Rezultātā ēka tiks uzturēta ar kapitālām labā nozīmē ar labām pašizmaksām un viss, kas šeit ir apvienojumā būvēts, siltināta ēka, ar augstvērtīgām tehnoloģijām, ventilācija, rekuperācija, tas viss šīs izmaksas samazinās par aptuveni 5-6 reizēm, nekā bija pirms tam.

Imelda Vutnāne-Kojāne Preiļu novada domes projektu vadītāja

Mūsu lielais sasniegums un izaicinājums – divu tehnoloģiju savietotība, kad tiks uz jumta uzstādītas saules baterijas, kas ražo elektroenerģiju un savukārt zemes siltumsūknis … siltumenerģijas ražošanu. Par cik siltumsūknis strādā uz elektrības bāzes, tad to fantastiski nosegs uzstādītās saules baterijas.

Šobrīd strādnieki būvdarbu grafikā iekļaujas, lielākoties nepieciešamie materiāli iepirkti laikus un vismaz pagaidām šķiet, ka darbi tiks pabeigti noteiktajā termiņā – šī gada jūlijā.

Guntis Koņiševskis SIA “Latgalija “ pilnvarotā persona būvdarbu organizēšanā

Mēs uzreiz iepirkām lielu daļu būvmateriālu, ir siltumizolācijas materiāli sienām, jumtam. Situācija ar covid ir kā ir, pa lielam tikām galā. Saistībā ar Ukrainu uz labiekārtošanu būs sekas uz asfalta segumu, bitumenu, ar to jārēķinās, pasūtītāju informējām, lielāko daļu esam atrisinājuši.

Uldis Jansons siltumsūkņa daļas projekta autors

Termiņos izskatās, ka būvnieki iekļausies, viss ar urbumiem iet pēc plāna, 100 m dziļumā, ģeotermālie urbumi, no kuriem paņems šo enerģiju un viss būs kārtībā, stadija iet nobeiguma fāzē, kāds mēnesis un viss būs kārtībā.

Projekts “Preiļu novada bērnu un jauniešu sporta skolas pārbūve un energoefektivitātes paaugstināšana” noslēgsies šī gada septembrī un tā kopējās projekta izmaksas ir vairāk nekā 1,8 miljoni eiro. To veido Eiropas Reģionālās attīstības fonda, valsts budžeta dotācijas, kā arī pašvaldības finansējums.

Dalies:

„Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” turpinājuma 8. raidījums

Mācītājs Broks: ”Es nodotu sevi, ja nerunātu par karu”

Līdzīgi raksti