Preiļu novadā izsludināts uzņēmējdarbības atbalsta konkurss

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 4 aprīlis, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Jaunu produktu, pakalpojumu un darba vietu radīšana, tūristu piesaiste novadam, infrastruktūras uzlabošana, sociālās uzņēmējdarbības veidošana un videi draudzīga saimniekošana – šādas un daudzas citas mazo un vidējo uzņēmumu iniciatīvas šogad iecerēts finansiāli atbalstīt Preiļu novadā. Līdz 31. martam (ieskaitot) uzņēmēji vēl var pieteikties “Mazo un vidējo komercsabiedrību un saimnieciskās darbības veicēju projektu līdzfinansēšanas konkursam”. Kopējais finansējums tam ir 30 000 eiro, vienam projektam maksimāli pieļaujamais līdzfinansējuma apmērs – 2500 eiro.

Porcelāna un māla darbnīca “Peace Of Touch” Preiļos izveidota pirms aptuveni diviem gadiem. Tās saimniece ir māksliniece Sintija Bērziņa, kura divas reizes ir guvusi pašvaldības atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai. Piedaloties mazo un vidējo uzņēmumu atbalsta konkursos, gūts līdzfinansējums pirmajam atspērienam un iegādāta keramikas apdedzināšanas krāsniņa.

Sintija Bērziņa Porcelāna darbnīcas “Peace Of Touch” saimniece

Studente tikko pabeigusi studijas, tās naudiņas nav tik daudz, lai uzreiz nopirktu krāsniņu, tā maksā ap 3000, es biju ļoti priecīga, ka atbalstīja. Top porcelāna trauki un arī ik pa brītiņam māla, dažādas rotas un dizaina objekti. Tad otru reizi es iegādājos plasta rulli un arī kameru, jo tagad arvien vairāk viss pāriet uz interneta vidi un tad, lai varētu tos darbiņus sabildēt, un plasta rullis atkal tā atkal palīdz ātrāk un efektīvāk darboties.

Martā Preiļu novada pašvaldībā ir atvērta pieteikšanās jaunajam “Mazo un vidējo komercsabiedrību un saimnieciskās darbības veicēju projektu līdzfinansēšanas konkursam”. Konkurss norit jau vairākus gadus.

Anete Urka Preiļu novada Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Veicināt jaunu uzņēmumu veidošanos mūsu novadā un tajā pašā laikā ļaut arī tādiem senākiem uzņēmumiem, kuru joprojām nav pārkāpuši izaugsmes slieksni kā lieli uzņēmi, arī viņiem ir dažādi plāni, dažādas foršas idejas, kuras var aprakstīt, pastāstīt par tām pašvaldībai, konkursa žūrijai un saņemt tādu nelielu, tomēr vērtīgu atbalstu savam biznesam. Veicināt mazo, vidējo uzņēmumu plānus, iniciatīvas, izaugsmi.

Līdzfinansējums šogad būs piešķirts projektiem, kas paredz jaunu darba vietu radīšanu, tūristu piesaisti novadam, aprites ekonomikas veicināšanu, uzņēmumu energoefektivitātes paaugstināšanu, sociālās uzņēmējdarbības veidošanu, digitalizāciju, aprites ekonomikas veicināšanu un citus videi draudzīgus risinājumus. Šāda veida līdzfinansējums ir ļoti vērtīgs arī uzsākot kādu no uzņēmējdarbības veidiem, uzsver māksliniece Sintija Bērziņa.

Sintija Bērziņa Porcelāna darbnīcas “Peace Of Touch” saimniece

Ja tā ir tā sirdslieta, kad iekšā taureņi, taureņi ir par to domājot, tad vienkārši jāsāk un jāpiesakās un, manuprāt, tas ir tāds ļoti labs atbalsts, jā, jo citreiz uzreiz uzsākot – nav tā visa finansējuma pašam. Ļoti forši, ka mūsu vietējos uzņēmējus atbalsta.

Anete Urka Preiļu novada Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Idejas mēdz būt ļoti praktiskas un tehniskas, tiešām, piemēram, vienkāršs aprīkojums, galdi, krēsli, datori un idejas mēdz būt interesantas un radošas, kā tikko pie Sintijas redzējām, tāda iekārta kas cita Preiļos, … iespējams, tādas arī nav.

Konkursa nolikums atrodams mājas lapā www.preili.lv sadaļā “Uzņēmējdarbība”. Būtiskākais, kam pievērst uzmanību – idejas loģiskai pamatotībai, mērķim un tam, ka konkursā atbalstu nevar saņemt zvejniecības, akvakultūras un lauksaimniecības nozares.

Anete Urka Preiļu novada Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Mēs neatbalstām primāro lauksaimniecības ražošanu, jo šādiem uzņēmumiem … ir citi atbalsta mehānismi mums valstī nosacīti. Svarīgi, lai ir viss, skaidri izklāstīta doma, lai skaidri pamatots, kam tas ir vajadzīgs, kāds būs ieguvums, atbilstu kopējai Preiļu novada kopējai attīstības stratēģijai.

Mazie un vidējie uzņēmēji pieteikumus konkursam var iesniegt līdz 31. martam ieskaitot, konsultēties iespējams ar sabiedrisko attiecību daļas vadītāju Aneti Urku. Kopējais projektu konkursa finansējums šogad ir 30 000 eiro, no kā vienam pretendentam maksimāli var piešķirt 2500 eiro.

Dalies:

Interese par dienestu Zemessardzē aizvien aug

Bēgļu gaitās no Ukrainas – kopā ar mīļdzīvniekiem

Līdzīgi raksti